Giysilerdeki Oje Lekesi Nasıl Temizlenir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Giysilerdeki Oje Lekesi Nasıl Temizlenir?
oje lekesinin çıkarmanın yolları, oje lekesi nasıl çıkar, oje lekesi, kıyafetteki oje lekesi
Bayanların tırnakları için kullandığı farklı renklerden oluşan ojeler bazen istenmeyen olaylara neden olarak kıyafetlere bulaşabilirler. Eee tabi buda can sıkacak bir durum oluşturur. Giysilerde ki oje lekesini çıkarmanın aslında oldukça basit ve pratik bir takım yolları var. Sizde eğer bu tür istenmeyen bir kazaya maruz kaldıysanız ve en sevdiğiniz giysinize oje bulaşmışsa o zaman aşağıda ki önerileri uygulayabilirsiniz;)
oje-lekesi-nasil-temizlenir.jpg

İlk yöntemde aseton içeren oje çıkarıcısı ile beyaz ve desensiz kağıt havluyu, bezi veya pamuğu ıslatın. Bu işlemi yaparken aseton içermeyen oje çıkarıcı kullanmak daha güvenlidir ancak etkileri daha azdır.

Oje çıkarıcıyı kullanmadan önce kumaşın görünmeyen iç kısmında veya küçük bir dikiş yerinde deneyip kumaşa zarar verip vermediğine bakın.

Eğer herhangi bir yıpranma ve renk değişimi gözlemlemediyseniz ıslatılmış pamuğu lekenin üzerine ovmadan bastırın. Lekenin öbür tarafına da kalın bir kağıt havlu koyarsanız, bu işlemi gerçekleştirirken kumaşın arka tarafına leke geçmesini engellemiş olursunuz.

Oje çıkarıcı ile ıslattığınız malzeme oje lekesini emdikçe yenisini hazırlayın ve bastırarak uygulamaya devam edin.

Eğer oje lekesi kumaşın arka tarafına geçerse bu işlemleri oje lekesinin her iki tarafına uygulayabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra son olarak kıyafeti kullanma talimatında belirtildiği şekilde yıkayın ve doğal yollarla kurutun.

Kıyafetteki oje lekesini temizlemek için aynı malzemelerin kullanıldığı, daha uzun süren ancak daha etkili ikinci bir yöntem de mevcut.

Oje lekesi olan kıyafetinizin lekeli kısmı ortada kalacak şekilde kıyafetinizi bir kase üzerinde gerin ve lastik bantla kaseye tutturun.

Tüm bu işlemlere rağmen oje lekesi çıkmazsa kuru temizleme merkezlerine danışabilirsiniz.

Oje çıkarıcısının kumaşa zarar verip vermediğini yukarıdaki şekilde kontrol ettikten sonra, paslanmaz çelik kaşık kullanarak oje lekesi üzerine oje çıkarıcısını damlatın. Oje lekesinin bu işlem esnasında kasenin içine akmasını bekleyin.

Kıyafetinizdeki oje lekesini temizlemek için üçüncü bir yöntem de sirke kullanımıdır. Oje lekesi olan bölgeye sirke ile ıslatılmış temiz beyaz bir bez veya kağıt havlu ile baskı uygulayın. Lekenin arka tarafa geçmemesi için lekenin diğer tarafına kağıt havlu koyun.
Sirke ile lekeli bölgeyi temizledikten sonra kıyafetinizi kullanma talimatında belirtilen şekilde yıkayın ve doğal yollarla kurutun.
 
Üst