1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Giysilerdeki Oje Lekesi Nasıl Temizlenir?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  oje lekesinin çıkarmanın yolları, oje lekesi nasıl çıkar, oje lekesi, kıyafetteki oje lekesi Bayanların tırnakları için kullandığı farklı renklerden oluşan ojeler bazen istenmeyen olaylara neden olarak kıyafetlere bulaşabilirler. Eee tabi buda can sıkacak bir durum oluşturur. Giysilerde ki oje lekesini çıkarmanın aslında oldukça basit ve pratik bir takım yolları var. Sizde eğer bu tür istenmeyen bir kazaya maruz kaldıysanız ve en sevdiğiniz giysinize oje bulaşmışsa o zaman aşağıda ki önerileri uygulayabilirsiniz;)
  < Konu Resmi..>

  İlk yöntemde aseton içeren oje çıkarıcısı ile beyaz ve desensiz kağıt havluyu, bezi veya pamuğu ıslatın. Bu işlemi yaparken aseton içermeyen oje çıkarıcı kullanmak daha güvenlidir ancak etkileri daha azdır.

  Oje çıkarıcıyı kullanmadan önce kumaşın görünmeyen iç kısmında veya küçük bir dikiş yerinde deneyip kumaşa zarar verip vermediğine bakın.

  Eğer herhangi bir yıpranma ve renk değişimi gözlemlemediyseniz ıslatılmış pamuğu lekenin üzerine ovmadan bastırın. Lekenin öbür tarafına da kalın bir kağıt havlu koyarsanız, bu işlemi gerçekleştirirken kumaşın arka tarafına leke geçmesini engellemiş olursunuz.


  Oje çıkarıcı ile ıslattığınız malzeme oje lekesini emdikçe yenisini hazırlayın ve bastırarak uygulamaya devam edin.
  Eğer oje lekesi kumaşın arka tarafına geçerse bu işlemleri oje lekesinin her iki tarafına uygulayabilirsiniz.

  Bu işlemlerden sonra son olarak kıyafeti kullanma talimatında belirtildiği şekilde yıkayın ve doğal yollarla kurutun.

  Kıyafetteki oje lekesini temizlemek için aynı malzemelerin kullanıldığı, daha uzun süren ancak daha etkili ikinci bir yöntem de mevcut.

  Oje lekesi olan kıyafetinizin lekeli kısmı ortada kalacak şekilde kıyafetinizi bir kase üzerinde gerin ve lastik bantla kaseye tutturun.

  Tüm bu işlemlere rağmen oje lekesi çıkmazsa kuru temizleme merkezlerine danışabilirsiniz.

  Oje çıkarıcısının kumaşa zarar verip vermediğini yukarıdaki şekilde kontrol ettikten sonra, paslanmaz çelik kaşık kullanarak oje lekesi üzerine oje çıkarıcısını damlatın. Oje lekesinin bu işlem esnasında kasenin içine akmasını bekleyin.

  Kıyafetinizdeki oje lekesini temizlemek için üçüncü bir yöntem de sirke kullanımıdır. Oje lekesi olan bölgeye sirke ile ıslatılmış temiz beyaz bir bez veya kağıt havlu ile baskı uygulayın. Lekenin arka tarafa geçmemesi için lekenin diğer tarafına kağıt havlu koyun.
  Sirke ile lekeli bölgeyi temizledikten sonra kıyafetinizi kullanma talimatında belirtilen şekilde yıkayın ve doğal yollarla kurutun.


   
Giysilerdeki Oje Lekesi Nasıl Temizlenir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

  Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

  oje lekesi, giysiden, halıdan, koltuktan, kurumuş leke, nasıl çıkar, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Oje lekesi çıkarılması en zor lekelerden biri gibidir.Am asize vereceğimiz tariflerle bu lekeden kolayca kurtulabileceksiniz.. Giysideki Oje Lekesi Nasıl Çıkar ? Aseton içeren oje çıkarıcısı kullanarak; beyaz ve desensiz kağıt havluyu, bezi veya pamuğu ıslatın (Bu...
 2. oje lekesi

  oje lekesi

  arkadaşlar oje sürerken fırçası en sevdiğim kaprimin üstüne düştü hemen sildim ama lekesi çıkmadı nasıl çıkartabilirim? ayrıca unutmadan söyliyim oje koyu renkli değildi.
 3. Koltuktaki ve Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Temizlenir?

  Koltuktaki ve Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Temizlenir?

  koltuktaki oje lekesi nasıl çıkar, halıdaki oje lekesi nasıl çıkar, oje lekesi nasıl çıkar, oje lekesi nasıl temizlenir Bazen istenmiyen bir şekilde halı ve koltuklarınıza oje bulaşabilir. Bazı kumaş ve halılar temizlik esnasında kumaşına istemeden zarar oluşturabilirsiniz. Zor çıkan bir leke gibi görünen oje lekesini halı ve koltuklardan nasıl temizlemeniz konusun da bilgi edinmek...
 4. Yünlü Giysiler Nasıl Yıkanır ve Nasıl Temizlenir?

  Yünlü Giysiler Nasıl Yıkanır ve Nasıl Temizlenir?

  yünlü giysiler nasıl temizlenir, yünlü giysiler nasıl yıkanır, yünlü giysi temizliği Sonbahar ve kış aylarında her yaştan kişilerin giydiği yünlü giysilerin temizliği ve yıkanması hassasiyet isteyen bir durumdur. Yünlü giysiler nasıl temizlenmeli ve nasıl yıkanmalı konusun da bilgi sahibi olmak isteyenler için gereken bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Yünlü giysilerin diğer türlere göre...
 5. Oje lekesi nasıl çıkar?

  Oje lekesi nasıl çıkar?

  Oje çıkarıcının tırnaklarınızdaki ojeyi çıkardığı düşünüldüğünde, kumaştaki veya giysideki oje lekesi için de işe yarayacağı kuvvetle muhtemel bir durumdur.Ojenin tırnakları güzel göstermesinin yanı sıra doğru kullanıldığında güçlendirici ve koruyucu etkisi de vardır. Rengarenk ojeleri kullanmak her ne kadar keyifli olsa da, ojenin uygulanışı sırasında üzeremizdeki kıyafete, yerdeki halıya ya...

Sayfayı Paylaş