Göbek deliği kokusu nedenleri ve çözüm yolları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Göbek deliği kokusu nedenleri ve çözüm yolları
göbek deliği nedene kokar, göbek deliği kokusu nasıl geçer, göbek deliği kokusunun nedenleri, göbek deliği kokusuna çözüm yolları ile sizlerleyiz.

Göbek deliği kokusu bazı kişiler de yoğun olmakla birlikte kişiye sıkıntı yaşattığı için bu durumdan psikolojisi bile bozulanların olduğunu tahmin edebiliyoruz.

Hatta göbek deliği kokusundan şikayetçi olan kişilerin bazen bu durumu en yakınlarına bile anlatmaktan çekindiği de bir gerçektir.

Göbek deliği karanlık ve kapalı bir ortam da bulunduğundan dolayı burada enfeksiyon durumu daha çabuk oluşur. Göbek ve çevresin de oluşan kir, giysilerin tüyleri ve ter göbek için de birikmesinden dolayı kötü kokulara yol açmaktadır.

Öncelikle herşeyden önce kişisel temizliğinize mutlaka dikkat etmenizi öneren uzmanlar, eğer kişisel temizliğine dikkat ettiği halde geçmeyen ağır bir göbek deliği kokusu varsa mutlaka bir uzmana başvurmanızı öneriyorlar. Göbek deliği kokusuna yol açabilecek farklı sağlık sorunlarınında olabileceği için uzman bir hekimin de tavsiyelerine mutlaka uymanızı öneririz.

19524d06729395d2ec5b2ba0180a62e4_1301662586.JPG

Hangi hastalıklar göbek deliği kokusuna yol açar?

Göbek deliği için de oluşan mantar kaynaklı enfeksiyonlar

Göbekte ve çevresin de oluşan kist

Genetik ve omfalit gibi durumlar da göbek deliği kokusuna yol açabilmektedir.

Göbek deliği kokusu nasıl geçer?

Göbek deliği kokusunun nedeni herhangi bir sağlık sorunundan kaynaklanmıyorsa kokunun nedeni kişisel temizliğe önem vermemenizden ileri gelmektedir.

Göbek deliği kokusu sık sık banyo yaparak giderilebilir. Bunun dışında bir bardak ılık suyun içine bir yemek kaşığı tuz atarak parmak uçlarınızı bu suyun içine batırıp göbek deliğinin içine ve çevresine masaj yapmanızı ve daha sonra yumuşak bir bezle silmenizi tavsiye ederiz.

Ben her duş sonrası kulak temizleyici ile göbek deliğini temizliyorum. Kuruyken asla temizlenmemeli tahriş olabilir, mikrop kapabilir. Göbek deliğinde akıntı koku varsa yüksek ihtimal enfeksiyon vardır ve mutlaka tedavi edilmelidir.

Geri