Göğsümdeki sertlik mastit olabilir mi kızlar bir bakın lütfen?

• Konbuyu başlatan mlkkrc
  • Başlangıç tarihi
M

mlkkrc

Forum Okuru
Göğsümdeki sertlik mastit olabilir mi kızlar bir bakın lütfen?

Mastit nasıl geçer melek kadınlar kulubü mastit nedir forum'da.​

Kızlar ben sezeryan ile doğum yaptım erken oldu biraz da ilk zamanlar bebeğimi emziremedim mama ile besledim sonrasında da bebeğimi emziremedim göğsümü tutmadı yani. Şimdi bebeklerim 8 aylıklar ve birkaç gün göğsümde sertlik hissettim sanki acıyor ve ağrıyor da. Ne yapmalıyım acaba kötü bir şey olabilir mi yoksa mastit gibi bir şey de olabilir mi diye aklımdan geçiyor. Mastit nasıl geçer? Bilgisi olan var mı?
mastit.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba
Hemen kötü bir şey diye kendinizi buna odaklamayın lütfen. Mastit yani memede süt birikmesi durumu memede kızarıklık iç kısımda şişlik enfeksiyon oluşumu gibi durumlardır. Eğer göğsünüzdeki mastit ise iltihaba bağlı ateş durumu yaşayabilirsiniz. Ayrıca ateş yanında halsizlik yorgunluk gibi belirtiler oluşturabilir. Bir memede oluşabilen mastit süt kanallarının tıkanması ile oluşur burada bebek memeyi tam tutamadığı zaman, düzensiz emzirme, memenin tam anlamıyla boşaltılamaması, memenin el pompası ile sağılması, aniden sütten kesilmek gibi durumlar mastite neden olabilir. Tedavisi mümkündür ama biraz süründürebilir işte. Mastitten şüpheniz varsa hastanenin genel cerrah ya da kadın doğum alandan randevu almanız gerekecektir. Tedavisi antibiyotik kullanımı olacaktır. Ağrı varsa ağrı kesici önerebilir doktorunuz. Bu arada sizin de bol miktarda su tüketmeniz gerekecektir.

Emzirirken mastit olanlar bu durumu yaşayanlar neler yaşar onunla ilgili bir yazı paylaşmak istiyorum sizinle şimdi. Dilerseniz hemen aşağıdaki konudan ''emzirirken mastit olanlar'' konumuzun linkine tıklayabilirsiniz.

Geri