1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Göğüs Büyütme Estetiği (Augmentasyon Mammoplasti)

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  meme büyütme ameliyatı nedir,meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır,meme büyütme ameliyatı nekadar,meme büyütme ameliyatı olanlar,meme büyütme ameliyatı hakkında bilgiler
  Meme büyültme (augmentation mammoplasty) memenin hacmini büyütmeye yönelik bir cerrahi girişimdir. Gelişimsel nedenlerle, kilo vermek veya doğum sonrası değişikliklerle göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olan, her iki meme büyüklüğünde eşitsizlik olan kişilere meme büyütme operasyonu yapılabilir.

  Bu operasyon için uygun bir hasta olup olmadığınız, yapılan görüşme, ayrıntılı fizik muayene ve analizler sonucunda belirlenir. Hastanın beklentisi, ne büyüklükte bir göğüs istediği, protezin hangi alana yerleştirileceği, yerleştirilecek protezin tipi, hangi bölgeden kesi yapılacağı, doktor ile hastanın ortak verecekleri kararlardır.
  Meme büyültme basit olarak meme altına konan silikon implantlarla (protez) yapılmaktadır. Bugün sık kullanılan implantlar silikon bir zarf (kılıf) içinde silikon jel veya serum dolu olanlardır.
  İmplantlar farklı hacimlarde, düz yüzeyli veya pürüzlü yüzeyli (textured), şekil olarak yuvarlak veya anatomik (damla) şekilli olabilmektedir. Silikon implantların bugüne dek herhangi bir kanserojen, immünolojik veya romatizmal hastalığa yol açtığı saptanmamıştır. Günümüzde güvenle kullanılmaktadır.
  Meme implantları meme dokusu altına veya meme altındaki kas altına (pektoral kas) olarak iki farklı plana yerleştirilebilmektedir. Slikon implantın hangi plana konulacağı, yapılan fizik muayene sonrasında hastaya uygun olarak karar verilir. Yerleştirilen protez meme dokusunu bozmadığı için süt vermeye zararı olmaz. Operasyonda, implantlar genellikle meme altı çizgisinde yapılan 4 cm. lik bir insizyonla girilerek yerleştirilmektedir. Bu operasyon izi ancak meme kaldırıldığında görülebilir. İmplantlar, uygun görülen hastalarda meme başı (areola) veya aksilladan (koltuk altı) yapılan kesilerle de yerleştirilebilir.

  Meme büyültme operasyonu çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Lokal ve sedasyon anestezisi ile yapılması da olasıdır. Kanamayı azaltmak için operasyon esnasında özel bir solüsyon (serum-adrenalin) memelere enjekte edilmekte ve kan kaybı çok az olmaktadır. Operasyon süresi, yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. Operasyon sonrası tercihen 1 gün hasta, hastanede kontrol altında tutulur. Bazen içeride kan birikimini engellemek için, dren denilen slikon borular yerleştirilerek, ertesi gün gelen kan miktarının azalmasına göre çekilebilir.
  Hasta operasyonun ertesi günü hastaneden taburcu olabilir ve 3- 4. gün normal işe dönülebilir. Dikişler yaklaşık 10-12. günde alınır. Operasyon sonrası kullanılacak özel sütyen ile sorunsuz olarak istenen aktivite yapılabilir. Aşırı spor aktivitelerine 6-8 haftada izin verilir.

  Silikon implantlar memenin radyolojik tetkikine (mamografi) engel olmaz. Kadınlar rutin meme kontrollerine devam edip, implantları ile mamografi çektirebilirler.
  Tüm cerrahi girişimlerde olduğu gibi bu ameliyatta da riskler mevcuttur. Erken dönemde karşılaşılacak problemler, kanama, enfeksiyon ve yarada açılma şeklinde özetlenebilir. Geç dönemde implant etrafında kapsül gelişebilmektedir. Bu reaksiyon vücudun yabancı bir cisme verdiği normal bir cevaptır. Son dönemlerde kullanılan protezin tipine göre kapsül reaksiyon oranı % 5 lere kadar düşmüştür.Meme implantlarında geç dönemde en sık rastlanan problem, çevresinde oluşan kapsül dokusudur. İmplant bir yabancı cisim olduğu için çevresinde bağ dokusundan bir zar (kapsül) oluşması doğaldır. Bu kapsül genellikle bir problem oluşturmaz. Ancak nadiren kalınlaşıp sertlik yapabilir. O zaman müdahele ile alınması veya kesilmesi gerekebilir. Günümüzde kullanılan pürüzlü yüzeyli (textured) implantlar ve operasyon sonrası önerilen masajlar sayesinde kapsül oluşumu minimale indirilmiştir.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ağustos 2016
Göğüs Büyütme Estetiği (Augmentasyon Mammoplasti) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gögüs Büyütme Ameliyatı

  Gögüs Büyütme Ameliyatı

  göğüs büyütme,meme büyütme ameliyatı,göğüs kaldırma ameliyatı,meme büyütme ameliyatı sonrası,meme büyütme ameliyatı hakkında tüm bilgiler,göğüs büyütme ameliyatının sonrası Göğüs kadınları simgeleyen bir yapıdır. Bu nedenle göğsü küçük olan kadınlar kendilerini çoğu zaman çekici ve seksi bulmaz. Göğsü küçük olan kadınların birçoğu kendini yetersiz hisseder ve oldukça kompleksli bir hale...
 2. göğüslerimi büyütmek istiyorum

  göğüslerimi büyütmek istiyorum

  selam melekler kendimi bildim bileli ufacık göğüslere sahibim hep kauçuklu silikonlu sütyenler kullanmak zorunda kalıyorum hatta bazen utanarak söylüyorum sütyenin içine pamuk falan koyduğum oluyor göğüslerimi büyütmek istiyorum psikolojim çok bozuk bana göğüs büyütme estetiği hakkında bilgi verirmisiniz fiyatlarınıda çok merak ediyorum acaba ameliyattan sonra iyileşme süreci nedir çok uzun...
 3. Göğüsler neden sarkar ?

  Göğüsler neden sarkar ?

  göğüsleri sarkıtan alışkanlıklar,neden göğüsler sarkar,görğüs sarkması nasıl engellenir Göğüslerinizin sarkmasından şikayet mi ediyorsunuz? Her gün farkında olmadan yaptığınız bazı alışkanlıklar göğüslerinizin sarkmasına neden oluyor. Nasıl mı? İşte göğüslerin sarkmasına neden olan alışkanlıklar.. Yanlış sütyen bedeninin göğüslerin sarkmasına neden olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan pek çok...
 4. göğüslerim ağrıyor acaba hamilemiyim

  göğüslerim ağrıyor acaba hamilemiyim

  gogus ve alt karin agrisi beraberinde gobek deligi agrisi hissediyorum suan bulanti vee bas donmesi yok 1 hafta erken regl oldum ve sık idrara cikma basladi geceleri cikmaya basladim ve istahim ve vucut isimda baya fustu bu havada usuyorum hamilemiyim ve piskolojik biseymi

Sayfayı Paylaş