1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Gögüs kırışıklığı nasıl geçer?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Yüzünüzdeki ince deri, genellikle kırışıklıkları gösteren ilk yer iken, ne yazık ki, bu her zaman son olduğu anlamına gelmez. Göğüs bölgesindeki ciltte derin kırışıklıklar oluşabilir ve bu kırışıklıklar gömleğinin düğmelerini açmayı seven yada dekolte giyinen kimseler için endişe nedeni olabilir.

  Yüz kırışıklıkları gibi, göğüs kırışıklıkları da kollajen ve elastik liflerin yeterli üretilememesi yada bozulması, güneşe maruz kalma, göğüs veya yan tarafta uyuma alışkanlığının olması gibi tekrarlanan hareketlerden ortaya çıkabilir. Uygulanacak olan tedaviler göğüsteki kırışıklıkları azaltmak için yapılmaktadır.  < Konu Resmi..>
  Günlük olarak göğsünüze topikal kırışıklık krem tedavisi uygulayın. Kırışıklık kremlerinin seçiminde özellikle retinol, alfa hidroksi asitler (AHA), kinetin veya bakır peptitler içeriyor olmasına özen gösterin. Bu kremler pahalı olabileceği gibi bu içerikleri reçetesiz olarak da bulabilirsiniz. Ancak, reçete ile satılan kırışıklık tedavisi kremleri kırışıklıkla mücadele eden maddeleri daha güçlü konsantrasyonlarda barındırmaktadır.


  Retinol İçeren Besinler Nelerdir?

  Aşama 2


  Uyku pozisyonunuzu değiştirmeyi deneyin. Mide ve yan tarafınıza uyuma göğüs kırışıklıklarına ve katlanmalara davetiye çıkarırken, sırt üstü uyumak ise göğüs kırışıklarının oluşumunu azaltmaktadır. Aslında, kırışıklık oluşumu göz ardı edilirse bilimsel olarak da en uygun uyuma pozisyonu sağ yanınıza doğru uyumaktır.


  Aşama 3
  Cildinizi nemli tutabilmek için bol su içiniz. Su cildi dolgun tutar ve geçici kırışıklıkların görünümünü azaltır. Ayrıca cildin yıpranmasına neden olan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasına olanak sağlar.
  Doğal Cilt Soyma Nasıl Yapılır?


  Aşama 4
  Ölü ve kırışıklığa neden olan cilt hücrelerini cildinizden uzaklaştırmak ve alttan gelen taze cildi ortaya çıkarabilmek için kimyasal peeling (soyma) yapınız. Kimyasal peeling aynı zamanda yeni cilt hücrelerinin büyümesini de teşvik eder. Cildiniz için en iyi kimyasal soyma türünün ne olduğu hakkında doktorunuzla veya estetisyeninizle konuşun.


  Aşama 5
  Cildin dış tabakasının kaldırılması ve dermisteki (cildin en dış tabakanın altındaki cilt dokusu) kollajen oluşumunu teşvik etmek için amacı ile lazer tedavi yaptırabilirsiniz. Lazer tedavisinin etkisinin tam olarak görülebilmesi için birkaç seans tekrarlanması gerekebilir.

  ÖNERİLER

  Göğüs kırışıklıklarının oluşumunu önlemek yada daha fazla ilerlemesini önlemek için günlük olarak boyun ve göğsünüzü 15 veya daha yüksek faktörlü bir güneş koruyucu uygulayın. Yada göğüs civarına sürekli koruma sağlamak amacı ile güneş ışığını geçirmeyen giysilerle kapatabilirsiniz.

  Yaşlılık lekeleri olarak bilinen kahverengi noktalar da göğüsteki kırışmaya eşlik edebilir. Bu durumu tedavi etmek için, bir hidrokinon içeren krem uygulayın. Hidrokinon yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltarak vücudunuzda kahverengi pigmentlerin üretimini bloklar. Bunun için hidrokinon kremleri reçete ettirebilirsiniz.


  Göğüs arası yada göğüs kırışıklıklarını önlemek için kullandığınız parfümü bu bölge ile temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Bu önemli bir risk faktörüdür.


   
Gögüs kırışıklığı nasıl geçer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gögüs kırışıklığını gideren bakım önerileri

  Gögüs kırışıklığını gideren bakım önerileri

  Yüzünüzdeki ince deri, genellikle kırışıklıkları gösteren ilk yer iken, ne yazık ki, bu her zaman son olduğu anlamına gelmez. Göğüs bölgesindeki ciltte derin kırışıklıklar oluşabilir ve bu kırışıklıklar gömleğinin düğmelerini açmayı seven yada dekolte giyinen kimseler için endişe nedeni olabilir. Yüz kırışıklıkları gibi, göğüs kırışıklıkları da kollajen ve elastik liflerin yeterli...
 2. Boyun kırışıklığı için bakım önerileri

  Boyun kırışıklığı için bakım önerileri

  Yaşlanmanın en belirgin işaretlerinden birisi de cilt gerginliğinin azalmasıdır. Biz yaşlandıkça cildimiz gençlik yıllarındaki elastikiyetini kaybeder ve gevşemeye başlar. Bu da cildin sarkık görünmesine yol açar. Cildin sarkık durması daha çok yüzde ve boyun bölgesinde kendini gösterir. Bu bölgelerde sarkmış olan cildinin daha düzgün ve daha gergin görünmesini sağlamak için birçok insan...
 3. Kaş arası kırışıklığı için öneriler

  Kaş arası kırışıklığı için öneriler

  Kırışıklıklar, cildinizin gençliğini parlaklığını kaybettiğinin göstergesi olan bir durumdur. parlaklık kaybediyor bir göstergesidir. Cildinizdeki kolajen ve elastin liflerin zayıflaması yada azalması sırasında cilt yaşlanmaya başlar. Bunun en büyük nedeni doğal süreç olan cildin yaşlanması ve diğer bir çok faktör de buna neden olabilir. Ancak, yıllar içinde, tekrarlanan yüz hareketleri de...
 4. Boyun kırışıklığı için öneriler

  Boyun kırışıklığı için öneriler

  Cilt sorunlarından biridir kırışıklık.Her kadın zamana meydan okuyup genç kalmak istesede maalesef zamana yenik düşüyor.Belli bir yaştan sonra cilt , elastisini kaybederek gevşer ve kırışıklıklar ,sarkmalar kendini gösterir.Sarkmaların en göz önünde olan kısmı boyun.Boyun kırışıklığı ve sarkması dekolte giymek isteyen bayanlar için ciddi bir sorun.Peki doğal yöntemlerle cilt kırışıklığını...
 5. Gögüs dikleştirme yöntemleri

  Gögüs dikleştirme yöntemleri

  Dişiliğin simgesidir gögüsler . Gögüslerin güzelliği kadınlarda öz güven sebebidir. Gögüslerin deforma olması ise ciddi psikolojik kaygılar sorunlar yaratabilir. Özellikle evli bayanlar bu kaygıyı daha çok yaşamaktadırlar. Gögüs sarkması emzirme, kilo alıp verme , yaş ile ilgili olabilmektedir. Gögüslerin deforme olması estetik açıdan hoş bir görünüm değil. Günümüzde buna yönelik estetik...

Sayfayı Paylaş