Google Doodle Nedir Biliyor musunuz?

T

TİTAN

Forum Okuru
Google Doodle Nedir Biliyor musunuz?
google doodle nedir ne demektir anlamı açıklaması ile ilgili bilgiler burada melekler
Googleın ne olduğunu ve google aramalarıyla ilgili ipuçlarını hepimiz biliyoruz melekler :) Ne de olsa internet sürekli elimizde :) Yalnz dikkat ettiyseniz bazen google ana sayfasını açtığınızda google logosu geleneksel halinden daha değişik yazılmış olur.İşte bu özel tasarımlı logolara Google Doodle adı verilir.

"Doodle" olarak nitelendirilen bu özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google´ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Özel logo uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Ayrıca internet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyor.

Bu hizmet her ülkeyi ve o ülkenin ünlülerini ve de olaylarını kapsadığı için çok güzel ve önemli bir hizmet melekler.Tabi geçen senelerde ülkemizde kutlanmadığı halde google Türkiye'de yayınlanan Cadılar Bayramı logosunu yayınlama hatasını saymazsak :D:D
 
Üst