1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Google İlkbahar Logosu

  Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Google'nin İlkbahar Logosu Google İlkbahar Logosu 20 Mart 2012

  Merhaba Sevgili Melek'ler, bahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde, vitrinlerde dahil olmak üzere bahara büründü, baharı müjdeleyen bir diğer isim ise Google oldu :) Google'nin bahar logosunu gördünüz mü bilmem ama bu sayfamızda göreceksiniz Melek'lerim :)

  < Konu Resmi..>


  İlkbahar, Google Tarafından da Kutlandı!


  Google tarafından logo ile kutlanan olay, bu sefer ilkbahar oldu.Daha önceleri, bilim adamları ve sanatçılar bu logolarda yer alırken, sert geçen kıştan hemen sonra gelen ilkbahar, logo ile kutlandı.
  Özel bir logo ile günün anlam ve önemini kutlayan Google'ın hedefinde bu sefer ilkbahar var.

  İLKBAHAR

  *İlkbahar veya ilkyaz, doğa döngüsünde kış ile yaz arasındaki mevsimdir. Kuzey yarım kürede Mart ve Haziran arasıdır.

  İlkbaharda ağaçlar çiçek açar, hava sıcaklığı artmaya başlar. Bu mevsimde karların erimesi ve bol miktarda yağışların yağması ile su yatakları olan dereler, göller, göletler ve barajlar su ile dolar.
  Baharın habercisi çiçekler

  Bilhassa bu mevsimde yerel hava depresyonu olarak meydana gelen hava değişikliklerinde halk arasında Kırk İkindi adı verilen sağanak yağışlar başlar. Bu yağışlarla şiddetli gök gürültüsü, yıldırım düşmesi, dolu tehlikesi ve sel felaketleri de görülür. Bazen bu yağışlar çiftçilere çok zarar verir.

  İnsanlar üzerinde de sağlık açısından olumsuz etkileri olabilir. Yorgunluk, halsizlik ilkbaharın insanlar üzerindeki olumsuz etkilerindendir. Bu duruma tıp dilinde kısaca bahar yorgunluğu denir.


   
Google İlkbahar Logosu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Alexander Calder Google Logosu Nedir?

  Alexander Calder Google Logosu Nedir?

  alexander calder google logosu nedir kimdir hayatı çalışmaları ile ilgili bilgiler burada melekler Şu günlerde Google arama motorunuzu açtığınızda değişik bir google logosuyla karşılaşıyorsunuz melekler..Bakalım bu logo neyin nesiymiş? Alexander Calder 1898 yılında doğup, 1976 yılında vefat eden Amerikalı ünlü ressam, heykeltıraş ve sanatçıdır. Amerika’nın Pennsylvania eyaletinde...
 2. Google Nicolas Steno logosu

  Google Nicolas Steno logosu

  Nicolas Steno Google Logosu Google bu gün yani 11 Ocak 2012 Logosunu Nicolas Steno'nun 374. Doğum gününe ayırdı ve Nicolas Steno'nun doüğum gününe özel logosuyla, Nicolas Steno'nun doğum gününü tüm dünyaya duyurdu Melek'lerim.
 3. Google Sevgililer Günü Logosu 2012

  Google Sevgililer Günü Logosu 2012

  Google Sevgililer Günü Logosu 2012 Merhaba arkadaşlar 2012 Google Sevgililer Günü Logosu hakkında açıklama yaparmısınız bana
 4. Google Dünya Kadınlar Günü Logosu

  Google Dünya Kadınlar Günü Logosu

  Google Dünya Kadınlar Günü Logosu nasıl resmini eklerseniz bizde görelim arkadaşlar.
 5. 14 Mart 2012 Google Logosu ( Akira Yoshizawa )

  14 Mart 2012 Google Logosu ( Akira Yoshizawa )

  Google 14 Mart Logosu Akira Yoshizawa Google Akira Yoshizawa Logosu 14 Mart Origami sanatının en büyük ustası olarak kabul edilen Akira Yoshizawa'nın 101. doğum günü Google tarafından bu logo ile kutlanıyor.

Sayfayı Paylaş