Google Plus Nedir? Kullanımı Hakkında Bilgiler Burada Melekler

T

TİTAN

Forum Okuru
Google Plus Nedir? Kullanımı Hakkında Bilgiler Burada Melekler
google plus 2011 nedir ne işe yarar nasıl kullanılır kullanımı hakkında bilgiler kısayollar ipuçları ile ilgili bilgiler burada melekler
Bir süredir google ana sayfasını açtığınızda sol üst koşeye bir sekme daha eklendiğini farketmişsinizdir melekler :) Web sekmesinin hemen soluna iliştirilen bu sekmede ''Siz'' yazıyor görmüşsünüzdür.Merak edip tıkladığınızda da google ın yeni sosyal paylaşım ağı google plus ile de tanışmışsınızdır.


googleplus-1f1.jpgGoogle plus googleın facebooka karşı açmış olduğu bir sosyal paylaşım ağı.Bir süre öncesine kadar davetiye sistemiyle üye kabul eden google plus artık herkese açık.Bu sayede de üye sayısını hızla artırmaya devam ediyor.

Plus, Google'ın sunduğu tüm hizmetlerin birleşimiyle oluşan bir sosyal ağ. Yani e-postalarınıza bakıp, Gtalk'tan konuşup bir de üstüne Google Maps sayesinde bulunduğunuz konumu insanlara sunabiliyorsunuz.

Arama motorunun sunduğu içerikleri, resimleri ve siteleri beğenip bunu arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Bu sosyal ağın en büyük artısı ise 10 kişiye kadar çoklu sohbet özelliğinin olması. Yani şirketler artık tele konferanslarını Plus üzerinden yapabilecek.

Üyelik işlemleriniz bittiği zaman daha hiç kullanılmamış Google + profilinizle karşılaşacaksınız. İlk önce ekranın sol üst köşesinde bulunan fotoğraf kısmına tıklayın.

Buradan karşınıza gelen ekranda ise profili düzenle kısmını seçin. Karşınıza gelen ekranda yine sol üste bulunan fotoğraf değiştir sayfasından kendinize yeni bir fotoğraf yükleyebilirisiniz.

Ekranın ortasında bulunan kısımlarda ise bomoş profilinizi gerçek bir sosyal ağ sayfasına dönüştürecek bilgileri vermeniz gerekiyor.

Örneğin aynı Twitter'da olduğu gibi bu kısımda kendinizle ilgili ufak bir yazı hazırlayabiliyorsunuz. Facebook'ta bulunmayan bu özellik Plus'ın ufak ama ilginç bir detayı olmuş.

Bağlantılar sekmesinde ise bol bol gezdiğiniz ya da sahibi olduğunuz sayfaları ekleyebiliyorsunuz. Aşağıda indikçe, meslek ve eğitim durumu gibi rutinler dışında ilginç bir alan dikkat çekiyor.

Buradan Google Maps üzerinden yaşadığınız yeri en detaylı şekilde işaretlemeniz mümkün. Tabii bu güvenlik konusunda sıkıntı da yaratabilir.

Uzun lafın kısası messenger,facebook,twitter,google plus derken hayatımız teknoloji oldu çıktı melekler,sonumuz hayrolsun :)
 
Üst