1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Google Sahipleri Kim ?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Google İlk Kim Buldu Google Sahipleri Kim


  Hergün başında gerek iş icabı gerek keyfi olarak saatler geçirdiğimiz bilgisayarlarımızın arama motoru googla kime ait , kim bulmuş hiç düşündünüz mü melekler ? Bu sorunun cevabı aşağıda ki yzımızda mevcut :tik:

  [​IMG][​IMG]

  Google arama motoru iki Stanford Üniversitesi mezunu öğrenci tarafından bir proje olarak başladı. 1996 yılında, Google kurucularından biri olan Larry Page WWW (World Wide Web), yani internetin matematiksel özellikleri hakkında, doktorası için bir araştırma ödevi yazmaya başladı. Daha sonra araştırmasında birbiri ile bağlantılı web sayfaları üzerinde durdu. 1998 yılında kendisi gibi doktora derecesi için okuyan arkadaşı Sergey Brin, lary Page’in araştırma porjesine katıldı.

  İkilinin yürüttüğü proje baclink analizleri ve araştırması ile ilgili olduğu için BackRub adınıverdiler. Araştırma projesi başarılı oldu ve bu başarı ile birlikte ikili Goolge adını verdikleri arama motoru üzerinde çalışmaya başladılar.

  Lary Page ve Sergey Brin ilk aşamada yurt odasında kurdukları sistem ve Üniversitenin web sitesi üzerinde yer alan google.stanford.edu etki alanı ile çalışmalarına başladı. Yurt odasında başlayan çalışmalarında ucuz ve ödünç olarak aldıkları sunucuları kullanmaya başladılar. ikili ilk zamanlarda bu fikirlerini satmaya çalışsa da alıcı bulmak konusunda başarılı olamadılar.

  Sonunda Sun Microsystems’in kurucularından olan, hemde fakültelerinde öğretim görevlisi olan hocaları Andy Bechtolsheim onlardaki potansiyeli görür ve 100.000 $ lık bir çek yazar. Çek Google Inc adına kesilmiştir. Fakat resmi olarak henüz böyle bir şirket kurulmadığı için çeki tahsil edemezler.

  7 Eylül 1998 tarihinde California Menlo Park ta yer alan kiraladıkları bir garajda Google Inc şirketinin kuruluşunu gerçekleştirirler. Arama motoru ilk kurulduğu zamanlarda beta aşamasında olmasına ragmen günlük 10.000 arama sorgusuna cevap verir. Getirdiği alakalı arama sorguları nedeni ile basının ilgisini çeker. 1998 yılında PC Magazine dergisi Google’ı en başarılı arama motoru seçer.

  Bu gün dünyanın en iyi arama motoru olarak kabul edilen google, dünyanın en değerli şirketlerinden biri haline gelmiştir.
   
Google Sahipleri Kim ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sanatçı halkın malıdır kimse onun sahibi değildir!” peki kim bu

  Sanatçı halkın malıdır kimse onun sahibi değildir!” peki kim bu

  P { margin: 0px; } Türk Pop müziğinin ünlü sesi Şahsenem, Nevşehir'deki konserinde üçüncü evliliğe hazırlandığını açıkladı. Konser sırasında erkekler için 'Vahşi' ifadesini kullanan güzel sanatçı, yuhalanmasının ardından erkek hayranlarının gönlünü almayı başardı. Şahsenem, "Burada evlenebileceğim bir aday bulurum belki kısmet. Bu aralar biri bana evlenme teklif ediyor. Ben iki defa...
 2. Google Kim Buldu

  Google Kim Buldu

  Google Kim Buldu bu google neredeyse dünya sahip oldu merak ediyorum Google Kim Buldu diye:S
 3. Googleın Sahibi Kim Biliyor musunuz ?

  Googleın Sahibi Kim Biliyor musunuz ?

  Bu konu.; googleın sahibi hakkında bilgi vermektedir. Sevgili melekler, hergün başına geçtiğiniz ve aklınıza her geleni sorduğunuz google acaba kime ait hiç düşündünüz mü ? Her ne kadar yahoo, bing ya da yandex arama motorları kullanılsa da, arama motorları içinde en çok kullanılanı olan google kimin , sizlere bu sayfamızda bilgiler vermek istiyoruz. 1996 yılında üniversite...
 4. google ana sayfada bram stoker logosu var kim bu bram stoker ?

  google ana sayfada bram stoker logosu var kim bu bram stoker ?

  Bugün google açtığımda bram stoker isimli şahsa ait logo yapıldığını gördüm, kim bu adam, necidir ?
 5. Google Nasıl Ortaya Çıktı Kurucuları Kimlerdir?

  Google Nasıl Ortaya Çıktı Kurucuları Kimlerdir?

  google hikayesi google kim icat etti google nasıl kuruldu Arama motorları arasında en çok kullanılan ve tercih edilen google kim kurdu nasıl ortaya çıktı merak edenler için gerekli bilgileri paylaşıyoruz. Onu hemen hemen hepimiz günlük hayatımız da yada iş dünyamız da sürekli kullanıyoruz. İçerdiği bilgilerden, resimlerden yararlanıyoruz. Bir nevi çoğu zaman içinden çıkamadığımız olaylar...

Sayfayı Paylaş