Görme engelli Yusuf'un başarısı....

Moss

Üye
Üye
Görme engelli Yusuf'un başarısı....
engellilerin başarıları görme engellilerin başarıları engelli bireylerin başarısı engelli
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, doğuştan görme engelli Muhammet Yusuf Sarıgöz, Öğrenci Seçme Sınavında (ÖSS) yabancı dil puan türünde aldığı 336.534 puanla Türkiye 25. oldu.

Hacettepe Üniversitesinde İngiliz dili eğitimi almak isteyen Sarıgöz, altınla ödüllendirildi.
Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Kasım Taşkın’ın Cumhuriyet altını ile ödüllendirdiği Yusuf Sarıgöz, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, sınavda derece yaptığı müjdesini okul Müdürü Şendağ Eser’in verdiğini belirterek, "Başarı bekliyordum ancak dereceyi yapmam sürpriz oldu" dedi.

Hacettepe Üniversitesinde İngiliz dili eğitimi alarak öğretmeni olmak istediğini ifade eden Yusuf Sarıgöz’ün 11 çocuklu babası Ömer Sarıgöz ise oğluyla her zaman gurur duyduğunu söyledi.

Dervişpaşa Mahallesi’nde oturan Ömer Sarıgöz, çocuklarından 7’sinin öğretmen olduğunu, birinin de tıp fakültesinde eğitim gördüğünü, engelli tek çocuğu Yusuf’un başarısının ise kendisine her şeyden fazla gurur verdiğini belirterek, "Yusuf her zaman iyi bir öğrenci oldu. Görme engeline rağmen elde ettiği bu başarı bize ayrı bir mutluluk yaşattı" dedi.

Görme engelli Sarıgöz’ü Cumhuriyet altınıyla ödüllendiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Kasım Taşkın ise Kadirli’nin eğitim ve öğretimde yakaladığı büyük başarılara yenilerini ekleyeceğine inandığını kaydetti.

TEBRİKLER ; FAKAT.....

Okuyuculardan gelen bir yorum: arkadaşı tebrik ederim. de benim 354 puanım var ama 415. yim nası oluo bu :) rakamla...

benden bir yorum: ben de zamanında yabancı dilden 336 puan aldım...nedense 25.ci degildim...bu nasıl iş?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim de kafam karıştı bak :S Demek ki yalan o zaman çünkü yorum yazan arkadaş 354 puandan bahsetmiş ve 415. sıradan bahsetmiş. Puanlar arasında uçurum var ama sıra birbirine yakın bile değil. Aslında araştırmak lazım.. Yine de görme engelli arkadaşımızı kutluyorum ben. Gerçekten büyük bi başarı çünkü.
Teşekkürler haber için.

Geri