1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  görünüş ve karakter

  Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  görünüş ve karakter dış görünüşe göre kişilik fiziksel özelliklere göre kişilik Vücut Yapısı

  Esas olarak üç tip vucut yapısı vadır. Zayıf yani entelüktüel tip, orta yani bedenen faal tip, ve ılımlı tip. Bu üç yapı esastır. Aşağıda aldığımız tipler bu esasların insanlar arasında görülen değişikliklerindendir.

  Zayıf Yapı

  Zayıf, yani entelüktüel tipin yüksek ve geniş alınlı , büyük bir kafası küçük bir yüzü vardır. Yüzünün hatları zarif cizilmiştir. Burnu ince, çenesi sivridir. Vucut narin, çelimsiz ve çok zaman nahif olur. Omuzlar dar ve düşük, kollar biraz uzun ve ince, parmaklar uzun ve sivridir.
  Bu tip kimseler zihnen son derece faal olmakla beraber bedensel hassasiyetleri kıttır. Onun için biraz tembelliğe eğilimli olurlar başka insanlarla alakaları soğuk ve cemiyet insanı olamazlar. İyi konuşurlar ama konu ancak yüksel entellüktel bir sahaya dökülünce… çok okurlar ve kaba sporlardan ve oyunlardan nefret ederler. Seziş ve anlama özellikle son derece kuvetlidir. Her şeyi görür ve mükemmelen muhakeme ederler. Eleştiri kabiyetleri mükemmeldir. Herhangi bir işle uğraştıkları zaman da zihinlerini kayıtsız şartsız olarak o işe vermekte birincidirler.

  Orta Karar Yapı

  Boyları orta vücutları da ne zayıf ne şişman olan tiplerin çeneleri, alınları omuzları ve elleri ekseri dört köşeye yakın bir şekil arzederler. Adele ve kemikleri çıkıktır. Bu tipler bedenlerini meşgul edecek herhangi bir faaliyet olmazsa kederlerinden ölecek zannedersiniz. Böyle yapıya sahi olanlar asla rahat durmazlar. Çoğunlukla spora karşı derin bir ilgi gösterirler. Kaba saba sporla uğraşan çoğunlukla atletlerin bu yapıda oldukları görülmüştür.

  Bu tipler bina içinde oturarak kafa veya el yorarak yapılacak işlerden nefret ederler. Genellikle kurucu, yapıcı, madenci, orman mühendisi, fabrikatör veya denizcidirler. Gece rüyalarında veya gündüz hülyalarında kaşif, asker veya atlet olmayı özlerler. Ekseri cesurdurlar. Sevdikleri hatta hiç tanımadıkları yabancıları korumak için hayatlarını tehlikeye koymaktan çekinmezler.

  Bütün bu özellikler madalyonun bir tarafı ... Madalyonun diğer bir yüzü ise, bu tiplerin zihni tembellidir. Bu yapıda olanların çoğunlukla zihnen durgundur. Parlak keskin pratik bir zekadan mahrum olurlar. Bazıları da müstesna edecek kadar parlak zihni hassasları olmakla beraber hiçbir işe yaramaz. Zira bunlar beyinlerini işletmekten son derece nefret ederler. Zihinlerini kullanmaktansa adalalelerini çalıştırmayı tercih ederler.

  Şişman Yapı

  Bir daire esası üzerine kurulmuş olan tiplerin yuvarlak yüzleri, şiş yanakları geniş delikli burunları birkaç kat çeneleri ve biraz fıçıyı andıran toprak vücutları vardır. Elleri etli ve yumuşaktır.

  Şişman adam şen, mülayim ve kurnazdır. Zengin sofraları, rahat yatakları, cazip kadınları ve diğer bütün zevki sefayı sever. Zihnen ve bedenen rahat olmak gibi asabi gerginlik veya zihni faaliyet kabilinden dertleri olmadığı gibi bedeni faaliyette bulunmak arzusunu da asla duymaz.

  Şişman adamların çoğunluğunun hayret verici bir zerafeti ve hareket hafifliği vardır. Kurnazlıklarından bahsetmiştik. Bunlar akıllıdırlar. Rahatlarını severler. O kadar ki bu rahatlarını temin etmek için bile rahatlarını bozmak onlara ağır gelir. Onun için başkalarını kullanmayı iyi bilirler. Midelerine düşkün oldukları için bakkal kasap fırıncı ahçı lokantacı veya otelci gibi meslek sahiplerinin arasından böylelerine çok rastlanır. Aynı zamanda kurnazlıkları ve sakin huyları sayesinde iyi birer diplomat da olurlar. Siyaset hayatı puro içen ve etrafındakilerin sırtına vurarak dediklerini yaptıran şişman adamlarla doludur.

  Ufak Tefek Yapı

  Boyları kısa olmakla beraber vücutlarının her tarafı tamaman birbirine orantılı olanlar enerjik ve alçak gönüllüdürler. Bunlar haklarını çiğnemekten nefret eden idealist ve adalet perver insanlardır. Kendilerine karşı gelenlere şiddetle hücum eder ve çoğunlukla başarılı olurlar. Kimseden hiçbirşeyden korkuları yok gibidir. İstedikleri şeyi doğru yoldan elde edmedikleri takdirde hile yoluna sapmaktan asla çekinmezler. Enerjik, ateşli, şehvetli ve asabidirler. Son derece hazır cevap ve espritüel olurlar. Tarihe yeni bir seyir vermiş olan dahilerin çoğunun bu yapıda insanlar oluşu dikkat çekicidir.

  Kısa ve Zayıf Yapı

  Kısa ve zayıf yapıda olanlar utangaç ve çekingendirler az konuşurlar, mütevazdirler. Kendi içlerine kapanık olurlar. Ancak hayatlarında muazzam bir olay olduğu takdirde heyecana gelirler. O zaman da hadise kendi aleyhlerinde ise telaştan elleri ayakları dolaşır ve çoğu zaman kendilerini kaybederler, düşünmez olurlar. Çekingen oldukları için herkesle ahbaplık etmezler. Ama herhangi birisiyle arkadaş oldular mı bu arkadaşlığı muhafaza etmek için ellerinden geleni yaparlar. Sadakatleri sonsuzdur. Uysal bir köpek gibi arkadaşlık hatırı için her şeye boyun eğer ve her şeyi kabul ederler.


   
 2. Peaceful

  Peaceful Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  35
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Dış görünüşe göre tahliller çok ama çok eskiye dayanıyor..Alim insanların bir bakışta kimin ne olduğunu bilmelerinin bir nedeni de klp gözü açıklının yanın da bu ilmi bilmeleri olabilir....
   
 3. ben kimim

  ben kimim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2008
  Mesajlar:
  188
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  kimse kimseyi tanımyamıyo ki herkesin içi başka dışı başka
   
 4. La Noyee

  La Noyee Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  8 Kasım 2009
  Mesajlar:
  304
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Adminimiz kişilerin genel özelliklerini vurgulamış..
  Zaten herkesin bu özelliklere sahip olup, aynı huyları taşımasına imkan yok değil mi?
  Herkesin aynı huylara sahip olduğu bir dünya düşünemiyorum.. :D Küme gibi..
  Ben kendim ve tanıdıklarım için baktım.. hemen hemen uyuyor.. :)

  Zayıf Yapı

  Zayıf, yani entelüktüel tipin yüksek ve geniş alınlı , büyük bir kafası küçük bir yüzü vardır. Yüzünün hatları zarif cizilmiştir. Burnu ince, çenesi sivridir. Vucut narin, çelimsiz ve çok zaman nahif olur. Omuzlar dar ve düşük, ( omuzlarım geniş ve diktir :D ) kollar biraz uzun ve ince, parmaklar uzun ve sivridir.
  Bu tip kimseler zihnen son derece faal olmakla beraber bedensel hassasiyetleri kıttır. Onun için biraz tembelliğe eğilimli olurlar ( yürürken bile çok rahat hareket ederek yürüdüğüm söylenir :D ) başka insanlarla alakaları soğuk ve cemiyet insanı olamazlar. İyi konuşurlar ama konu ancak yüksel entellüktel bir sahaya dökülünce… çok okurlar ve kaba sporlardan ve oyunlardan nefret ederler.(kendimi övmek için asla işaretlemedim:) kütüphaneci ablamız benden bıkmış durumda.. raflarda bulamadığım kitapları ondan isterim :D kitapla kovalar.. ) Seziş ve anlama özellikle son derece kuvetlidir. Her şeyi görür ve mükemmelen muhakeme ederler. Eleştiri kabiyetleri mükemmeldir. ( eleştiri kabiliyetim vardır.. evet.. ) Herhangi bir işle uğraştıkları zaman da zihinlerini kayıtsız şartsız olarak o işe vermekte birincidirler. ( dört kulağa çıktı adım :D )
   
görünüş ve karakter konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. fiziksel görünüş ve ZEKA <çok ilginç..

  fiziksel görünüş ve ZEKA <çok ilginç..

  İngiliz Daily Mirror gazetesinde yer alan haberde, açık renk gözlüler daha zeki olurken, koyu renk gözlülerin, fiziksel güç gerektiren işlerde daha başarılı olduğu belirtildi. Prof. Dr. Joanna Rowe'un verdiği bilgilere göre, vücudun farklı bölümlerinin zekâ hakkında verdiği ipuçları şöyle: Kafa: Kafasının eni, boyu, çapı daha büyük olanlar daha zeki oluyor. Alın: Geniş alınlı olanlar iş...
 2. Dizideki oyuncular ve karakterleri

  Dizideki oyuncular ve karakterleri

  sonbahar oyuncuları küçük kadınlar karakterleri küçük kadınlar karakterler sonbahar dizi oyuncuları isimleri dizisi isimleri Oyuncular Adı Soyadı Dizideki Karakteri Beren Saat Yasemin Cansel Elçin Ahmet Okan Yalabık Necdet Engin Şenkan Rıza Ayda Aksel Selma Lale Mansur Nezahat Avni Yalçın Şevket Hüseyin Avni Danyal Adnan Menderes Nergis Öztürk Senaryo Yazarları Adı Soyadı...
 3. Karakter

  Karakter

  Karakter terimi bazan kişilikle (bkz.) eş anlamda kullanılır, fakat daha dar bir anlamda, kişiliğin başkaları tarafından, sosyal, etik veya moral kriterlerle ilgili olarak değerlendirilen görünüşleri anlamına gelir. Böylece, bir kişinin karakter yapısı, o kişinin sosyal ortama uyum biçimini belirleyen nispeten dengeli, belirli, organize ve integre güdüler, tutumlar, değerler, savunma...
 4. cilt yapısı ve görünüşüne göre karakter

  cilt yapısı ve görünüşüne göre karakter

  CİLT YAPISI VE GÖRÜNÜŞÜ DÜZGÜN VE YUMUŞAK CİLT: "Bebek cildi gibi" olarak adlandırılın bu cilt gerçekten bu tarife son derece uygundur. Böyle kimseler kendilerini idare etmekten tamamen aciz oldukları için başkalarına güvenirler. Sadık ve hoş sohbettirler. Çabuk rencide olurlar. Alaya hiç tahammülleri yoktur. Kişilikleri gergin olduğu için kendilerini tutamayıp ağladıkları çok...
 5. değişik yazı karakterleri ve işaretleri

  değişik yazı karakterleri ve işaretleri

  değişik yazı karakterleri ilginç yazı karakterleri facebook işaretleri nasıl yapılır facebook işaretleri Merhaba meleklerim şimdi sizlere klavyedeki kısayollar kullanılarak değişik yazı karakteri ile yazmayı öğreteceğim. Bunları aynı zamanda msn sözlerinin başında sonunda istediğiniz bir yerinde istediğiniz bir yazının içindede kullanabileceksiniz. ™ [TM] İle başlıyalım Tm nasıl yapılır?...

Sayfayı Paylaş