Görüşürüz Be Dostum

magical

Yeni Üye
Üye
Görüşürüz Be Dostum
Görüşürüz Be Dostum
Yine buruşmuş yüzüme bakıyorum.Eskiyen,yıpranan yüzüme.Gözaltları çökmüş,burnu sarkmış,rengi solmuş...Dünyadan bihaber.İhtiyarlık sadece yüze değil bütün bedene vurdu.Ellerimde can,ayaklarımda fer yok.Ne birşey tutup kaldırabiliyor ne de şurdan şuraya gidebiliyorum.Bazen pardon çoğu kez bu yaşanan engellere kalbimde eşlik ediyor.O da izin vermiyor bedenimi kullanmama.

Hepsi birlik olup beni bu koltuğa hapsettiler.Ama arada bir benim ufak torun gelip beni biraz gezdiriyor.O da kim bilir beni kolumdan tutup gezdirirken içinden ne kadar uflanıp puflanıyor,sitem ediyordur.O da haklı benim gibi yüklü bir çantayı kolunda taşımak kolay mı?Hem kendime hem onlara üzülüyorum.Kendime üzülüyorum,çünkü burada böylece kala kaldım.Kendi kanımdan insanlarla bile zor görüşür oldum.Onlara üzülüyorum çünkü bana -arada sırada da
olsa-baktıkları zaman bir sürü zahmete giriyorlar.Aslında asıl sorun bu değil.Asıl sorun beni adam yerine koymuyorlar.Olan bitenden hiç haber vermiyorlar.

Bazen sokağın başındaki kadınlar konuşurken bezen de ufak torunların ağızlarından haber alıyorum.İlerleyen günler beni ailemden biraz daha uzaklaştırıyordu.Zamanla cansız bir resimden farkım kalmadı.Görüntü var ama kımıldamıyor,ses var ama çıkmıyor...Ha şu duvar ha ben,ne farkımız var.Aslında küçük bir fark var.Fark demek gerekirse tabi.
Ben günden güne ağzıma bir kuru ekmek atıyorum yanına da bir bardak su.O ise hiç birşey yemiyor.Tek fark bu galiba.Zaman geçerken yanında eski delikenlı yüzümden kalan parçaları topluyor yanına da ilave olarak ayaklarımı ellerimi alıyor.Kullanmama izin vermiyor onları.Zaten istese bile yapacak halim mi var?Artık sırtımı dayamışım doksana.Bu kadar dayandığım bile iyi.Şu son zamanlarda yanıma hiç uğramaz oldular.Konuşacak bir adam arar oldum.
Gerçi çokta konuşamıyorum ama olsun .O konuşur ben dinlerim.Bakarsın konuşme şevkim gelir bir iki birşey ben de söylerim.Olmadı.Gelmediler yanıma.Sormadılar hiç halimi.
Ölümüsün,diri misin?Diriyim ama ölü gibiyim.Konuşmak istiyorum.Son kez birşeyler söylemek istiyorum birilerine.Konuşacak birini buldum sonunda.Meğer tam sağ tarafımda duruyormuş.Ayna.Kendimle konuşacağım.Kendime son duygularımı anlatacağım.Konuşuyorum,saçları iyice ağarmış,saçı sakalı birbirine karışmış,gözleri ile elveda diyen adamla konuşuyorum.Bir ara nefesim kesilir gibi olduğunu hissettim.Anladım,helallik alma vakti geldi.Şu adama söyleyecek son bir sözüm daha var ama:Görüşürüz be dostum....

Geri