1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  gösterişli ve rüya gibi bir düğün için nasıl bir mekan seçmelisiniz

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  rüya gibi bir düğün muhteşem düğünler  Düğününüz için seçtiğiniz mekan, kişiliginize ilişkin en önemli ipucu. Bir kır düğünü mü istiyorsunuz,dünya evine deniz kokularıyla girmek mi yoksa sıcaklardan korkup havalandırma sistemine güvenebileceğiniz kapalı bir mekan mı; artık orası size kalmış.


  [​IMG]

  Her mekanın, çiftin beklentilerine göre belli avantajları ve dezavantajları olduğu biliniyor, mekanın aynı zamanda kapalı bölümünün de olmasını bir avantaj şeklinde değerlendiriyor. Bu Sezon , havalarl da bir serin, bir sıcak, bir yağmurlu bir açık geçtiğine göre, onlara kulak vermeli.

  Günümüz koşullarında bir çok Mekan işletmecileri davet sahibine yük getirmeden büyük bir titizlikle düğünü gerçekleştiriyor. Nikah memurunun rezervasyonundan başlıyarak dekor, müzik tesisatı, ışıklandırma, dj hizmeti, masa düzeni gibi davetlerin olmazsa olmaz ilave organizasyonlarınıda sizi kapı kapı dolaştırmadan kendi bünyesinde karşılamaktadır.

  Hayellerinizi gerçekleştirecek o muhteşem gece için, nasıl bir mekan istediginize karar verin. Mekan seçimine 6 ay kala günü belirleyin. Aileler arasında davete gelecek olanların sayısını belirleyin, Bütçenizi hazırlarken, hangi mekanda yapacagınız ve davetli sayısını hesaplayın.

  Mekan Seçimi: Düşündüğünüz mekanın özelliklerini, fiyatlarını alarak araştırın, Fiyatlar hafta içi ve hafta sonu olarak degişiklik gösterir bunu göz önünde bulundurun. Menü seçeneklerini inceleyin. Çatal, bıçak masa örtileri,tabaklar, bardakaları görün düzen şekline bakın. Ayrıca servisin nasıl yapılacagını konuşun. Düğün Salonu tarzı bir yer kiralıyorsanız. Seçeceğiniz düğün salonunda yiyecek ve içecek servisi yapılıp yapılmadığını öğrenin. Organizasyon Firmasıyla anlaşabilir yada Catering Firmasıyla anlaşabilir, Dışarıdan orkestra getirtebilir, Pastanızı kendiniz yaptırabilirsiniz. Düğün gecesi park sorunu yaşanmaktadır. Önceden belirlediginiz mekanın otoparkı yoksa önceden belirlediginiz yerlere, bir kişiyi görevlendirerek misafirlerinizi bu konuda aydınlatın.

  Deniz Kenarında Bir Düğün : Haziran Temmuz Agustos ayında yapılacak bir yaz düğünü hazırlamayı planlıyorsanız. Deniz kenarı hem sizin hem davetlilerin rahat olmasını saglayabilecek bir seçenek. Tercih ettiginiz mekanın bir iskelesi varsa masaları iskele üstüne yerleştirip çakıl taşlarının üstüne kimin nereye oturacagını gösteren masa kartları yapabilirsiniz.

  Kır Düğünü : En uygun zaman Nisan Mayıs ve yaz aylarıdır Yagmurlu bir güne denk gelmemelidir. Her tarafı Çiçeklerle kaplı bir duvak takabilirsiniz dekorda uçuşan tüller kullanabilirsiniz Hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Aydınlatmada kullanacagınız bambu meşaleler ortama romantizim ayrı bir güzellik katacak. Gecenin ilerleyen saatlerinde çıplak ayakla dans edebilir tüm elektriginizi dışa vurabilirsiniz.

  Teknede Düğün : Farklı mekan arayanlara cesur bir öneri olan teknede düğün fikri hayallerinizi denize taşıyor. En güzel gecenize güneşin batmasıyla alev alev olan yıldızların parlaklıgıyla aydınlanan gökyüzü eşlik ediyor.

  GÖZDE MEKANLAR

  Bu Dönemin gözde düğün mekanları, şirketlerin verdiği bilgilere göre, Kandilli Cemile Sultan Korusundaki mekanlar (Eskandil, Kırtepe, Şehzade), Kızkulesi, Çubuklu 29, Beylerbeyi Sarayı, Parkorman, Kemer Country, özel beach?ler, Büyük Kulüp, Feriye Lokantası, Kuruçeşme Divan ve Boğaziçi Üniversitesi tesisleri.
   
gösterişli ve rüya gibi bir düğün için nasıl bir mekan seçmelisiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. düğün gününüzde rahat olmak için nasıl bir gelin ayakkabısı seçmelisiniz

  düğün gününüzde rahat olmak için nasıl bir gelin ayakkabısı seçmelisiniz

  rahat gelin ayakkabısı düğün ayakkabıları dügün ayakkabilari az topuklu gelin ayakkabısı en rahat Gelin ayakkabısı düğün boyunca sizi taşıyacak ve gelinliğinizi tamamlayacak en önemli aksesuarlardan birisidir. Gelinliğimin altından nasıl olsa görünmez diyerek ayakkabı seçimini arka plana atmayın. Yürürken, merdivenlerden inerken, arabaya binerken ayakkabılarınızın görüneceğini düşünerek şık...
 2. Rüya Gibi Bir Yatak Odası İçin

  Rüya Gibi Bir Yatak Odası İçin

  Yatak odası, davetkâr, lüks görünümlü ve gündelik hayattan çok farklı bir konsepte sahip olmalıdır. Odanızı dekore ederken akıllı davranın. Rüya gibi bir yatak odası için tavsiyelerimiz bu yazıda Yatak odası dekore etmenin temel kuralları... Her şeyden önce, satın alabileceğiniz en rahat yatağı alın ve bunun için kesenin ağzını açmaktan çekinmeyin. Yatağın kendisi odanın en önemli...
 3. Rüya Gibi Bir Aşk!

  Rüya Gibi Bir Aşk!

  Her şey benim cesaretimle başladı. Seni gördüğüm o ilk anda, gelip yanına konuşmasaydım, dostlar arasında anlatılıp unutulacak bir anı olarak kalacaktın. Soğuk bir kış günüydü. Rüzgarla birlikte bastıran yağmurdan kaçıp, bir kafeye sığındım. Camın kenarında boş bir masa buldum. Kahve sipariş ettim. Çantamdan kitabımı çıkarıp, okumaya başladım. Arada bir başımı çevirip, yoldan geçen...
 4. düğününüz nasıl bir mekanda olsun istersiniz?

  düğününüz nasıl bir mekanda olsun istersiniz?

  Kızlar Düğününüz için seçtiğiniz mekan, kişiliginize ilişkin en önemli ipucu. Bir kır düğünü mü istiyorsunuz,dünya evine deniz kokularıyla girmek mi yoksa sıcaklardan korkup havalandırma sistemine güvenebileceğiniz kapalı bir mekan mı; artık orası size kalmış. Her mekanın, çiftin beklentilerine göre belli avantajları ve dezavantajları olduğu biliniyor, mekanın aynı zamanda kapalı bölümünün de...
 5. bAYRAM İçin nAsıl bir kıyafet seçmeliyiz?

  bAYRAM İçin nAsıl bir kıyafet seçmeliyiz?

  bAYRAM İçin nAsıl bir kıyafet seçmeliyiz?

Sayfayı Paylaş