Göz Altı Morlukları İçin Evde Ne Yapabilirim?

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Göz Altı Morlukları İçin Evde Ne Yapabilirim?
göz altı morlukları için, göz altı morlukları nasıl geçer,göz altı morlukları nasıl giderilir,bitkisel yolla göz altı morluklarını giderme,evde göz altı morluklarını nasıl geçiririm,göz altı morlukları hakkında bilgiler,


goz_alti_morluklarinizdan_nasil_kurtulabilirsiniz13591205940_h981890.jpg


Yorgunluğun en büyük habercisidir gözaltı morlukları ve şişlikleri. Düzensiz yaşam, uyku süresi, beslenme alışkanlıkları, stres yorgunluk fazla tuz tüketimi gibi durumlar gözaltı torbalarının şişmesine ve morarmasına neden olur .Bu şişlik, morluk ve gözaltı torbalarından kurtulmak için evde bulunan malzemelerden kürler hazırlamak hem size maddi kazanç sağlayacak hem de hoşunuza gitmeyen görüntüden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Evde gözaltı torbalarına iyi gelecek yöntemler:
En etkililerinden biri limon suyu ve domates suyu kürüdür. Eş miktarda her ikisinden de karıştırarak ufak bir pamuk yardımıyla sabah akşam göz çevrenize uygulayabilirsiniz.
2 kalın dilimlenmiş çiğ ve soğuk patatesi gözlerinize koyup uzanarak 15 dakika boyunca bekletebilirsiniz.
Demlenmiş ve beklemiş çaya iki adet makyaj pamuğunu batırıp yine gözlerinizde bekletebilirsiniz. Hem gözaltı morluklarını azaltır hem de alerjisi olan gözlerde koruma sağlar.
Papatya ve lavantayı ufak bir demlikte kaynatıp iyice demledikten sonra iki adet makyaj pamuğu yardımıyla gözkapaklarınızda 20 dakika bekleterek şişliklerden kurtulabilirsiniz.
2 yemek kaşığı zerdeçala macun kıvamına gelene kadar ananas suyu ekleyip göz torbalarınıza koyarak 15 dakika bekletebilirsiniz.
Evinizde çok kısa sürede hazırlayacağınız bu kürlerden birini seçerek , düzenli kullanımla gözaltı torbalarından ve morluklardan kurtulabilirsiniz. Kürleri uygularken su tüketiminizi de günde yaklaşık 10 bardak suya kadar çıkarırsanız çok daha kısa sürece sonuç alır ve daha canlı gözlere sahip olursunuz.
 
Üst