Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Egzersiz

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Egzersiz
bu konu kırışıklık için egzersiz hareketleri hakkında bilgilere yer vermektedir.

Yıllara dur demek imkansız ama yıllara meydan okuyabilirsiniz. Bayanların yüzün de belli bir yaştan sonra ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Bu çizgi ve kırışıklıklar ilk önce göz çevresin de belirgin olmaya başlar. Kolajen kaybının en çabuk başladığı bölge göz çevresidir.
Göz çevresi kırışıklıkları için sizlere uzmanların tavsiye ettiği egzersiz hareketlerini paylaşıyorum. Bu egzersiz hareketleri ile kırışıklıklara karşı mücadele edip yılların önüne geçebilirsiniz.

yuz_egzersizleri-f.jpg


Şakaklarınızı iki parmakla bastırırken gözlerinizi hızlı hızlı açıp kapatın. Bu egzersizi 5 kere tekrarlayın. Gevşeyin. Gözlerinizi kapalı tutarak önce yukarı sonra aşağı bakın.Bu egzersizi 10 kere tekrarlayın.

Gözlerinizi kapalı tutup kaşlarınızı olabildiğince yukarı kaldırırken göz kapaklarınızı olabildiğince aşağı esnetin. Bunu ellerinizin yardımı olmadan yapın. Esnemeyi yaklaşık 5 saniye tutun ve 5 kere tekrarlayın.

Gözlerinizi açın, kaşlarınızı kaldırın ve üst göz kapaklarınızı yarıya kadar kapatın. Sonra göz kapaklarınızı olabildiğince, irisin üstünde göz akları görünene kadar geniş açın.kadinca.net

Gözlerinizi yukarı ve aşağı 10 kere hareket ettirin, ardından 10 kere sola sağa bakın.
 
Üst