Göz Çevresi Kırışıklıkları Neden Artıyor Biliyor musunuz?

T

TİTAN

Forum Okuru
Göz Çevresi Kırışıklıkları Neden Artıyor Biliyor musunuz?
göz çevresi göz çevresi kırışıklıkları göz çevresi kırışıklığı göz çevresi kırışıklıkları için ile ilgili bilgiler burada melekler. İnsan vücudunda ki en hassas deri tabakası bildiğiniz gibi göz çevresi derisidir melekler. Çok ince bir deri tabakasıyla çevrili olan göz çevresi haliyle en çabuk kırışan bölgelerden biridir. Bu sebeple göz çevresi bakımı ihmal edilmemeli, kırışıklıklar oluşmadan önlem almak gereklidir. Diyeceksiniz ki göz çevresi kırışıklıkları için ne yapılabilir ? Göz çevresi kırışıklıkları için maske ya da çeşitli bitkisel kürler bu konuda size yardımcı olabilir. Ancak en önemlisi göz çevresi kırışıklıkları nasıl artar, nasıl oluşur, bunları bilmek ve önlem almaktır. Bu makalemizde sizi aydınlatmaya çalışacağız..


1) Güneş gözlüğü takmamak
Güneşe çıktığınızda güneş gözlüğü takmıyorsanız, kırışıklıklara davetiye çıkardığınızı unutmayın. Aynanın karşısına geçin ve gözünüze güneş geliyormuşcasına gözerinizi kısın; oluşan çizgileri farkettiniz mi? Bu çizgiler bir süre sonra tamamen sizinle kalabilir.

Bir güneş gözlüğü alın ve sadece yazın değil, bütün sene kullanın. Unutmayın, özellikle karlı havalarda güneş çok daha parlaktır.

2) Gözleri ovuşturmak
Yorulduğunuzda, uykunuz geldiğinde ya da gözleriniz kaşındığında onları ovuşturmak neredeyse bir içgüdü. Gözlerinizin etrafındaki deri çok ince olduğundan ileri geri ovmak, çizgilerin oluşmasına sebep olur. Olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız bu alışkanlığınızdan hemen vazgeçin!

Makyajınızı temizlerken de dikkatli olmakta fayda var; göz makyajınızı çıkartırken sert hareketlerle makyajınızı silmeyin ve göz makyajını kolayca, acıtmadan temizleyebilen yağlı kalıntı bırakmayan bir temizleyici tercih edin.

3) Yüzüstü uyumak
Yüzüstü yattığınızda sürekli aynı tarafın üzerine yatıyorsanız, yastıkla sıkıştırdığınız için uyku izleri bir süre sonra kalıcı hale döner. Bu nedenle, daha çok sırtüstü yatmaya dikkat edin.

Sırtüstü uyumakta zorluk çekiyorsanız, ayağınızın altına bir yastık yerleştirmek daha kolay uyumanızı sağlayabilir.

4) Göz çevresi bakım kremi kullanmamak
Gözlerinizin etrafındaki deri çok daha ince olduğundan, göz çevreniz cildinizin diğer bölümlerine göre daha çabuk yaşlanır. Göz çevresi için kırışıklıkları beklemeden bir göz çevresi bakım kremi kullanın.
 
Üst