Göz Çevresi Kremi Kullanırken Yapılan Yanlışlar

  • Konbuyu başlatan TİTAN
  • Başlangıç tarihi
TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Göz Çevresi Kremi Kullanırken Yapılan Yanlışlar
Bu konu; göz çevresi kremi kullanırken yapılan yanlışlar ile ilgili bilgiler vermektedir.Sevgili melekler, bayanlar için cilt bakımı atlanmaması gereken ayrıntılardan biridir. Vücudun çok güneş gören ve her türlü hava koşullarıyla karşılaşan kısmı olan cildimiz doğru bakım uygulanmadığı ve temizliğe dikkat edilmediği takdirde erkenden yaşlanır ve solgun bir görünüme ulaşır. Cildimizin en hassas ve çabuk deforme olan yerlerinden birisi göz çevresidir. Bu kırışıklıklar yıllar içinde sürekli yapılan mimiklerle yaşı belli eder hale gelir.
Bu sayfamızda sizlere göz çevresi kremi kullanırken yapılan hatalarla ilgili bilgiler veriyoruz..goz_cevresi_kremi-2af.jpg
1. Göz kremi kullanmak için 25 yaşın beklenmesi

Ofiste çalışan kadınların çoğu sürekli bilgisayar önünde oturur boş zamanlarını gazete okuyarak veya film izleyerek geçirir yazın klimalı kışın da kaloriferli bir ortamda bulunur. Böyle bir yaşam göz çevresindeki kasların çok yorgun düşmesine neden olur. Dolayısıyla 25 yaşınızdan önce de kırışıklıklara "merhaba" diyebilirsiniz. O yüzden 20'li yaşların başında göz çevresi kremi kullanmaya başlamalısınız. Elbette yaşınıza uygun olanları...

2. Göz kremi yerine yüz kremi kullanılması

Vücudun diğer bölgelerinden farklı olan göz etrafındaki deri çok incedir ve fazla besin yükü kaldırmaz. Göz kremi cilt tarafından kolayca emilmeli ve cilde gerekli besinleri sağlamalıdır. Bu nedenle göz kremi yerine yağlı yüz kremi kullanılmaması göz çevresindeki cilde gereksiz yere yüklenilmemesi gerekiyor.

3. Göz kreminin kırışıklıkları göz altı torbalarını ve morlukları giderdiğinin sanılması

Birçok insan göz kremini göz etrafında görülen ilk kırışıklıklar şişkinlik morluk veya göz altı torbalarını gidermek için kullanıyor. Ancak göz kremi yalnızca göz etrafındaki derinin yaşlanmasını geciktirir; kırışıklık morluk veya göz altı torbalarını tamamen yok edemez. Bu nedenle göz kreminin bunlar henüz oluşmadan önce kullanılması gerekiyor.

4. Göz kreminin gözün yalnızca dış köşesinde kullanılması

Birçok insan göz kremini gözlerin dış köşelerinde daha kolay kırışıklık meydana geldiği için bu bölgelere yönelik kullanıyor. Ancak göz kapaklarının yukarı ve aşağı bölgelerinin daha erken yaşlandığını biliyor muydunuz? Bu nedenle göz kapaklarına yönelik bakımı da ihmal etmemelisiniz.

5. Tüm göz kremleri aynıdır

Göz kreminin önemini kavrayan kimi insanlar mağazaya giderek kalitesi görüntüsü ve fiyatı uygun bir göz kremi alıyor. Ancak bu çok yanlış. Birçok çeşidi bulunan göz kremleri farklı yaşlardaki insanlara ve farklı sorunlara yöneliktir. Bu nedenle göz kremi almadan önce göz çevresindeki ciltte ne gibi sorunların bulunduğunu bilmeli ve kendinize uygun bir krem tercih etmelisiniz.
 
Üst