Göz kapağı ve kaş estetiği hakkında merak edilen herşey

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Göz kapağı ve kaş estetiği hakkında merak edilen herşey
göz kapağı estetiği göz kapağı düşüklüğü kaş estetiği kaş ve göz kapağı estetiği göz kapağı ve kaş estetiği hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Yüz güzelliğinde başrol oynayan kaş ve göz kapağı sorunları artık estetik operasyonlarla çözüm buluyor arkadaşlarım. Göz kapağı düşüklüğü ya da erken yaşta oluşan göz kapağı sarkması için etkili kesin çözüm sunan göz kapağı estetik ameliyat operasyonları günümüzde yaygınlaşmaya devam ediyor Melek'lerim. Az önce sizlere 2012 estetik trendleri konumuzda, estetik ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler aktarmış ve günümüzün estetik tercihleri arasında kaş estetiği ve göz kapağı sorunları için de göz kapağı estetikleri de yer alıyor demiştik. Şimdi gelin Melek'lerim kaş ve göz kapağı estetiği nasıl oluyormuş, yaptırmak isteyenler için göz kapağı ve kaş estetiği hakkında bilgileri inceliyelim.


kas-22c.jpg


“Yüzün diğer yumuşak dokularında olduğu gibi kaşlar da zamanla yer çekiminin etkisine yeniliyor. Kaşlar, yaşlanma ve alttaki yumuşak dokularının erimesiyle sarkıyor. Bu sarkma bazen görüş alanını bile kapatacak hale gelebiliyor ve kişiye yorgun, yaşlı, bitkin bir ifade katıyor. Ayrıca üst ve alt göz kapaklarında sarkma, alt göz kapak- larında yağ dokularının hacminin artmasıyla torbalanma görülüyor. Özellikle kaşların dış köşelerinde görülen bu sarkmalar, bazen iç ve orta kaş bölgesinde ciddi olarak hissediliyor.

Sabah ifadesi: Yüzümüze yorgun ifade veren sarkmaların giderilmesi için uygulanan tekniklerden biri, dikişle kaş asma. Bu, ameliyat bıçağı kullanılmayan ve dikiş izi olmayan bir yöntem. Bu teknikte kalıcı bir dikiş materyaliyle kaşlar en dış köşesinden yukarı doğru, saç çizgisinin gerisindeki bir noktaya cilt altından asılıyor. Dikiş materyali fark edilmiyor. Normalde sırt üstü yatağa yattığımızda yer çekiminin etkisi yok olduğu için kaşlarda hafif bir yükselme, yüzde genel olarak daha genç bir ifade beliyor. İşte operasyon sırasında elde edilmek istenen görüntü, bu doğal hal ve hafif kaş yükselmesi. Hasta uygulama sonrasında aynı gün eve gidebiliyor ve 1-2 günlük istirahatten sonra normal hayatına dönebiliyor. Ağrı ve şişlik yaşanmıyor.

Göz kapağı germe; alt ve üst göz kapağındaki, kişiye yorgun, yaşlı ifadesi veren fazlalıkların alınmasına deniyor. Bu tür operasyonlardan sonra aynı gün eve çıkmak mümkün, hastanede kalmaya gerek yok. Dikişler operasyondan 5-7 gün sonra alınıyor. Yaklaşık 6-7 ay içerisinde de göz kapağındaki kesi izleri fark edilmeyecek duruma geliyor. Kişi üç gün sonra normal hayatına dönebiliyor. Kullanıyorsa, iki hafta sonra kontak lenslerini takabiliyor.

‘Öğle arası uygulama’

Bakışlarımızı gençleştiren ve yorgun ifademizi yok eden, göz çevresindeki kırışıklıkları gideren, kaşları kaldırabilen bir diğer uygulama da botoks. ‘Öğle arası uygulamalar’ olarak bilinen ve yaklaşık beş dakika süren bu işlem sonrasında 4-6 ay arası bir dönemde yaşlanmaya dair tüm etkilerden kurtulmak mümkün. Üstelik işlem sonrası ağrı ya da şişlik de olmuyor. Botoksla kombine edilebilecek dolgu uygulamaları gerekli noktalarda hacim artışı sağlayarak kaşların daha genç ve çekici görünmesini, çizgilerin azalmasını ya da yok olmasını sağlıyor. En önemlisi, hangi uygulamanın, nereye, ne zaman yapılabileceğini bilen bir cerrahın elinde olmak.”

Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Op. Dr. İlhan Serdaroğlu
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
993
Misafir
M
UzakMavi
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
Beyazca
Beyazca
UzakMavi
Cevaplar
0
Görüntüleme
699
UzakMavi
UzakMavi
Uzman SühaN
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst