Göz Şeklinize Göre Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Göz Şeklinize Göre Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
göz makyajı, göz şekline göre makyaj, göz makyajı ipuçlarıSevgili melekler, daha etkili bakışlar, daha güzel gözler için göz makyajınızın bilinçli yapılmış olması lazım. Özellikle göz şeklinize göre makyaj yaptığınızda daha başarılı bir makyaj yaptığınızın farkına varacaksınız. Genelde zaten yüz şeklinize ve cilt renginize uygun makyaj yapmanız gerekirken aynı özeni gözlerinize de göstermeli ve göz şeklinizle uyumlu makyaj yapmalısınız. Nasıl mı?

gözler.jpg


İşte göz şekline göre makyaj önerileri...

Düşük gözler için, birbirini tamamlayan renklerde 3 far seçin. Renklerden biri açık biri orta biride koyu tonlarda olmalı.Tek ambalajda satılan üçlü göz farları uygun bir seçenek oluşturabilir.

Küçük gözler için bir koyu birde açık renk far seçin. Üst göz kapağınızın tamamına açık renk farı sürün. Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi çekerek göz çevrenizi belirleyin. Çizgiyi dışa doğru dağıtın.

Ayrık gözler için, yumuşak tonda kestane rengi bir far ile koyu renk bir diğer far seçin. Kestane rengi farı burnunuz ile gözünüz arasındaki bölgeye uygulayın. Farın leke gibi durmasını engellemek için rengi iyice dağıtarak gölge havası verin.

Yuvarlak gözler için bir koyu, bir açık tonda iki far rengi seçin. Renkler birbiriyle uyumlu olmalı. Açık renk farı göz kapağınızın tamamına uygulayın.Koyu renk farı göz kapağınızın sadece hareketli kısmına sürün. Göze daha uzun bir form kazandırmak için renkleri uygularken gözün dışına ve yukarıya doğru çalışın.

Orantılı gözlerde göz kapağınıza, kirpiklerin hemen dibinden, boylu boyunca kalem çekin ve çizgiyi göz kenarından dışarı doğru taşırın. Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.
 
Üst