Göz Şeklinize Göre Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Göz Şeklinize Göre Nasıl Makyaj Yapmalısınız?
göz şekline göre makyaj, göz şekline göre makyaj teknikleri, göz şekline göre göz makyajıSevgili melekler, başkasında görüp beğendiğiniz göz makyajı ne kadar denesenizde sizin yüzünüzde istediğiniz gibi durmuyor mu? Büyük ihtimalle bunun sebebi o göz makyajının sizin göz tipinize uymamasıdır. Ancak şimdi bu makaleyi okuduktan sonra göz tipinizi öğrenecek, ona uygun olarak makyajınızı yapacak ve gözlerinizi güzel bir makyajla ortaya çıkarabileceksiniz...


göz-şekline-göre-makyaj.jpg


Ayrık gözler
Gözleriniz birbirinden ayrıksa makyajınızı yaparken göz içlerinizi daha ön plana çıkartmanız gerekir. Gözleri birbirine yakınlaştırmak için burnun köküne koyu renk fondöten sürülmeli, kaşlara doğru yayılmalıdır. Yoğun maskara sürerek dikkati kirpiklerinize çekebilirsiniz.

Yakın gözler
Gözlerinizin arasındaki mesafe az ise yakın gözlere sahipsiniz. Yakın göz makyajında dikkat gözünüzün kuyruk kısmında olmalı. Bu nedenle maskarayı yalnızca gözün dış ucundaki kirpiklere uygulayın. Göz pınarından göz kapağının ortasına kadar açık renk far kullanın. Eyelinerı göz pınarına yakın sürmek gözlerinizi daha bitişik gösterir. Eyelinerı gözkapağının ortasından başlayarak gözün dış ucuna doğru çekin ve dağıtın.

Küçük gözler
Küçük gözlere sahipseniz, makyajla daha büyük gösterebilirsiniz. Açık renkte bir kalemi gözünüzün iç tarafına sürerek aydınlık verebilir ve daha büyük gözükmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kirpik üzeri ve kaş altlarına açık renkli far kullanılarak daha iri bir görünüm sağlayabilirsiniz. Göz kapağınıza açık renkli far sürün ve orta koyulukta mat bir far ile gölgelendirin. Alt ve üst kirpiklerinize maskara sürmeyi unutmayın.

Çıkık gözler
Çıkık gözleriniz varsa doğru far tekniği ile mükemmel göz makyajına sahip olabilirsiniz. Göz kapağını koyu renk far ile gölgelendirerek kaşa doğru açılan bir renk oluşturun. Koyu renkler gözlerinizi olduğundan daha basık göstereceği için dumanlı göz makyajı tam size göre.

Çukur gözler
Çukur gözler olduğundan daha küçük görüldüğü için birkaç teknik ile daha belirgin hale getirmek gerekir. Bunun için gözkapağınıza uçuk bir renk sürüp, farı çukurun hemen yukarısına kadar yaymalısınız. Kalem ve diplinerı göz kapağınıza ince bir şekilde çekmeye özen gösterin ve maskarayı üst bölüme yoğun, alt bölüme de daha hafif bir şekilde uygulayın.
 
Üst