1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Göz torbalarından kurtulmak istiyorsanız okuyun

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Çoğu insan yeterli süre uyumadığında göz altı torbaları ile uyanır. Bazı insanlarda bulunan göz altı torbaları ise uyku süresi ile ilişkisizdir. Sebebi ne olursa olsun, doğal bir takım yöntemlerle göz altı torbaları azaltılabilir:
  1. Akşam uykuya yatmadan, ıslak temiz bir bezi buzdolabına koyun. Sabah uyandığınızda bu bezi dolaptan çıkarıp gözlerinizin üzerine yerleştirin. Eğer çok soğuk gelirse ince bir bezi gözleriniz ile soğuk ıslak bez arasına koyabilirsiniz. Beş dakika sonra bezi kaldırın. Soğuk uygulama hem gözlerinizdeki kızarıklığı giderecek, hem de göz altı torbalarını küçültecektir.göz altı torbaları

  2. Kullanılmamış iki çay poşetini 30 saniye kadar suyun altında tuttuktan sonra, gözlerinizi kapatın ve üzerine koyun. On dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Çay içinde bulunan tanen maddesi göz altı torbalarındaki şişkinliğin azalmasına yardımcı olacaktır.  < Konu Resmi..>
  3. Eğer vaktiniz varsa, çay poşeti uygulamasından sonra, bir salatalığı ince dilimler halinde doğrayıp, 15 dakika kadar gözlerinizin üzerine koyunuz. Salatalık dilimleri bölgeyi nemlendirerek ferahlamanızı sağlayacaktır.

  4. Sabah makyajından önce bir miktar aloe vera jeli uygulamanız da göz altı torbaları için çok yararlıdır. Tercihen, bitkiden taze koparılmış bir yaprağın içinden çıkan jel kullanılmalıdır.

  5. Buzdolabında soğutulmuş bir patatesi dilimleyerek salatalık dilimi gibi 15-20 dakika bekletmek de faydalı uygulamalardandır.

  6. Soğutulmuş sütün içine bandırılmış makyaj pamuklarının 20-30 dakika tatbikatı da ferahlama sağlayacaktır. Bunu her gün uygulamalısınız.

  7. Soğuk suyun içine damlatacağınız E vitamini yağını suya iyice karıştırdıktan sonra bir makyaj pamuğu ile gözlerinizin üzerinde 15-20 dakika bekletmeniz de yarar sağlar.

  8. İki yumurtanın beyazını sertleşinceye kadar çırpın ve sertleştikten sonra bir fırça yardımıyla gözlerinizin etrafına sürün. 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bu uygulama, göz etrafındaki cildinizi sıkılaştıracak ve torbaları azaltacaktır.

  9. Günde yeterli miktarda su içimi hem sağlığınız için gereklidir, hem de göz altı torbalarınız da dahil görünüşünüzde iyileşme yaratacaktır.  10. Uyku, vücudun yenilenmesine katkıda bulunan en önemli şeydir. Yetersiz uykunun sağlık problemlerine yol açtığı, solgun bir görünüme neden olduğu kanıtlanmıştır. Yeterli süre uyuduğunuzda, vücut kendini yenileyebilecek zamanı bulur ve göz altı torbaları da dahil olmak üzere çeşitli problemleri ortadan kaldırır.

  Yukarıda bahsedilen önlemlerle geçmeyen, kalıcı göz altı torbaları için mutlaka uzman bir doktora danışmalı, onun tavsiyeleri doğrultusunda davranmalısınız.


   
Göz torbalarından kurtulmak istiyorsanız okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. göz torbaları

  göz torbaları

  göz torbaları göz torbalari Gözaltı torbaları için: 1 bardak soğuk suya 1 kaşığı fındık yağı ekleyip ,pamuğu batırıp sıkın ve göz kapaklarınızda 5dk bekletip yüzünüzü yıkayın. ya da aynı işlemi rezene çayıyla da yapabilirsiniz.
 2. kurtulmak istiyorsan sultanimizi üzme

  kurtulmak istiyorsan sultanimizi üzme

  Kurtulmak İstiyorsan Sultanımızı Üzme!! Yıldırım Bayezid Han, Niğbolu zaferinde kazanılan ganimetlerle muhteşem bir mescid yaptırmak ister. Mimarlar bugünkü Ulu cami’nin bulunduğu mevkide karar kılarlar. Söz konusu arsa üzerinde evi, bahçesi olanlara başka yerden muadil yer verilir. Hatta ceplerine birkaç kese altın sıkıştırılır gönülleri hoş edilir. Ancak ihtiyar bir kadıncağız bir “Evim...
 3. göz altı torbalarından kurtulun

  göz altı torbalarından kurtulun

  Göz kapakları vücudumuzun en ince ve yumuşak bölgeleridir. Normal cildimiz 2 mm kalınlığındadır, göz kapağımız ise 0.5 mm kalınlığındadır. Bu yüzden bu bölgenin bakımı konusunda daha hassas davranmamız gerekir. Göz altı torbalarının belirtileri - Göz çevresinde şişkinlik - Şiş göz kapakları - Gözlerinizin kaşınması - Göz kızarıklığı - Gözü açamama ya da kapatamama Göz altı torbalarının...
 4. Göz Altı torbalarına kuşburnu

  Göz Altı torbalarına kuşburnu

  Göz altı torbaları özellikle belli bir yaştan sonra ortaya çıkıyor ve sizi yorgun ve yaşlı gösteriyor.Bu konuda sizi rahatlatcak bir öneri ; kuşburnu....Bir miktar kuşburnunu kaynatın ve süzün .Soğumasını bekledikten sonra bir bez veya pamuk batırın.Göz torbalarınızın üzerine koyun.Yaklaşık 10 dakika bekletin.Göz altı şişlikleri içinde patates kullanabilirsiniz..İnce dilimlediğiniz çiğ...
 5. Göz altı torbalarından kurtulmak imkansız değildir!

  Göz altı torbalarından kurtulmak imkansız değildir!

  Göz altı torbalarınızdan kurtulmak sizce, imkansız mı? Cevap verelim; imkansız diye birşey yoktur, sadece zor olan vardır Melek'lerim. Kaldı ki, bu bilgiler doğrultusunda, "zor" dediğimiz olayda oldukça basit bir hal alacak ve göz altı torbalarınızdan kurtulmanız gayet mümkün olacak Melek'ler:) Göz altı torbaları neden oluşur? Kullandığımız kozmetik ürünlerin göz altı...

Sayfayı Paylaş