Göz ve Alın Jimnastiği

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Göz ve Alın Jimnastiği
göz jimnastiği göz jimnastiği nasıl yapılır çevresi kapağı suna dumankaya kapağı sarkması
Egzersiz cildiniz ve estetik açıdan çok önemlidir bayanlar özellikle ileriki yaşlarda görülen kırışık ve çizgilere karşı şimdiden düzenli egzersiz yaparak en azından bu süreci uzaltabiliriz.Şimdi sizlere alın ve göz jimnastiği nasıl yapılır onla ilgili bilgileri veriyorum:tik:
egzersiz1-2423.jpg


Göz ve alın kaslarının gerginliğini korumak için birkaç egzersiz:
• Gözlerinizi kapayın. Gözünüzü çevreleyen kasları iyice büzerek göz kapaklarınızı sıkın. Bu egzersiz, kaşların başlangıç yerinin sarkmasını, göz kapaklarının düşmesini, şişkinlikleri önlemek için çok yararlıdır.
• Deriyi tam yerinde tutmak için, iki parmağınızı şakaklarınıza dayayın. Gözlerinizi 10 kez arka arkaya ve kuvvetle açıp kapayın. Bu egzersiz göz kapağı kaslarını çalıştıracaktır.
• Başınızı hiç kımıldatmadan ve iyice dik olarak tutun, iki gözünüzle, elinizden geldiğince sağa bakın. Bu durumda bir kaç saniye bekleyin. Aynı işlemi, sola bakarak tekrarlayın.
• Göz altlarındaki torbaları ortadan kaldırarak alt göz kapağını hafifçe kaldıran, üst göz kapağını da aşağıya doğru indiren bir hareketle göz kapaklarının çevresini kasın.
• Baş parmağınız ve parmak uçlarını? birbirine yapışık olarak ve saç çizgisine değecek biçimde ellerinizi alnınıza koyun. Saçın derisini bastırın ve itin. Sonra bırakın eski durumuna gelsin.
• Alın hareketleri yapmamaya mümkün olduğunca özen gösterin. Yüzün bu bölümündeki yatay ve dikey kırışıklıklar, genellikle, anlam ifade eden kırışıklıklardır; yani bu kırışıklıklar kontrolsüz mimikler tarafından oluşturulurlar.
 
Üst