Gözlüklü Kadınlara Mükemmel Makyaj İçin İpuçları!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Gözlüklü Kadınlara Mükemmel Makyaj İçin İpuçları!
gözlük makyajı
gözlük makyajı nasıl yapılır

Sevgili melekler, makyaj kadınların vazgeçilmezi. Son derece dikkatle yapılması gereken makyaj, özellikle gözlüklü kadınlar tarafından çok daha ihtimamlı yapılmalıdır. Zira gözlüklü kadınlar gözleri cam arkasında kaldığından göz makyajına ağırlık vererek makyajlarını yapmalıdırlar. Bunun dışında yapılması gerekenler ise şunlardır..gozluklu_kadin_makyaji-132.jpg
1- Doğallığınızı koruyun

Gözlük takıyorsanız şanslısınız çünkü göz makyajı yapsanız yapmasanız da bu durum gözlük camlarının arkasından çok doğal duracaktır.


2- Parlak ve canlı renklerde ruj seçin

Makyaj uzmanları gözlük takan kadınların pembe ya da mor gibi canlı renklerde ruj kullanmasını öneriyor. Parlatıcı da olabilir.


3- Maskara kullanmayı ihmal etmeyin

Maskara kirpiklerinizi belirginleştirecek ve gözlük camlarının arkasından ben buradayım dercesine bağıracaktır. Maskara kullanamıyorsanız üzülmeyin. Kirpik maşası da aynı görevi görür.


4- Eyeliner mı göz kalemi mi?

Eğer kalın çerçeveli gözlükleriniz varsa eyelinerı kalın çekmelisiniz. İnce çerçeve kullanıyorsanız da gözünüze kalemi ince çekmeniz durumunda daha güzel duracaktır.


5- Allık sürmeyi unutmayın

Gözlük takıyorsanız mutlaka allık sürün.


6- Gözlük camlarınız bütük ise…

Eğer gözlük camlarınız gözlerinizi büyük gösteriyorsa gözünüzün alt kapağına parlak bir renk sürmenizi öneriyoruz.


7- Kaşlarınızı unutmayın

Kaşlarınızı bir kalemle belirginleştirirseniz kaşlarınız yay gibi duracaktır. Çerçevenize göre kaşlarınıza bir kaş kalemi ile şekil verebilirsiniz.


8- Gözlerinizin formuna göre makyaj yapın

Eğer gözlük camlarınızdan dolayı gözleriniz küçücük görünüyorsa bütün gözünüzün etrafına kalem çekmelisiniz. Gözlüklerinizin camları gözlerinizi büyük gösteriyorsa ince bir kalem çekin ve mümkünse her tarafına çekmemeyi tercih edin.


9- Gözaltlarınızı aydınlatın

Gözaltı kremi ya da biraz pudra işinizi görecektir. Çok az kullanın, farkı hemen göreceksiniz.
 
Üst