1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.305
    Ödül Puanları:
    113

Granadilla ve Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

granadilla İçinizde granadilla nedir diye merak edenler olabilir çünkü inanın bana bende ilk kez duyuyorum=) Bakalım Granadillanın ne gibi faydaları varmış
    Granadilla, 19. yy ın sonlarında Havaii de üretilmeye başlanan ve daha sonraları tarihi gelişimi içerisinde Amerika nın Florida eyaletinde de üretilen bir meyvedir. Granadilla nın dış kabuğu turuncu renkte olup kabuğu düz bir yapıdadır. Yaprakları 8 – 20 cm uzunluğunda, 6 – 15 cm enindedir. Yapraklarının üst tarafı koyuya çalan yeşil, alt kısmı ise daha açık yeşildir. Meyvenin içi çekirdekli bir yapıda olup, yenilen kısmı da bu çekirdekli kısmıdır.

Yetiştirildiği Yerler: Granadilla, Orta Amerika ve Afrika ülkeleri ile Bolivya ve Peru da üretilmektedir. Meyve daha önceleri İsrail de üretilmeye çalışılmış ama buranın iklim koşullarının meyvenin yetişmesine imkan vermemesinden dolayı bu projeden vazgeçilmiştir. Yine “Yeni Gine” de üretiminin yapılabileceği yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmış, Haiti nin dağlık yamaçlarında yetiştirilebileceği konusunda projeler oluşturulmuştur.turkeyarena.com

Granadillanın Faydaları: Subtropikal bir meyve olan Granadilla, içerdiği Kalsiyum sayesinde kemik gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Bununla birlikte ayrıca cildi diri ve sağlıklı tutma gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Nasıl ve Nerede Kullanılır? Çekirdeklerini yiyebilir, meyve sularınızda, tatlılarınızda, yoğurtlarınızda, dondurmalarınızda, kokteyllerinizde, salatalarınızda ilave ederek, farklı bir lezzet ve görsel elde edebilirsiniz.

Muhafaza Koşulları: 7 ºC de %80 - %90 nem seviyesinde muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Besin Değerleri: C, B1, B2, B3, Keroten ve Kalsiyum açısından zengin bir meyvedir

Granadilla ve Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ahlat ve Faydaları

Ahlat ve Faydaları

ahlatın faydaları Ahlat (yaban armudu) : Gülgillerden; kendi kendine yetişen ve üzerine armut aşılanan bir ağaçtır. Yemişi iyice olgunlaştıktan sonra yenir. Faydası : Meyveleri, ishal keser. Zehirli hayvan sokmalarında da filizleri dövülüp, konur.
  2. Havlıcan ve Faydaları

Havlıcan ve Faydaları

havlican faydalari havlıcan havlıcan faydaları havlucan faydaları faydası alternatif tıp tedavisi Havlıcan (alpinia) : Zencefilgillerden, ıtırlı bir bitkidir. Doğu Asya'da yetişir. Kök sapları baharat olarak kullanılır. İçeriğinde "Alpinol" ve "Alpinin" gibi maddeler vardır. Faydası : İştah açar. Tükürük ifrazatını artırır. Göğsü yumuşatır. Vücudun güçlenmesini...
  3. Pancar ve Faydaları

Pancar ve Faydaları

şeker pancarının faydaları beyaz pancarın faydaları beyaz şeker pancarının kara pancarın pancar turşusu Pancar (beta vulgaris) : Ispanakgiller familyasından; ince köklü, bir veya iki yıllık otsu bir bitkidir. Yem pancarı, sebzelik pancar ve şeker pancarı gibi çeşitleri vardır.Kırmızı pancarın kökleri toparlak bir yumru şeklindedir. Sebze olarak kullanılır. Şeker pancarının kökleri toparlak...
  4. Kefir ve Faydaları

Kefir ve Faydaları

bebeklerde kefir kullanımı hamilelikte kefirin faydaları çocuklarda kefir kefirin hamilelere faydaları gebelikte Arkadaşlar hiç kefiri duydunuzmu kullandınızmı bilmiyorum ama ben çok uzun zamandır kullanıyorum çok sağlıklı ve lezzetli bir içecek hepinize tavsiye ederim :tik: KEFİR Kefir Kafkasya’ da yaşayan insanların sıklıkla kullandıkları sütün mayalandırılmasıyla elde edilen bir süt...
  5. Yağlar ve faydaları

Yağlar ve faydaları

bebeklerde gaz giderici yağlar bebek yağının içindekiler bebek gazına iyi gelen yağlar piren otu piren yaprağı Meleklerim burda birçok yağ için bilgi var gerekeni uygulayın umarım yardımcı olur sizlere kızlar:) ADAÇAYI YAĞI Bebeklerde gaz giderici, mide gazı giderici,ter kesici ve idrar arttırıcı etkileri vardır. astım ve bayanlarda adet düzensizliklerinde hormon dengelenmesinde...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş