Granit tavada patates kızartması yapılır mı?

E

Evhatunug

Forum Okuru
Granit tavada patates kızartması yapılır mı?

Granit tavada patates kızartması melek kadınlar kulübü granit tavada patates kızartması yapılır mı forum'da.​

Yeni granit bir tava aldım da arkadaşlar içinde patates kızartması yapabilir miyim acaba? Granit tavada patates kızartması yapılır mı? Daha önce teflonda yapıyordum ama çok çizik olduğu için zararlı olur düşüncesiyle yapmıyorum artık. Granit de böyle bir sorun olur mu? Yağını ne kadar koymalıyım patates kızartması yaparken?

images (8).jpeg

Merhabalar
Granit tavada patates kızartması neden olmasın harikulade olur leziz mi leziz olur ama siz siz olun yağını dolu dolu koymayın o yağ başka yağ artık eskisi gibi değil hiç bir şey maalesef. Öyle dolu dolu yağlı kızartma devri bitti. Tavaniz da granit olduğu için zaten az yağ koyarsanız tadı da güzel olacaktır. Granit tavada bazıları daha az yağlı olsun diye fırın kağıdı ile de pişiriyorlar. Yağlı kağıt arasına biraz yaglanip konulan patatesler bu şekilde ağzı kapalı şekilde kızartılır. Ama diğer türlü de yapabilirsiniz az yağlı olarak. Fırın kağıdı olmadan yani.

Patates ile ilgili tarifleri seviyorsanız eğer aşağıdaki linki de inceleyebilirsiniz. "Patates püresi tarifi nasıl yapılır arkadaşlar" dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Vallahi resimden gördüğüm kadarı ile granit tavada patates kızartması muhteşem görünüyor. Aslında ben de yapıyorum ama fırında böyle az derin bi fırın tepsisine bir kaşık zeytin yağı ile avcarlayarak katıyorum misler gibi oluyor yağı az olduğu için de gayet güzel oluyor tavsiye ediyorum. Dileyenler piştikten sonra pul biberi kimyon ki çok iyi yakışır ve diğer baharatları kullanabilirler.

Geri