Greyfurt ile Sağlıklı Zayıflayın!

D

dedektif

Yeni Üye
Üye
Greyfurt ile Sağlıklı Zayıflayın!
[h=3]Greyfurt ile Sağlıklı Zayıflayın![/h]Kilo vermeye mi çalışıyorsunuz? Araştırmalara göre, kan şekeri ve insüline olan etkisi sayesinde, yemeklerden önce yenen yarım greyfurt, diyet yapanların incelme sürecini hızlandırmaya yardımcı oluyor.
Greyfurt aynı zamanda vücudun su ihtiyacını karşılıyor ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı antioksidanlar barındırıyor.
Ünlü Beslenme Uzmanı Erica Giovinazzo, kahvaltıda yoğurt veya yumurta gibi protein zengini yiyeceklerle birlikte greyfurt tüketmeyi öneriyor.
Diyette kahvaltının önemini öğrenin!
‪Diyette olmanız nedeniyle kahvaltı sizin için yalnızca bir bardak kahve veya çaya dönüştüyse büyük bir hata içersindesiniz. Kahvaltı günün altın öğünü diye boşa söylenmiyor. Kilo vermek adına aklınızdan kahvaltıyı atlamak geçiyorsa bu önemli bilgileri aklınızda tutmanızda fayda var.
St. Barnabas Hastanesi Diyetisyeni Dr. Milton Stokes, insanların daha az kalori almak için kahvaltıyı atladıklarını ancak akşam saatlerine doğu daha çok acıktıklarını ve sonuç olarak bu saatlerde kalori alımının daha da arttığını söylüyor.
Akşam saatlerinde alınan kalori daha zor yakıldığı için gün içerisinde orantılı ölçüde kalori almak gerekiyor.
Kahvaltıyı es geçmek kan şekerinde ani düşüşe neden oluyor, bu da gün içerisinde orantısız beslenmeye dolayısıyla kilo artışına yol açıyor.
Colorada Üniversitesi’nin ABD Ulusal Kilo Kontrol Sistemine kayıtlı insanlar üzerinde yaptığı araştırma gösteriyor ki, diyeti sırasında her gün ya da en az 5 gün kahvaltı yapanlar ortalama bir yılda 15 kilo verebiliyor.
4,200 kişi üzerinde yapılan başka bir araştırma da, düzenli kahvaltı yapanların egzersiz yapmaya daha eğilimli olduğunu ve kahvaltıyı atlamayan kadınların gün içerisinde daha az kalori aldığını gösteriyor.
Kilo kontrol planı kitabının yazarı Barbara J. Rolls, kahvaltıda meyve, sebze, tam tahıllı ve lifli gıda tercih edilmesi gerektiğini söylüyor. Lifli gıdalarla daha çok yiyip daha az kalori alabileceğinizi belirtiyor.


kaynak: bitkiblog
 
Üst