Greyfurt Yiyerek Sağlıklı Kalın ve Kilo Verin

  • Konbuyu başlatan nesliangelss82
  • Başlangıç tarihi
N

nesliangelss82

Yeni Üye
Üye
Greyfurt Yiyerek Sağlıklı Kalın ve Kilo Verin
[FONT='Myriad Pro', MyriadPro, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
thumb.php


Greyfurt 18.yüzyıldan beri bilinen bir meyvedir. Greyfurtun kökeni tam olarak anlaşılamasa da kesin olan bir şey vardır: greyfurt yeryüzünde bulunan en sağlıklı yiyeceklerden bir tanesidir. Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir ve greyfurtun sağlığa faydaları sürekli olarak araştırmalara konu olmaktadır.
Greyfurt-Yiyerek-Sa%C4%9Fl%C4%B1kl%C4%B1-Kal%C4%B1n-ve-Kilo-Verin-2.jpg

Greyfurt zengin C vitamini kaynağıdır. C vitamini bağışıklık sistemini düzenler ve soğuk algınlığı gibi durumlarda vücudun iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca C vitamini bazı hastalıklara karşı da koruma sağlar. Araştırmalar C vitamini bakımından zengin meyve ve sebzelerin kalp hastalıkları, çarpıntı ve kanser riskini azalttığını göstermiştir.
Greyfurt C vitamini bakımından zengindir. Bunun yanı sıra, greyfurt bol miktarda lif, potasyum ve A vitamini içerir. Greyfurtun içinde bulunan çözünebilen lif sayesinde kolesterol seviyesi azalır. Greyfurt suyu da içebilirsiniz ama greyfurt suları greyfurtun kendisinde bulunan lif miktarı kadar lif içermez.
Yapılan bir araştırmaya göre günde 2-4 porsiyon greyfurt yiyen kişilerin böbreklerinde taş oluşunu engellenmektedir. Greyfurt karaciğerlerin temizlenmesi açısından da oldukça önemli bir meyvedir.
Greyfurtun sadece sağlığa faydaları yoktur. Greyfurt zayıflama
k isteyenler için de oldukça faydalıdır. Araştırmalar greyfurt yiyerek ya da greyfurt içerek zayıflanabileceğini kanıtlar niteliktedir. 100 katılımcı ile yapılan araştırmada katılımcıları ayda 4-5 kilo verdikleri gözlemlendi.
Greyfurt-Yiyerek-Sa%C4%9Fl%C4%B1kl%C4%B1-Kal%C4%B1n-ve-Kilo-Verin-1.jpg

Greyfurt yiyerek sağlıklı kalın ve zayıflayın. Greyfurt son zamanlarda diyet yapanların vazgeçilmez meyvelerinden biri haline geldi. İlaç tedavisi görüyorsanız greyfurt yemeden ya da greyfurt suyu içmeden önce doktorunuza başvurun.
 
SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi

Aktif Üye
Üye
en kısa zamanda yemeye başlicam ama tadını hiç sevmiorum yaw!! ağzımı bituhaf yapıo:S
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
bende 1.60 boyunda 70 kiloyum ve kilomdan çok rahatsızım onun için tadı nasıl olursa olsun yiyorum(banada çok acı ve ekşi geliyo)
:( daha 3 gün olu 3 kilo verdim bile ama aynı zaman da yediğime dikkat ediyo ve spor da yapıyorum sized öneririm:)
 
Üst