1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.113
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  GSS Borç sildirme dilekçesi örneği

  Konu, 'Ssk Sorgulama' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  GSS Borç sildirme dilekçesi örneği, GSS Borç sildirme işlemi Öğrenciler ve diğer insanlar için nasıl yapılıyor ? Türkiye Devleti Hükümeti tarafından yapılan bir sistem ile, Sosyal Devlet ilkeleri baz alınarak, her vatandaşın hastaneden yararlanmasını sağlayan bir sistem ile Türkiye genelinde aktive edildi GSS. GENEL SAĞLIK SİGORTASI adı ile anılan ve Türkiye'de yaşayan bütün vatandaşları kapsayan yasaya göre, Herhangi bir yerde sigortalı olmayan 18 yaşını doldurmuş her kişi ( 25 yaşını geçmemiş öğrenciler öğrenim gördüklerini ispat etmek durumundadırlar ) en düşük ücretten GSS'na tabi tutulmaktadır.

  Adıma gss borcu çıktı ne yapmalıyım ?

  Öncelikle her vatandaşın bu sisteme öyle ya da böyle girdiğini sizlere daha önceki yazımızda da anlatmıştık. Söz konusu GSS prim borçlarını sildirmek isteyenler aşağıdaki açıklamaları lütfen takip etsinler.

  KİMLER GSS BORÇLARINI SİLDİREBİLİR ?

  ÖĞRENCİLERİN DURUMU :

  * Yaşı kaç olursa olsun öğrenci olan Kız Öğrenciler, Öğrenim gördükleri okuldan öğrenci belgesi alarak Sgk Müdürlüğüne gidip şahsen müraccat edecekler ve bu belge ile kendilerine orada matbu bulunan dilekçe doldurtulacak ve borçları silinecek.

  * 25 yaşını geçmemiş ve Üniversite de ya da başka bir yerde okuyan Öğrenciler de aynı Öğrenim gördükleri okuldan Öğrenim belgesi alarak gk Müdürlüğüne gidip şahsen müraccat edecekler ve bu belge ile kendilerine orada matbu bulunan dilekçe doldurtulacak ve borçları silinecek.

  * Yurt dışında ikamet eden ama, ikametini Türkiye'den yurt dışına aldırmayanlar ise, ikametgah adreslerini yurt dışı yaparak Belgeleri ile birlikte Gss Prim Borç tutarlarını sildirebilirler.

  Yukarıdaki anlattıklarımızın ışığında sizler konumuza girerek dilekçe örneği bakıyor olabilirsiniz. Matbu dilekçeleri SGK Müdürlüklerinden temin ederek orada hemen doldurup verebilirsiniz.

  TCKİMLİKİLESORGULAMA.COM
   
GSS Borç sildirme dilekçesi örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boşanma dava dilekçesi örneği

  Boşanma dava dilekçesi örneği

  boşanma davası dilekçe örneği boşanma dilekçesi örneği avukatsız avukatsız dilekçesi davası Ne yazık ki, günümüz de bir çok evliliğin sonu kısa sürede boşanma ile sonuç buluyor. Elbette ki, hiç kimse boşanmak için evlenmez ama her yıl hızla artan boaşnma davlaarına bakarsak şayet, anlaşmazlıklar hatsafhada... Sevgili Melek'ler, bu yazımız da gerek sizleri bilgilendirmek adına, gerek ise bu...
 2. Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi Örneği

  Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi Örneği

  Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi Örneği Selam arkadaşlar ben Elektrik Faturasını İtiraz edeceğim ve bunun için sizden Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi Örneğini istiyorum.
 3. Kimler GSS Prim Borçlarını Sildirebilirler?

  Kimler GSS Prim Borçlarını Sildirebilirler?

  gss prim borcu sildirme, gss borç sildirme, gss prim borcu olanlar Sevgili melekler, sistemin tam olarak oturamaması sebebiyle zaman zaman 25 yaşından küçük öğrencilere GSS prim borcu çıkmaktadır. Bu durumlarda SGK'ya başvuru hakkı mevcuttur. Bunun sebebi öğrenci olduklarını SGK‘ya bildirmemeleridir. Bu bildirim her sene 1 adet öğrenci belgesi ile yapılmaktadır. Öğrenci bildirim yaptığı...
 4. Tc İle GSS BORÇ SORGULAMA

  Tc İle GSS BORÇ SORGULAMA

  GSS BORÇ SORGULAMA Kısaca GSS olarak adlandırılan şey aslında Genel Sağlık Sigortasıdır. Genel Sağlık Sigortası, geçtiğimiz yıllarda Hükümetimiz tarafından startı verilerek devreye alınan bir sistem. Bu sistemle az geliri olanların ( belirli kriterler ile belirleniyor ) devlet tarafından hastalık kaza durumlarında hastanelerden yararlanması için oluşturuldu. Aslında bir havuzda toplanan...
 5. GSS prim borçları nasıl iptal edilir ?

  GSS prim borçları nasıl iptal edilir ?

  Gss prim borcu nasıl iptal edilir ? Benim haberim bile yok adıma bir kağat geldi ve benim ortalama bin tl üzerinde gss prim borcum olmuş yahu bunu iptal ettirebilir miyiz ben üniversitede okuyorum bu konuda bilgisi olan var ise bana yazabilirmi çok müşkül durumdayım ki ben zaten okulda bile zor okuyorum lütfen bana bir yol gösterin ne izlemeliyim nasıl iptal ettirebilirim bu gss borçlarını ?...

Sayfayı Paylaş