GSS Borç sildirme dilekçesi örneği

GSS Borç sildirme dilekçesi örneği
GSS Borç sildirme dilekçesi örneği, GSS Borç sildirme işlemi Öğrenciler ve diğer insanlar için nasıl yapılıyor ?
Türkiye Devleti Hükümeti tarafından yapılan bir sistem ile, Sosyal Devlet ilkeleri baz alınarak, her vatandaşın hastaneden yararlanmasını sağlayan bir sistem ile Türkiye genelinde aktive edildi GSS. GENEL SAĞLIK SİGORTASI adı ile anılan ve Türkiye'de yaşayan bütün vatandaşları kapsayan yasaya göre, Herhangi bir yerde sigortalı olmayan 18 yaşını doldurmuş her kişi ( 25 yaşını geçmemiş öğrenciler öğrenim gördüklerini ispat etmek durumundadırlar ) en düşük ücretten GSS'na tabi tutulmaktadır.

Adıma gss borcu çıktı ne yapmalıyım ?

Öncelikle her vatandaşın bu sisteme öyle ya da böyle girdiğini sizlere daha önceki yazımızda da anlatmıştık. Söz konusu GSS prim borçlarını sildirmek isteyenler aşağıdaki açıklamaları lütfen takip etsinler.

KİMLER GSS BORÇLARINI SİLDİREBİLİR ?

ÖĞRENCİLERİN DURUMU :

* Yaşı kaç olursa olsun öğrenci olan Kız Öğrenciler, Öğrenim gördükleri okuldan öğrenci belgesi alarak Sgk Müdürlüğüne gidip şahsen müraccat edecekler ve bu belge ile kendilerine orada matbu bulunan dilekçe doldurtulacak ve borçları silinecek.

* 25 yaşını geçmemiş ve Üniversite de ya da başka bir yerde okuyan Öğrenciler de aynı Öğrenim gördükleri okuldan Öğrenim belgesi alarak gk Müdürlüğüne gidip şahsen müraccat edecekler ve bu belge ile kendilerine orada matbu bulunan dilekçe doldurtulacak ve borçları silinecek.

* Yurt dışında ikamet eden ama, ikametini Türkiye'den yurt dışına aldırmayanlar ise, ikametgah adreslerini yurt dışı yaparak Belgeleri ile birlikte Gss Prim Borç tutarlarını sildirebilirler.

Yukarıdaki anlattıklarımızın ışığında sizler konumuza girerek dilekçe örneği bakıyor olabilirsiniz. Matbu dilekçeleri SGK Müdürlüklerinden temin ederek orada hemen doldurup verebilirsiniz.

TCKİMLİKİLESORGULAMA.COM
 
Üst