1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Guatr düşüğe sebep olurmu ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  guatr nedir,guatr hastalığı gebeliği engellermi,guatr hastalığı düşüğe neden olurmu,guatr hastalığı ve gebelik hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Guatr, vücutta pek çok sistemi etkileyen bir rahatsızlıktır. Etkilenen sistemlerden birisi de yumurtalıklardan yumurta gelişimidir. Yumurta gelişimindeki düzensizlikler adet kanamalarında düzensizlikler ile kendini gösterir. Bu durum gebe kalmayı güçleştirebilir. Guatr ayrıca gebelikte erken düşüklere de sebep olabilmektedir. O nedenle guatr probleminin öncelikli olarak çözümlenmesi, daha sonra da çocuk olmanızda zorluk yaratan diğer problemlerin araştırılması gerekir.

  Çikolata kistlerinin tedavisinde izlenen yol ne olmalıdır?

  Çukulata kistinin boyutu oldukça önemli, ameliyatın tipi de çok önemli. Genellikle 3 cm ve üzerindeki endometriozis ya da çukulata kistlerinde laparoskopik cerrahi ile ameliyat olmalarını öneriyoruz hastalarımıza. Yapılacak ultrasonografik incelemede, çukulata kisti tanısının doğruluğu, kistin büyüklüğü, birden fazla olup olmadığı ve yumurtalık kapasitesi ciddi anlamda korunarak laparoskopik cerrahi ile kisti uzaklaştırmamız mümkün olabilir. Ardından yumurtalık rezervi normal olarak devam ediyorsa tüp bebek tedavilerine başlanabilir.

  Eşim ilk çocuğunun doğumun da kanalı bağlatmış, şimdi çocuk istiyoruz. Kanal tekrar açılabilir mi yoksa ne yapmalı?

  Tuba bağlanması nedeniyle oluşan infertilite durumlarında hangi tedavinin seçileceğini gösteren bazı kriterler vardır. Bunlar:

  1- Tüp bağlaması ameliyatından bugüne kadar geçen süre ki, 5 yılın üzerinde tüplerin tekrar açılması ameliyatı çok başarılı değildir.
  2- Tüp bağlamasından başka, kadın veya erkek ile ilgili başka bir problemin olup olmadığıdır.

  Hastamıza önerimiz infertilite ve mikro cerrahi ameliyatları konusunca tecrübeli bir jinekologca durumun değerlendirilmesidir. Eğer tüplerin tekrar açılması ameliyatı için uygun şartlar mevcut ise öncelikle laparoskopi yapılarak TÜBA' ların durumunun değerlendirilmesi ve ameliyatla tüplerin açılması ile %60-80 oranında hamilelik başarısı sağlanabilir.

  Eğer TÜBA' ların açılması ameliyatı için şartlar uygun değilse o zaman yapılacak tedavi tüp bebektir.

  Erkeklik hormon seviyesi son derece düsük çıktı, 1 yıldır 3 haftada bir Sustanon kullanıyorum, ne yapılmalı , eşimde bir problem yok...

  Sperm sayı ve kalitesini arttırmak amacıyla Sustanon gibi doktor kontrolünde anabolik steroidler kullanılabilir. Bu tedaviler sonucunda gebeliğin kendiliğinden gerçekleşmesi için yeterli sayı ve kalitede sperm elde edilemese bile üremeye yardımcı tekniklerle işlemler için yeterli sayıda sperm elde edilmesi önemli bir başarıdır.

  Doğal yolla gebeliğin gerçekleşebilmesi için spermin taşıması gereken belli özellikler vardır.Yoğunluk olarak mililitrede 20 milyon adet sperm olması bunların en az belli oranda hareketliliğinin olması ve en az belli oranda normal görünümde olması gerekir. Aşılama, eşin rahmine girmeyen yeterli sayıdaki sağılıklı spermin doğrudan rahime yerleştirilmesidir. Bu enjeksiyondan önce sperm labaratuvarda en fazla döllenme yeteneğine sahip olması için hazırlanır. Aşılama çok düşük sayıda sperm üretildiğinde ya da sağlıklı sperm sayısı azalmış olduğundan uygulanır.

  Bize bebek sahibi olmak icin basvuran ciftler ilk basvuruda daha evvel yapilmis tetkikleri ve daha evvel kendilerine uygulanmis tedaviler hakkinda bilgi verir ve eksiklikler (bu eksiklikler bazen ultrasonografi, sperm analizi, hormon tetkikleri gibi basit tetkikler olabilidiği gibi bazen histeroskopi ve laparaskopi gibi ayrıntılı incelemeler olabilir) tamamlandiktan sonra hangi tedavi seceneginin kendileri icin uygun olduguna karar verilir ve bu tedavi secenegi ile gebeliğin gerçekleşme olasılığı hakkinda anne ve baba adayı bilgilendirilir. Yaş önemlidir. Yaş ilerledikçe sperm elde edilse bile anne adaylarında doğurganlık azalır.

  kaynak:cocukistiyorum.com


   
Guatr düşüğe sebep olurmu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Guatr hamileligi engellermi ve düşüklere neden olabilirmi?

  Guatr hamileligi engellermi ve düşüklere neden olabilirmi?

  guatr gebeligi engellermi guatr gebeliği engellermi hamileliği tiroid hamileliği engeller mi Guatr, vücutta pek çok sistemi etkileyen bir rahatsızlıktır. Etkilenen sistemlerden birisi de yumurtalıklardan yumurta gelişimidir. Yumurta gelişimindeki düzensizlikler adet kanamalarında düzensizlikler ile kendini gösterir. Bu durum gebe kalmayı güçleştirebilir. Guatr ayrıca gebelikte erken...
 2. gebeler için soğan suyu zararlımı düşüğe sebep olurmu

  gebeler için soğan suyu zararlımı düşüğe sebep olurmu

  Ben birşey duydum gebeler soğan suyu içtiği takdirde düşüğe sebep olabilirmiş. Bu doğru mu ? Bebek olsun diye soğan suyu içenler farketmeden gebe kalırlarsa o çocuğa zarar verirmi acaba soğan suyu ?
 3. DÜŞÜKLERİN SEBEPLERİ NELERDİR ?

  DÜŞÜKLERİN SEBEPLERİ NELERDİR ?

  düşük nedir,düşüğün nedenleri,düşük neden olur,düşüğün tedavisi,düşük hakkında bilgiler Gebeliğin 20. haftası tamamlanmadan önce (ya da bebek 500 gramlık ağırlığa erişmeden önce) herhangi bir nedenle gebeliğin sonlanmasına düşük adı verilir. Bu da kendini gebeliğin genellikle kanama, ağrı ve beraberinde “kanlı parça düşürme” şeklinde gösterir. Gebelik haftası ilerledikçe kaybedilen kan...
 4. Guatrın başlıca sebepleri nelerdir?

  Guatrın başlıca sebepleri nelerdir?

  Tiroid hormonları vücudun pek çok organını ve neredeyse her hücrenin işleyişini etkiler. Vücudun enerjiyi kullanması, vücut ısısı ve ayrıca sindirim sistemi, kalp, beyin ve kasların düzgün biçimde çalışması bu hormonlardan etkilenir. Guatr hastalığı ise tiroid bezinin, normal dışı büyümesidir. Tiroid bezi büyüdüğünde hormon üretimi seviyesi aynı kalabilir ya da azalma, çoğalma gibi değişimler...
 5. Gebelikte maydanoz tüketmek düşüğe sebep olurmu ?

  Gebelikte maydanoz tüketmek düşüğe sebep olurmu ?

  Gebelik dönemin de hangi besinlerin düşüğe neden olabileceği merak konusu . Bunu merak edenler ya istenemyen gebeliği sonlardırmak isteyenler , yada bebeğinin düşmesini engellemek adına sağlıklı beslenmek isteyenler. Daha önce düşük yapan, yada düşük tehlikesi atlatan bir çok anne adayı bu duruma yol açan sebepleri merak ediyor. Düşüğün nedeni çok .Biz bu yazımız da düşüğe neden olan...

Sayfayı Paylaş