Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Gül: Bizde Kriz Yok ama Hazırlıklı Olmak Lazım

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dünyayı sarsan krize karşı "dikkatli ve "en iyi şekilde hazırlıklı" olunmasını istedi.
  Gül, Ahilik Haftası etkinliklerine katılmak üzere geldiği Kırşehir’de, krizin, dünyanın en büyük ve en zengin ülkelerinde ne büyük panik ve sıkıntılara yol açtığına dikkat çekti. "Çok şükür bizde bunları görmüyoruz" diyen Gül, "Ama bugünkü dünya birbirine iyilikleri de kötülükleri de çok çubuk iletiyor. Onun için hepimizin dikkatli olması, en iyi şekilde hazırlıklarımızı yapmamız gerekiyor. Eminim ki bununla ilgili bütün tedbirler en iyi şekilde alınıyordur" dedi.

  Mesleğimiz yok

  Gül, Ahi Meydanı’nda düzenlenen törendeki konuşmasında, meslek sahibi olmanın, bir işi en iyi yapan kişi olmanın önemine dikkat çekerek, "Meslek erbabı azaldı. Herkes mesleksiz. Herkes her işi yaparım diye ortaya çıkıyor ama bir işi iyi yapan insan sayısı azaldı" dedi. "İşin iyisi kötüsü olmaz" diyen Gül, ne iş olursa olsun, bir işi iyi yapanın aranan kişi olacağını söyledi. İşsizliğe de dikkat çeken Gül "Bir işi iyi yapana bu ülkede çok iş var" diye konuştu. Geçmişten gelen güzel değerlerin bugüne uyarlanmasının gereğine de dikkat çeken Gül, "böylece yolsuzluk ve hırsızlığın olmayacağını" belirtirken, herkesin işini en iyi şekilde yapması halinde de herkesin refah içinde olduğu büyük ve güçlü bir ülke olunacağını söyledi.

  Erdoğan: Kriz inşallah bizi teğet geçecek

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, dün Elazığ Atatürk Meydanı’nda halka hitap etti. Erdoğan, konuşmasında küresel krize de dikkat çekerek, "İnşallah bizi teğet geçecek" dedi. Erdoğan şöyle konuştu: "İnanıyorum ki inşallah bizi teğet geçecek, ama buna körükle gidenler var. Tam birliğin ve beraberliğin olması zamanda körükle gidenler var. Yangına benzin pompasıyla gidilmez, su pompasıyla gidilir. Hala sorumluluk mevkiinde olanlar ne yazık ki benzin pompasıyla gidiyor. Bırakın bu benzin pompasını da su pompasıyla gidin. Varsa bir projeniz getirin başımız gözümüz üstüne. Yoksa sadece ABD’de Avrupa’da olanla bizim karşımıza gelmeyin. Bizim bunlara karnımız tok. Onlar getirse de getirmese de çalışıyoruz. Akademisyenlerle, bu konuda sözü olan düşünürlerle görüşüyoruz."

  Hurriyet


   
Gül: Bizde Kriz Yok ama Hazırlıklı Olmak Lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yok olmak

  Yok olmak

  Yok olduğunu görmek nefsini olumsuz etkilerde devre dışı bırakmaya, ona muhalefet ederek gerçek anlamda var olmaya; Yok olmak bazen hastalığa, kıskançlığa, doğal afetlere ve faydalı şeyleri iptal etmeye delalet eder.Rüyada yok olmak, faydali seyleri iptal etmeye, hastalik çikmasina, kiskançliga, ziraatin verimsiz olmasina, ya da hayvanata semavi hastaliklarin inmesi sebebiyle onlardan...
 2. || BAŞARILI Ama MUTSUZ Olmak ||

  || BAŞARILI Ama MUTSUZ Olmak ||

  Bazıları İÇ dünyasından kaçmak için İŞine çok zaman harcar yani bir nevi deve kuşunun başını kuma gömmesi gibi onlar da başını İŞİNE gömerler. Oysa bir şeye çok yakınlaşmak aynı zamanda başka bir şeyden uzaklaşmak anlamına gelir. Evinizden uzaklaşarak evin yokluğunu işin çokluğu ile gidermeye çalıştığınız bu yeni durum sizi, bir süre sonra sorgulamaya ve birilerini, bir şeyleri suçlamaya...

Sayfayı Paylaş