Güllaç Tarifi verir misiniz kolay olsun ama

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Güllaç Tarifi verir misiniz kolay olsun ama
kızlar bu ramazan da bende ramazan tatlısı olan güllaç tatlısını yapmak istiyorum tadı nasıl merak da ediyorum acaba bana Güllaç Tarifi verecek biri var mı aranızda ama kolay olursa sevinirim.

Güllaç Nasıl Yapılır

Güllaç Tarifi Resimli

Ramazan ayının iftar sofralarının vazgeçilmez tatlılarından olan Güllaç tarifi ni sunuyoruz sizlere Güllaç nasıl yapılır hep birlikte öğreniyoruz kolay gelsin hanımlar...

Güllaç İçin Malzemeler

-6 yaprak güllaç

-1 su bardağı dövülmüş ceviz

-1 çorba kaşığı gülsuyu

-1 litre (5 su bardağı) süt

-1,5 su bardağı toz şeker

Güllaç Yapılışı

Yüksek kenarlı bir servis tabağını hazır edin.
Güllaç yapraklarının kalın kenarlarını kopararak ayırın.
Her yaprağı, elinizle kırarak veya makasla keserek dörder parçaya bölün.
Sütü bir taşım kaynatın, ateşten alın.
İçine şeker koyun. Şeker eriyene kadar karıştırın.Çok az soğumasını sağlayın çünkü kaynar süte güllaçları koyarsanız eriyip hamurlaşacaktır.) Geniş bir tepsiye dökün. Güllaç parçalarını teker teker sıcak şekerli süte batırıp hafif yumuşatarak bir tabağa alın.

İkiye katlayın. Geniş kısmına ceviz koyup yanlarını kapatın. Sarma biçiminde sarın, servis tabağına yerleştirin. Tüm güllaçları bu şekilde yumuşatıp sardıktan sonra kalan sütü hepsinin üzerine gezdirin. Üzerine gülsuyunu serpiştirin. Buzdolabında soğuttuktan sonra servis yapın.

Mevsime göre, nar tanesi, ceviz veya antep fıstığı ile süsleyebilirsinizçCeviz yerine kabuğu soyulmuş ve dövülmüş badem kullanırsanız güllacın rengi daha beyaz olur.

Geri