1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    225
    Ödül Puanları:
    63

Gülmek Kırışıklık Yapar Mı?

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

gülmek kırışıklık yapar mı,gülmek yüzdeki kırışıklığı arttırır mı,gülme kırışıklıkları,gülmek yüzü kırıştırır mı,gülmek cildi kırıştırır mı, < Konu Resmi..>

Toplumun genel yargılarından biri de; gülmenin yüzümüzdeki kırışıklıkları artırdığıdır. Bu yargı yüzünden, çoğu insan yüzünde kırışıklık istemediği için gülmemesi gerektiğine inanır. Kulaktan kulağa yayılan bu yanlış düşünce, göz çevresindeki kasların tembelleşmesine neden oluyor. Kasların tembelleşmesinin bir diğer sözlük anlaması ise kırışıklık. Kaslar tembelleştiğinde, deri yaşlandıkça yer çekimine karşı koymakta zorlanıyor.

Gülmek, sanılanın aksine yüzümüzdeki kasları çalıştırıyor. Gülmek, göz altından başlayarak göz çevresine doğru devam eden derinin daha da gerilmesine öncülük ediyor. Gülmek, yüzümüze bir hareketlilik kattığı için aslında çok faydalı bir eylem olup vücudu dinç ve genç tutuyor. Bu niteliği sayesinde toplumda oluşan bu yargıyı yalanlıyor.

Gülmenin yüzdeki kasları hareket ettirdiği gerçeğini bir yana bırakacak olursak, ruhumuza pozitif bir enerji sağladığı için kendimizi fiziksel yönden de dinç hissetmemizi sağlıyor. Sonuç olarak gülmek; en doğal kırışıklık tedavisiolarak nitelendirilebilir.

Gülmek Kırışıklık Yapar Mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. rüya yorumumu yapar mısınız

rüya yorumumu yapar mısınız

ben de sevdiğimi göreceğim günü ayarlayabiliyorum çok özlüyorum eğerki kafamda çok meşgul olursam ogün yada ertesi gün muhakak görüyorum.ama benim şöyle bir duurumum var önceleri gördüğüm rüyalar ertesi gün birebir gerçekleşirdi en vahimi daha erkek arkadaşımla beraberdik ve onu başka kadınla evlendiğini gördüm.ve biz o hafta içinde evlendik ve o evlendi ama ondan sonra rüyalarımda ya...
  2. Duphaston kilo yapar mı ?

Duphaston kilo yapar mı ?

Duphaston hapı genelde adet düzensizliği yaşayan kadınlara doktorlar tarafından destek için verilen bir ilaçtır. Yumurtlama dönemlerinde tutması için detek bir ilaç yani. Klomen gibi bir hormon ilacı olarakta adlandırılabilir. Bu ilaç kullanımında bağzı yerlerde ikiz veya çoğul bebek riski fazlalaşıyormuş bilginiz olsun kızlar. Yumurtalarınızı geliştirici olgunlaştırıcı olarakta verilmekte...
  3. Simit Kilo Yapar mı?

Simit Kilo Yapar mı?

simit kilo aldırır mı, simit kalorili mi, simit kaç kalori Sevgili melekler, şöyle dumanı üstünde çıtır çıtır, bol susamlı bir simite kim hayır diyebilir? Leziz olduğu kadar masum olduğu da düşünülen simitin diyetlerdeki yeri acaba ne? Uzman Diyetisyen İdil İmamoğlu simitin kalorisi hakkında bilgiler vererek, pek de masum olmayan bu leziz gıdanın diyetlerde nasıl kullanılabileceğini...
  4. SERUM KİLO YAPAR MI?

SERUM KİLO YAPAR MI?

serum kilo aldırımı,serum vurdurursam kilo alırmıyım,serumla kilo alan varmı,serum kilo yaparmı hakkında bilgiler Gerçek anlamı ile serum, kanın sıvı kısmı demektir. Kan bekletildiğinde pıhtılaşır ve ortaya sarımsı bir sıvı çıkar. Buna serum adı verilir. Yazımızın konusunu bu ifade edilen serumun dışında “serum” olarak bilinen sıvı oluşturmaktadır. Bu serum, fizyolojik yada izotonik...
  5. İnsülin kısırlık yapar mı ?

İnsülin kısırlık yapar mı ?

insülin kullanımı kısırlık yaparmı,insülin kısırlık ilişkisi,şeker hastaları hamile kalabilirmi,şeker hastalığı hamileliğe engelmi,insülin kullananlar kısır olurmu,insülin kullanımı ve kısırlık hakkında bilgiler Dahiliye Uzmanı Dr. Mesut Polat, diyabet rahatsızlığı ile ilgili olarak, "Şeker hastalığı bilindiği üzere vücudumuzdaki pankreas bezinin beta hücrelerinin tembel...

Sayfayı Paylaş