1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Gülüşlerinin Sunağına Yatır Beni

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  Suskun bir düşünüşle, kaçtıkça yaşanmamış serüvenlerimden Tedirgin bir sevdanın gül desteleri büyüyor içimde günlerdir
  Tanımsız dün yaprakları kopuyor umarsız, yitik günlerimizden
  Yağmurlarla yıkanıyor ruhum, gülüşlerinin sunağına yatır beni

  Yataklar serdik gecenin karanlığına. Sular geçiyordu altımızdan, çiğnenmiş bir geçmişin izi vardı yüzümüzde. Usulca düşürdük giysilerimizi ayaklarımızın altına ve öpüştük aşkla. Kırmızıyla sevişiyordu artık gece, renklerin dansıyla bedenlerimizi bıraktık şafağa kadar biz, aşkla, tutkuyla.
  Anlar doldurduğumuz yaşam kadehiyle buluşunca dudağın tuzlu bir öpüşün izi kalırdı içimizde. Unuturduk parazitli karelerin göğsümüzdeki elim ağrısını. Gözlerin dökülürdü denizlerime çiçekli ırmaklarından, ansızın seni özlerdim. Kuşlar konardı omuzlarıma o anlarda ve ben seninle yaşanmamış bir mevsim düşlerdim.
  Dönüşler serptiğimiz yolların delik deşik duraklarında sönmek bilmeyen bir külün parçalarını sererdik gecelerde altımıza. Biz duyumsamalarımızla, dokunuşlarımızla ve yüreğimizin kelepçeleriyle hüzün kıran saatler yaşardık er sabahlarda. Yalnızlıktı ismimiz, isyandı soy adımız, soyağacımıza ruhumuzun öpüşlerini asardık, i-na-dı-na.
  Kavuşmanın ertelenen mevsimlerinde bir yangın mavisi çizilir düşlere. Hırçın bir dalga kayaları döver ve kıvılcıma sarılır gece. En büyük huzur, gözyaşlarının sarmalında bir sevginin kollarında uyuyabilmektir. Biliriz ki, ömrün karşılığı sevgidir ve hayatı çıplak ayakla hissetmek isteriz. Seni düşünürken bir mayıs yeşili sinerdi ellerime, yeşil şiirlerle ülkene dökülürdüm. Seni anımsatan her şarkıda uzun yolculuklara çıkar, yanı başında koyu bir gölge olurdum. Dudağına uzanırdı yüreğim, öptükçe mutlanır, haylaz bir çocuk olurdum.
  Uzun bir yalnızlık davasıdır biriken içimizde. Örülü çitlere dolanır kimi, içimizdeki şiirler. Mercan gülüşlerin, suskun öpüşlerin kanatır içimi. Güller açar içimde, gecenin içinde ben seninle büyürüm. Dinle desem sesimi, kentler daralır mı yüreğinde? Seni seven kollayan bir yürek olsam, kömürüm olur musun? Unuttuğun bütün kırıklıklar adına, seven yüreğimde emsalsiz bir aşk olur musun?
  Kırsak dünyanın bütün demir kafeslerini seninle, açsak sevginin kitaplarını, bir solukta okusak. Karşı dursak haksızlıklara, en yakıcı şiirler olsak, okunsak. Dönüşü olmayan bir yola benimle gelir misin? Ah kim bilir, bu terk edilmiş enkaz yığınlarını kim bilebilir. Zamanın bitirilmiş çubukları içinde kalakaldığımızı. Bu aceleyle dönen, dur durak bilmeyen insan harmanında, kim bilebilir sevgisiz yolculukların boş bir dünyadan ibaret olduğunu?
  Bir çağı daha atlatırız seninle istersek bu kelepçeli yalnızlığımızla. Hüzün tiktaklarında yaralarımızı da sararız. Biliriz ki, yalnızlık çare değil içimizdeki büyük isyanlara. İstersen, ellerinle sök sana derlediğim bütün bahçeleri. Sığdır yaşamı sensiz, en dar odalara. Sensiz gülecekse yüzüm, ölüme bile diz çökerim önünde.
  Biz ki, savunduğumuz yaşam bilgisi uğruna, sırtımızı ısıtan, yüreğimizi harlayan güneşlerden nice yazlar çağırırız gönlümüze, utançsız. Utancımız yoksulluğumuzdan, yüreğimizin varsıllığından olsa da, insanca bakarız birbirimizin gözlerine, dünya dönene kadar aşkla.
  Sensizken başıboş atlarla doludizgin bir hayatın içinden geçiyorum, hiçbir şeyin tadına varamayarak. Yelelerimi savuran rüzgâra, yüreğimi burkan zamana sitemler yükleyerek. Aynı dairenin içindeyiz, ama farklı karelerde birbirimize dokunamıyoruz. Her gece sesimizle avunuyoruz, hayal ötesi kavruluşlarla. Sessiz bir özlemin sol ağrısıyla buruk düşünüşler kapsülünü eritiyoruz sevgi kadehinde ve bir dikişte içiyoruz biz aşk denilen sevda suyunu.
  Avuç içi bir mutluluk çizgisidir kasığımızdaki o eşiz lezzet. Pınarlar dökülür gözlerimizin hüzün dalgalarıyla ve denizlere ulaşır sevda. Aynı gökyüzüdür yine de ruhumuzu karartan atlas, aynı yıldızlarla dans ettiğimiz yamalı düşler gemisidir dolaştığımız. Severek terk ettiğimiz zamanı, özleyerek geri almaya uğraşırız.
  Kapanınca kapısı özlemin, darısı yine sevgiye açılan pencerelerden bakarız mutluluğa. Yapışkan gece düşlerimize yel çarpar o an. Göğsümüzün safari turlarıyla günler bekler güneşli çatılarda. Gül kaderine razı, bahçıvan şiirle kazar durmadan maziyi. Öfkenin terli fanilaları suya atılır, su kiri ırmaklarla denize taşır. Aşk, yolunmuş ve paralanmış buruk bir şölen sunağıdır. Yangınlarla geçerken ülkenden ben pembe dudaklarından ırmaklar akar, sesim suskulu kayalarda çınlar, ay ışığı gözlerinde imgelerim dans eder.
  Sönmüş yanardağ savruluşlarına kapatıyorum ruhumu sensizken, kaygan yolların bütün çetrefil iklimlerinde çöl düşünüşlerle hüznün sürgüsünü çekiyorum oyuk oyuk yüreğime. Yüreğimi kollayan anıların düş köprülerinden geçerek gün çekiyorum kırağılı göllerden. Dilimde eski bir şarkıyla dalıyorum şiir ormanlarına ve sensizlik sularıyla her şafakta yüzümü yıkıyorum.
  Gözlerin, bedenimi yakan en kızgın alevlere dönüşse seni izlerken, ben bedevi sarılışlarım için ülkenden sürülsem, en yırtıcı şahinler salsalar da peşimden, senin için av olurum aşkının dağlarında. Sorgulu yanlışların sancılarıyla sonsuz acılar sunağında kalsam da, hedefini şaşmayan mızraklarla göğsümden vurulsam da, sevdanın köşkünde sonsuza kadar ölümsüz kalırım ben.

   
Gülüşlerinin Sunağına Yatır Beni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güllü - Gülüşüne Yandım

  Güllü - Gülüşüne Yandım

  güllü gülüşüne yandım Nerden sevdim bilmem seni Deli ettin beni deli Yüregim bir yangın yeri Yanıyorum ben.. gönlüm düştü ateşine can dayanmaz hasretine ne kadar da zalim olsan seviyorum seni yine! yandım yandım gülüşüne yandım sana yandım vefasız! bu sevdada ben aldandım seni gidi hayırsız! Terkedipte gittin beni Aşka pişman ettin beni gözlerim bir yagmur seli aglıyorum ben
 2. Nilüfer - Beni Anlamadın Ya

  Nilüfer - Beni Anlamadın Ya

  El ayak çekilince Sohbetler tükenince Dostlar eve gidince Bu geceler işkence Öper iki hece İsmi dudaklarım La-Fa-La-Sol La-Fa-La-Sol Sokakları kamçılıyor Rüzgarın sesi Gözlerim yanıyor Yağmur öncesi Her vesile ellerim Ellerini arıyor Her yanımı sarıyor O müthiş acıların Beni anlamadın ya Ben ona yanıyorum
 3. Ya beni adam gibi sev ya da çek git

  Ya beni adam gibi sev ya da çek git

  ya beni adam gibi sev yada çek git tarot kartı çek tarot tek kart tek kart Ismarlama aşklara tahammülüm yok artık Ya beni adam gibi sev ya da çek git yolumdan. Bir gülüş bir salınışsa tek verebildiğin, istemez. Tutku isterim ve delice sevmek! Bi coştumu dur durak bilmez bu yürek. Yüreğini isterim, yürek ister benle sevişmek Ya adam gibi ya da çek git! Her gün biraz daha...
 4. Ya benim ol her şeyinle Ya da unut her şeyimle..

  Ya benim ol her şeyinle Ya da unut her şeyimle..

  ya benim ol herşeyinle yada unut herşeyimle ya bir kere sev beni bin kere öl el aşkıyla benim ol herşeyinle yada unut herşeyimle dinle . Ya kendini bırak bana Ya da beni bana bırak da YAŞAYAYIM.. Her başlangıç yeni bir son getirir, biliyorum.. Belki de en büyük hatamız başlamaktı, biteceğini bile bile. Belki dedik gölge düşürmeyiz bu sefer sevdanın üstüne. Belki biz beceririz diye...
 5. ya deli olacağız .. yada deli kalacağız :) bi bakın bence

  ya deli olacağız .. yada deli kalacağız :) bi bakın bence

  1960"lı yıllar, Elazığ Akıl hastanesinden deliler kaçar, Elazığ’ın cadde ve sokaklarına dağılır. 423 deli kaçmıştır. O zamanın ünlü doktoru Mutemet Bey hastanenin başhekimidir. Doktor bey ne yapalım derler. Mutemet Bey bana bir düdük verin ve arkama yapışarak gelin der. Doktor önde birkaç personeli arkasında tren-tren oynayarak Elazığı dolaşır. Bütün deliler bu kuyruğa...

Sayfayı Paylaş