1. UzakMavi

  UzakMavi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.201
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0

  güncel hotmail geri alma

  Konu, 'Sorularınız & Sorunlarınız' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

  hotmail geri alma hotmail geri almak alma 2010 güncelle Artık hotmail adresinizin başına bir hal gelirse gitmeniz gereken adres şu:

  http://support.msn.com/eform.aspx?productKey=passport&page=support_home_options_form_byemail&ct=eformts

  Ama bu sayfada msn ne yazıkki şu anda Türkçe olarak hizmet vermiyor.Bundan dolayı önce bu sayfada yapmanız gerekenleri görelim.

  Aşagıdaki bilgileri doldururken mail adresini alırken yada güncellerken yazdıklarımızla aynı olmasına dikkat ediyoruz.  1. bölüm

  İlk seçenek full name:Buraya ad ve soyad yazıyoruz.
  Altında

  What e-mail address would you like a response sent to ?

  yazıyor.Oraya bu formun cevabının geleceği saglam çalışan bir adres yazıyoruz.Yaklaşık 12 saat sonra hazırladıgımız bu yazıya cevap o adrese gelecek.

  Onun altında ise

  Primary e-mail address/member ID associated with the account you are inquiring about:

  Var.Burayada sorunlu adresimizi yazıyoruz.


  1. bölüm

  What type of problem do you have de seçeneklerden

  İ need something fixed i seçiyoruz.

  Arada yazı yazmamız için ayrılmış bir yer var.Oraya en basit şekliyle

  Somebody has stolen my address please help me yazabilirsiniz.İngilizceniz varsa sorunun tipine göre daha ayrıntılı bilgi verebilirsiniz.Ama en basit şekliyle cevap almanız için bu yeterli olacaktır.

  What is the frequncy of the problem? Seçeneğinde

  Firs time ı seçebilirsinizo mail adresiniz ilk kez çalındıgına göre.

  How do you access seçeneğinde hasabımıza hangi yolla girdiğimiz soruluyor.Burda computer seçeneğini seçebiliriz.

  Who is your isp? seçeneğinde sayılan internet sevis saglayıcılar bizde olmadıgından other diyoruz burada.

  What type of internet connection do you have de nasıl baglandıgımız sorusuna cevap veriyorz.adsl mi 56k modemlemi yoksa kablo internetmi?eğer bilmiyorsanız im not sure seçeneğini seçin.
  En alttaki seçenekte ise son zamanlarda yeni bir yazılım yükleyip yüklemediğinizi soruyorlar cevabınız no olsun.Eğer evet derseniz bütün suçu o yazılıma yıkıp hackerınızı temize çıkarabilirler))))

  Bunlar tamam olduktan sonra submite tıklıyor gelecek cevabı beklemeye başlıyoruz.Bana cevap 16 saat sonra geldi.Aşagıdaki soruların cevaplarını istiyorlardı mailin arkadaşıma ait oldugundan emin olamak için.Emin oldukları taktirde adı geçen mail için yeni bir şifre yollıyacaklarını yazmışlar.

  Gelen maildeki sorular ve yazılması gerekenler şöyle.Tabi bunların gene kaybettiğimiz maildeki bilgilerle eşleşmesi gerektiğini biliyorsunuz.

  The first and last name:ad ve soyadınız
  The sign in name you are having difficulties with:sorun yaşadıgınız mail adresiniz
  Your date of birth in the form month/date/year:mailinize yazdıgınız dogum tarihiniz ay gün yıl sırasıyla
  Your country or region:ülkeniz
  Your state:şehriniz
  Your zip or postal code: posta kodunuz
  The approximate date of the last time you successfully signed in :son olarak hesabınıza başarılı giriş yaptıgınız tarih artık kaç gün önceyse 3 days ago 5 days ago gibi yazabilirsiniz.
  The exact Microsoft Passport Network site you last visited on your last successful sign in:msn yada hotmail siteden son olarak başarılı giriş yaptıgınız tarih
  The approximate date you registered the account :Yaklaşık olarak hesabı açtıgınız tarih.Yani maili alalı ne kadar olduysa.1 year ago. 3 years ago gibi cevaplıyabilirsiniz.
  A list of as many personal folders you have created in the account:Eğer mail hesabınızda standart klasörler dışında başka bir klasör yarattıysanız onu yazıyorsunuz.
  The name of your current Internet service provider and any past Internet service providers you have used:şu an kullandıgınız internet servis saglayıcınız ve daha önce vardıysa onun ismi.Yani türk telekom superonline gibi (bu sorulardan neredeyse fişlendiğimizi anlıyoruz değilmi?)
  An Internet service provider is a company that provides an end user with a connection to the Internet and other similar services, such as email. Examples include MSNIA, EarthLink and Comcast: internet servis saglayıcınızın e-mail hizmeti yada bu tür başka hizmetler verip vermediği soruluyor.Cevabımız yes olacak.Bizdekilerin hepsi veriyor.
  The name of the organization that you access the Internet from, if you access the Internet from outside your home:ev dışında bir yerden internete giriyorsanız onunda adı soruluyor.
  The IP address for each computer that you use for the account :hesabınıza girmek için kullandıgınız pc lerin ip adresleri isteniyor.ip adresinizi

  What Is My IP Address? - IP Address Lookup, Bandwidth Speed Test, IP Info, plus more adresinden öğrenebilirsiniz.

  Bu soruların önemli bir kısmına dogru cevap verdiğiniz taktirde mail şifrenize yeniden kavuşabilirsiniz.
  Ama ben bütün bu kadar işle ugraşamam diyorsanız yapmanız gereken şeyler çok basit.Mailini çaldıran arkadaşın şifresi 123456 ymış.Bir defa böyle şifreler kullanmayın.
  Gizli sorunuzla yazdıgınız cevap birbiriyle ilintili olmasın.En büyük sorusuna cevap bir futbol takımı olmamalı.En sevdiğiniz film sorusuna cevap olarak gerçekten sevdiğiniz filmi yazıyorsanız bir sohbet esnasında bu filmin adınıda sorana söylüyorsunuz demektir.Kuzenimin tek işletim sistemi kullanılan bir dönemde soru olarak işletim sistemimi seçmişti. cevabıda win98.))))

  Mailinizden çıkacak hiçbir web sayfasına yada gelecek maille yönlendirileceğiniz hiçbir sayfaya mail şifrenizi yada banka bilgilerinizi girmeyin.Sayfalar içerdiği scriptler yüzünden windows xp tarafından artık engellendiğinden son ayların gözde yöntemi linke yönlendirme.Mail adresinize yollanan bir linkle sizin bir sitede mail adres ve şifrenizi girmeniz isteniyor.

  https://login.passport.net/ppsecure/uisecure.srf?lc=1055&id=10

  yukardaki linke girerek kimlik bilgilerinizi başınıza böyle bir olay geldiğinde hatırlıyabileceğiniz bir şekile getirebilirsiniz.Mailinizi msnden geri aldıgınızdada kesinlikle bu adrese gidip gizli sorunuzu ikinci mail adresinizi girin.Çünkü mailinizi çalan bu yolla tekrar mailinizi ele geçirebilir.


   
 2. *LavinyA*

  *LavinyA* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.403
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
  Cevap: güncel hotmail geri alma
  çok sağol paylaşımın için .. bu çok iyi oldu..
   
güncel hotmail geri alma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. şikayetş geri alma

  şikayetş geri alma

  102/1 ve 109/5ten yargılanan bi sanığın davasında henüz dava görülmemiş iken şikayetçi olan kişi 102/1.maddeden oluşan cinsel istismar ve 109/5.maddeden oluşan şuça ilişkin savcılığa herhangi bir istismar yok cinsellik karşılıklı yaşandı ve alıkoyma yok diye dilekçe verirse ve bu kişi reşit ise kamu görevlisi değilse hukuki süreç ne olur?
 2. Hotmailden Silinen Mailleri geri getirme

  Hotmailden Silinen Mailleri geri getirme

  Hotmailden Silinen Mailleri geri getirme Silinen Mailleri Kurtarma resimli Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Hotmailden silinen mailleri geri yüklemeyi konu alıyoruz ve diyoruz ki; Hotmailden Silinen bazı Mailleri Kurtarmanın bir yolu var Melek'ler. Biz de bu yazımızda bu konuda sizlere yardımcı oluyor ve silinen mailleri geri getirmek için yapmanız gerekenleri sıralıyoruz....
 3. silinen mailleri geri getirme hotmail

  silinen mailleri geri getirme hotmail

  silinmiş hotmailleri geri getirme silinen mailleri geri getirme hotmail Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda hotmailden silinen mailleri geri nasıl getirebiliriz, onu öğreniyoruz :) Silinen mailleri geri getirmek isteyenler, işte size yapmanız gerekenler, Evet Melek'ler yapmanız gerekenleri resimde anlatıyoruz. Daha sonra silinmiş iletileri kurtarı bir kere tıklamanız yeterli...
 4. Hotmail yeni hesap alma

  Hotmail yeni hesap alma

  Yeni msn adresi alma Hotmail yeni hesap alma Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda hotmailden yeni msn adresi almak için yapmanız gerekenleri sıralıyor ve size yeni adresi alacağınız linki veriyoruz. Hotmail Yeni Hesap Kaydı için Burayı tıklayın. Açılan sayfada iki seçenek çıkacak karşınıza *Evet, e-posta adresim kullanılsın *Hayır, beni ücretsiz MSN Hotmail e-posta adresi...
 5. çalınan hotmailimi nasıl geri alacağım yardım

  çalınan hotmailimi nasıl geri alacağım yardım

  Arkadaşlar hotmailim çalındı ne olur yardım edin ben nasıl geri alacağım hotmalimi, bilen varmı ?

Sayfayı Paylaş