Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Günde yarım saat egzersizle formunuzu koruyun

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  günde yarım saat spor Sadece diyet yapmak kilo vermenizi sağlamaz... Diyetle birlikte sporda yapmanız gerekiyorki daha çabuk kilo veresiniz...Fazla değil kızlar hergün yarım saat yapacağınız egzersizlerle vücudunuz daha sıkı ve fit bir hal alacaktır :training1:

  < Konu Resmi..>


  Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Sırtınız dik olacak şekilde durun. Kollarınızı açın. Sağa ve sola dönerek esneyin.
  Kollarınızı yana doğru uzatın. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Ayakucunuzda yükselip aşağı inin. Yükseldiğinizde, kollarınızı yukarıda birleştirin. İndiğinizde tekrar yana doğru açın.
  Ayaklarınızı kapatın. Dümdüz bir şekilde bekleyin. Bu hareket için dilerseniz ağırlık kullanabilirsiniz. Kollarınızı dirseklerden öne doğru kırın.
  Sağ bacağınızı dizden kırın ve öne doğru uzatın. Sol bacağınızı arkaya doğru uzatın. Ellerinize ağırlık alın. Kollarınızı aşağı ve yukarı hareket ettirin.

  Kollarınız ve bacaklarınız dik olacak şekilde ayakta durun. Sağ bacağınızı yana doğru açarak, sol bacağınızın üzerinde dengede durun. Kollarınızı iki yana açın. Aynı hareketi diğer bacakta da uygulayın. Dik şekilde ayakta durun. Kollarınızı dirsekten büküp yukarı doğru kaldırın. Sonra sağ dizinizin üstüne çökün. Sol bacağınızı öne doğru uzatın. Kollarınızı aşağı doğru serbest bırakın. Aynı hareketi diğer bacakla da uygulayın.
  Bacaklarınız omuz hizasında açık, ayakta durun dik durun. Kollarınızı öne doğru uzatın. Bacaklarınızı dizden kırarak aşağı doğru çömelip kalkın. Sırtınızın dik durmasına dikkat edin.
  Yere uzanın. Bacaklarınızı yukarı kaldırın. Ellerinizi başınızın altına koyarak destek verin. Karnınızı içeri çekin. Çenenizi kapatmadan nefes vererek, sadece omuzlarınızı yerden kaldırın. Dizlerinizi kendinize doğru çekin.
  Yere yatın. Bacaklarınızı dizden kırın. Ayaklarınızı yere basın. Kollarınızı yana doğru açın. Kolunuzu yere koyun. Diğer elinizi başınıza koyun. Yana doğru kalkın. Aynı anda ters dizi kendinize çekin.
  Ellerinizi kalçanızın altına yerleştirin. Başınızı kaldırın. Bacaklarınız önde ve dik olsun. Makas hareketi yapın.
  Ayaklarınızı dizden kırarak uzanın. Ellerinizi yere koyun ve destek alın. Kalçanızı yavaşça yerden kaldırın.


   
Günde yarım saat egzersizle formunuzu koruyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. egzersiz saatleri

  egzersiz saatleri

  İnsan organizmasında hemen her şey biyolojik ritm halindedir. Bu ritm gün boyunca değişir. Gece 24:00 ten itibaren organizma, kendini yenileme sürecine sokar. Gün boyunca fiziksel hareketliliğinden en üst düzeyde olan süreç sona ermiş olup artık istirahate ihtiyaç duyulma süresi başlamıştır. Gece boyunca insan, bedeni için daha az enerji harcamaya ayarlanır. Gün boyunca kan dolaşımı ihtiyacın...
 2. Haftada 20 dakika egzersizle formda kalıN

  Haftada 20 dakika egzersizle formda kalıN

  concept 10 10 haftada 20 dakika dilek emir haftada 20 dakika spor dakikada kas güçlendirme Bazı Avrupa ülkelerinde “Haftada 20 Dakikayla Yaşam Boyu Formda Kalın” sloganıyla faaliyette bulunan Concept 10 10 egzersiz salonu, Kadıköy Bağdat Caddesi’nde açıldı. Ekranların deneyimli sağlık programı yapımcısı ve sunucusu Meltem Şarkışlalı “Bu sistemi denedim ve çok faydasını gördüm. Çok hızlı yağ...
 3. ÖSS tercih formlarının teslim süresi yarın son

  ÖSS tercih formlarının teslim süresi yarın son

  ÖSS tercih formlarının teslim süresi yarın sona eriyor. 2008-ÖSS'ye giren adaylardan 145 ve daha fazla puan alanlar ile meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş hakkı bulunanlar tercih formu doldurabilecek. ÖSS'de 145-164.999 arasında puan alan adaylar ön lisans programlarını, 165 ve üstünde puan alan adaylar hem ön lisans hem de lisans programlarını tercih edebilecek. Sınavsız geçiş için...
 4. egzersizle güzelliğinizi koruyun

  egzersizle güzelliğinizi koruyun

  İncecik yazlık giysileri kat kat bir göbekle giymek istemiyorsanız, tez zamanda bu egzersizleri uygulamaya başlayın. Karnınızın üst ve alt kısımlarını hizaya sokmak için, sırt üstü uzanın. Kol ve bacaklarınızı yukarı kaldırın. Karnınızı gerin ve kürek kemiklerinizi yerden kaldırın. Sağa doğru bükülerek, ellerinizi sağ baldır ya da ayak bileğinizin dış kısmına değdirmeye çalışın. Başlangıç...
 5. Kış Diyeti İle Formunuzu Koruyun

  Kış Diyeti İle Formunuzu Koruyun

  kış diyeti, diyet çeşitleri, kışın kilo vermek için diyet Kış ayları gündüzlerin kısa gecelerin de uzun olması nedeni ile insan vücudunu daha bir hareketsiz bıraktığı gibi uzun kış gecelerin de tv karşısın da yapılan atıştırmalıklardan dolayı alınan kiloları vermek artık sorun değil... Kışın formunuzu korumak ve yaz aylarına formda fit bir vücutla girmek için sizlere kış diyeti listesini...

Sayfayı Paylaş