Güneş enerjisi alırken dikkat edilmesi gerekenler!

*gülüs*

Hamiş Melek
Güneş enerjisi alırken dikkat edilmesi gerekenler!
MELEKLER artık devir ekonomi devri sizede bu pahalı elektirik ve doğalgazın kullanıldığı ülkede bedava olan bi enerji kaynağından bahsetmek istiyorum. güneş enrji istemleri. sadece alırken belli bir miktar para ödeyerek alıp kendini 2 yıl içinde amorte edecek olan bir sistemdir. çatınıza kurduracağınız bu sistemle bedavaya suyunuzu ısıtacaksınız yalnız alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır..

gunes_enerjisi-125.jpg

1) evinizin güneş alması lazım güneş olmadan olmaz
2) depoda kullanılan malzemenin kalitesi.
size 304 kalite krom tavsiye ediyorum. bu krom pas tutmaz gayet sağlıklıdır. herşeyde olduğu gibi bu sistemlerdede ucuz olsun diye merdiven altı üretim yapan firmalar var malesef sac ile üretim yaparak sağlığımızı hiçe sayıyorlar alırken ne kullanıldığını sormanız lazım.
3) kullanılan kaynak dikiş kaynağımı lazer kaynağımı. eğer dikiş kaynağı ise krom ile üretilen bir sistem alsanız dahi paslanacaktır deponuz ve paslı suyu kullanacaksınızdır. lazer kaynağı olduğu zaman pas tutmaz.
4) güneş enerjileri aile sayısına göre büyük yada küçük alınmalıdır. depo hacimleri ona göre seçilmelidir.
5 kişilik aile 180+70
5/7 kişilik aile 240+80
7/10 kişilik aile 310+90 litre hacime sahip depoları tercih etmelidir.

valla müstakil evim olsa güneş enerji panalleri alırdım elektiriğimide üretirdim araştırdım öyle çok maliyetlide değil ama elektirik bedava olur süper olurdu D:D

Geri