Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

T

TİTAN

Forum Okuru
Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
güneş gözlüğü güneş gözlüğü seçerken güneş gözlüğü seçimi güneş gözlüğü nasıl seçilir güneş gözlüğü nasıl alınır güneş gözlüğü nasıl olmalı ile ilgili bilgiler burada melekler. Güneşin zararlı ultraviyole ışınları hem cilt sağlığı hem de göz sağlığı açısından tehlikeli durumlar meydana getirebilir melekler. Fazla güneş altında kalmaktan güneş çarpması gibi basit hastalıklarla karşılaşabileceğimiz gibi güneş gözlüğü kullanılmaması durumlarında da ciddi rahatsızlıklarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu yüzden uzmanların sürekli uyardıkları gibi güneş gözlüğü kullanmalı ve güneş gözlüğü seçimi konusunda çok dikkatli olmalıyız. Peki kaliteli güneş gözlüğü nasıl seçilir, güneş gözlüğü nasıl olmalı ? Tüm bu soruların cevabını ve daha fazlasını güneş gözlüğü seçimi ile ilgili makalemizde bulacaksınız..gunes-29f.jpgGüneş gözlüğünün kalitesini belirlerken, öncelikle bir mağazadan alınmasına, camın üzerindeki markaya dikkat edilmesi, camın üzerinde anti UV tabakasının olup olmadığını, camın polaroid olup olmadığını bilmek gerekir. Seyyar satıcıdan gözlük alınmaması gerekmektedir. Garanti belgesinin olması gerekmektedir. Garanti belgesi yada sertifikası olan bir gözlük mutlaka kalitelidir.

Cama yakından dikkatle baktığınızda camda mikro hava kabarcığı, lekeler veya dalgalanma görüntüsünün olmaması aynı zamanda da camdan bir objeye bakarken camı çevirdiğinizde görüntünün bozulmayıp aynı kalması gerekir. Gündelik yaşamda belki de en garantisi bilindik marka bir gözlüğü yetkili bir optik mağazasından almak olacaktır.

Güneş gözlüğü seçerken özellikle yüze adapte olması çok önemlidir. İki tür çerçeve vardır. Metal ve kemik çerçeve. Metal çerçevelerde buruna temas eden kısımda plaket vardır. Kemik çerçevelerde ise buruna temas eden yer gözlüğe bitişik olarak kendiliğinden yapılmıştır, herhangi bir plaket yoktur.

Küçük yüzlü bayanlar için en güzel gözlük fazla büyük olmayan aşağıya doğru çok sarkmayan, daha çok yana doğru uzanan gözlüklerdir.

Güneş gözlüğü sadece bir moda aksesuarı değildir. Aynı zamanda göz sağlığını doğrudan ilgilendiren koruyucu bir araçtır. Bu nedenle gözlüğü bu şekilde değerlendirmek gerekir. Güneş gözlüğü, güneş ışığında bulunan ultraviole (UV) ışınlarından korunmak için kullanılır. Çünkü UV ışınları gözde kalıcı körlüğe kadar uzanan problemler oluşturabilir.
 
Üst