1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.636
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Güneş Gözlükleri Nasıl Temizlenir?

  Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Güneş gözlüklerinin bakımı ile normal gözlüklerin bakımı arasında çok az da olsa bir fark vardır. Ancak temelde aynı işlemler uygulanır. Güneş gözlüğünüz polarize lenslerden yapılmışsa, gözlüğünüzü uzun süreli aşırı sıcak ortamlarda bırakmamalısınız. Polarize gözlük camları; genellikle ince film şeklinde olan iki cam tabakası arasına yapıştırılması ve sıkıştırılması sureti ile elde edilen camlardır. Bu gözlük camları genellikle binicilik, bisiklet sürme, balık tutma gibi güneş lensi kullanımı gerektiren bütün sporlarda kullanılmaktadır.Güneş gözlüğü demişken sitemizde yer alan 2016 güneş gözlükleri modellerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.
  < Konu Resmi..>


  Aynalı güneş gözlükleri, güneş ışığını önlemek için kullanılabilecek harika bir araçtır. Bu güneş gözlükleri hem görmenize hem de gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumanıza yardımcı olur. Aşırı kullanıma bağlı olarak, aynalı güneş gözlükleri çok kirlenebilmektedir. Aynalı güneş gözlükleri, normal güneş gözlüklerine oranla çok daha kolay leke tutar. Aynalı güneş gözlükleri zedelenmemesi için normal güneş gözlüklerinden farklı temizlenir.  < Konu Resmi..>

  Malzemeler:


  1 çift aynalı güneş gözlüğü
  1 kutu cam temizleyici
  1 kutu peçete


  Talimatlar:

  Elinize 2 veya 3 adet peçeteyi düz bir şekilde yerleştirin. Bu peçeteleri, gözlüğünüzün camındaki aynayı çizmeyecek kadar nazik oldukları için gözlüğünüzü silmek için kullanacaksınız.
  Elinizdeki peçetelere 2 fıs cam temizleyici püskürtün. Çok az miktarda temizleyici kullanmalısınız. Gözlük camına ne kadar çok temizleyici uygularsanız, temizleyici gözlükteki ayna filmi o kadar çabuk eritecektir.
  Aynalı gözlükleri elinizdeki peçetelerin üzerine yerleştirin. Baş ve işaret parmağınızla hafifçe gözlüğün camını silin. Güneş gözlüğünün üzerindeki aynanın aşınmaması için, camları çok hafif bir şekilde silmeye özen gösterin.
  Gözlüğün diğer camı için de adım 3'ü tekrarlayın. Aynalı gözlükleriniz iyice temizlenene kadar, 1. ve 4. adımları tekrarlayın.


  İpucu ve Uyarılar

  Aynalı gözlüklerinizi hareket halindeyken temizlemek için, sadece peçete de kullanabilirsiniz. Bu gözlüklerinizin kirini temizlemese de leke ve tozunu alacaktır.
  Aynalı gözlüklerinizi bu yöntemle sadece haftada bir kere temizleyin. Gözlüklerdeki ayna filmi defalarca temizleyiciye maruz bırakmak yıpranmasına sebep olacaktır.


   
Güneş Gözlükleri Nasıl Temizlenir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. güneş ışığında kararan gözlük camları nasıl yapılıyor?

  güneş ışığında kararan gözlük camları nasıl yapılıyor?

  winx güneş gözlükleri winx gözlükleri gözlük camı nasıl yapılır kararan cam winks Güneş ışığına maruz kaldığında kararan gözlük camları ilk olarak 1960'ların sonlarında geliştirildi, yaygın olarak kullanılmaya başlanılması ise 1990'lı yıllarda oldu. Bu tip gözlük camları fotokromik veya fotokromatik adı verilen ve yüzde 0,01 ile 0,1 arasında gümüş kristalleri ihtiva eden özel camlardan...
 2. Güneş Işığında Kararan Gözlük Camları Nasıl Yapılıyor?

  Güneş Işığında Kararan Gözlük Camları Nasıl Yapılıyor?

  güneşte kararan gözlük Bazı güneş gözlükleri güneş ışığında camları daha bir koyulaşır bunun sebebini hiç düşündünüz mü bu camlar nasıl güneş ışığında koyulaşabiliyor işte cevabı Güneş ışığına maruz kaldığında kararan gözlük camları ilk olarak 1960”ların sonlarında geliştirildi, yaygın olarak kullanılmaya başlanılması ise 1990”lı yıllarda oldu. Bu tip gözlük camları fotokromik veya...
 3. yüzüme uygun güneş gözlüğünü nasıl seçmeliyim

  yüzüme uygun güneş gözlüğünü nasıl seçmeliyim

  Merhaba bayanlar. Bir güneş gözlüğüne ihtiyacım var ve almak istiyorum yalnız nasıl bir şey seçeceğim bilemiyorum.Bana yardım edermisiniz yüzüm uzun nasıl bir güneş gözlüğü seçmeliyim?
 4. Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

  Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

  güneş gözlüğü seçimi güneş gözlüğü alırken güneş gözlüğü nasıl alınır Sevgili melekler, aslında güneş gözlüğü sadece yazın kullanılmaz. Sonbahar ve kışın güneş olan günlerinde de göz sağlığı için kullanmak gereklidir. Peki göz sağlığı açısından kullanmamız gereken güneş gözlüğünü neye göre seçmeliyiz? Sadece belli bir markanın olduğu için mi, o yılın modası olduğu için mi? Elbetteki...
 5. Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmeli?

  Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmeli?

  yüz şekline göre güneş gözlüğü, güneş gözlüğü nasıl seçilir, güneş gözlüğü seçimi Sevgili melekler, yazın bu güneşli günlerinde göz sağlığını ihmal etmemek ve gözlüksüz güneşe çıkmamak gerekiyor. Sırf güzel örüntüsü sebebiyle değil, güneşin zararlı ışınlarından korunmak amacıyla takılması gereken güneş gözlüğünü nasıl seçmeliyiz? Yüz tipimize göre güneş gözlüğümüz nasıl olmalı? Tüm bilgiler...

Sayfayı Paylaş