Güneş Gözlükleri Nasıl Temizlenir?

Uzman SühaN

Administrator
Güneş Gözlükleri Nasıl Temizlenir?
Güneş gözlüklerinin bakımı ile normal gözlüklerin bakımı arasında çok az da olsa bir fark vardır. Ancak temelde aynı işlemler uygulanır. Güneş gözlüğünüz polarize lenslerden yapılmışsa, gözlüğünüzü uzun süreli aşırı sıcak ortamlarda bırakmamalısınız. Polarize gözlük camları; genellikle ince film şeklinde olan iki cam tabakası arasına yapıştırılması ve sıkıştırılması sureti ile elde edilen camlardır. Bu gözlük camları genellikle binicilik, bisiklet sürme, balık tutma gibi güneş lensi kullanımı gerektiren bütün sporlarda kullanılmaktadır.Güneş gözlüğü demişken sitemizde yer alan 2016 güneş gözlükleri modellerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

güneş gözlüğü.jpg


Aynalı güneş gözlükleri, güneş ışığını önlemek için kullanılabilecek harika bir araçtır. Bu güneş gözlükleri hem görmenize hem de gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumanıza yardımcı olur. Aşırı kullanıma bağlı olarak, aynalı güneş gözlükleri çok kirlenebilmektedir. Aynalı güneş gözlükleri, normal güneş gözlüklerine oranla çok daha kolay leke tutar. Aynalı güneş gözlükleri zedelenmemesi için normal güneş gözlüklerinden farklı temizlenir.Güneş gözlüğü temizleme.jpg

Malzemeler:


1 çift aynalı güneş gözlüğü
1 kutu cam temizleyici
1 kutu peçete


Talimatlar:

Elinize 2 veya 3 adet peçeteyi düz bir şekilde yerleştirin. Bu peçeteleri, gözlüğünüzün camındaki aynayı çizmeyecek kadar nazik oldukları için gözlüğünüzü silmek için kullanacaksınız.
Elinizdeki peçetelere 2 fıs cam temizleyici püskürtün. Çok az miktarda temizleyici kullanmalısınız. Gözlük camına ne kadar çok temizleyici uygularsanız, temizleyici gözlükteki ayna filmi o kadar çabuk eritecektir.
Aynalı gözlükleri elinizdeki peçetelerin üzerine yerleştirin. Baş ve işaret parmağınızla hafifçe gözlüğün camını silin. Güneş gözlüğünün üzerindeki aynanın aşınmaması için, camları çok hafif bir şekilde silmeye özen gösterin.
Gözlüğün diğer camı için de adım 3'ü tekrarlayın. Aynalı gözlükleriniz iyice temizlenene kadar, 1. ve 4. adımları tekrarlayın.


İpucu ve Uyarılar

Aynalı gözlüklerinizi hareket halindeyken temizlemek için, sadece peçete de kullanabilirsiniz. Bu gözlüklerinizin kirini temizlemese de leke ve tozunu alacaktır.
Aynalı gözlüklerinizi bu yöntemle sadece haftada bir kere temizleyin. Gözlüklerdeki ayna filmi defalarca temizleyiciye maruz bırakmak yıpranmasına sebep olacaktır.
 
Üst