1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Güneş Kremini Nasıl Sürmeliyiz?

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  deniz kremleri güneş kremi, nasıl sürülür, uygulanışı, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
  [​IMG]

  Sevgili melekler,
  Sıcaklar iyice bastırmaya başladı.Sadece deniz kenarında değil ,sokağa çıkarken de güneş kremi kullanmak gerekiyor.Nasıl mı?


  Uzmanlar, güneş kremini ovalayarak sürmenin faydadan çok zarar getirdiğini belirterek, güneş kreminin vücuda yedirilmeden sürülmesinin daha çok fayda sağladığını ifade ediyor. İngiltere merkezli The Restoration of Appearance and Function Trust adlı derneğin yaptırdığı bir araştırmanın sonucu göre, güneş kremini ovalayarak vücuda sürmek, kremin deriyi güneşin zararlı etkilerinden korumasını ciddi derecede azaltıyor. Araştırma sonucuna göre, kansere yol açan güneş ışınları ve bu ışınlara maruz bırakılan dokular incelendiğinde, güneş kremini ovalayarak sürmenin yarardan çok zarar getirdiği belirlendi. Uzmanlara göre, bir çok kişinin daha hoş görünmesi nedeniyle güneş kremini vücuda yedirmeyi tercih ettiğini belirterek, ancak bu şekilde sürülmenin kremin koruma özelliğini en aza indirdiği ve derinin güneşin zararlı ışınlarıyla direk temas ettiğini ifade ediyor. Araştırmada, güneş kreminin vücuda yedirilerek sürülmesi halinde kremin vücuttaki kırışıklıklar ya da ter bezlerinde biriktiği ve koruma özelliğinin sıfıra düştüğü belirlenirken, vücudunun yanmadığını gören insanların güneş altında daha fazla zaman geçirdiği ve bunun da cilt kanseri gibi hastalıklara neden olduğu ifade edildi.


  DİREK GÜNEŞ IŞINLARINDAN UZAK DURUN

  Uzmanlar, güneş kreminin direkt sürülerek deri üzerinde kalmasının koruma etkisini maksimum hale getirdiğini ifade ederken, kremin doğru sürülmesi halinde bile güneşin dik açıyla dünyaya geldiği 11.00 ile 15.00 saatleri arasında güneşe maruz kalınmasının tehlikeli olduğu uyarısında bulunuyor. Bu saatlerde güneş kremi sürülse bile derinin güneşin zararlı ışınlarından fazlasıyla etkilendiğini dile getiren uzmanlar, bu saatler arasında güneşe çıkanların cilt kanserine yakalanma riskinin daha fazla olduğunu dile getirdi.
  haberkolik


   
Güneş Kremini Nasıl Sürmeliyiz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güneş kremlerindeki ölümcül tehlike!

  Güneş kremlerindeki ölümcül tehlike!

  ARAŞTIRMA SONUÇLARI ÜRKÜTTÜ İsveç'te yayımlanan Metro Gazetesi'nin haberinegöre, Avrupa'da birçok yerde satılan güneş kremleri özellikleçocuklarda ölüme ve beyin stresine sebep oluyor. İsveç DoğayıKoruma Derneği'nin piyasada satılan 18 güneş kremi üzerinde yaptığıanalizler sonucu kremlerde, doğayı kirletici, çevre için tehlikelimaddeler bulunduğu, özellikle çocuklar için tavsiye edilen...
 2. Güneş kremini Nasıl kullanmalıyız?

  Güneş kremini Nasıl kullanmalıyız?

  güneş kremi, nedir, nasıl kullanalıyız, yararları nedir, hakkında bilgiler için yazımzıa buyrun arkadaşlar. Tatil sırasında ya da tatilin ardından acı çekmemek için mutlaka güneş kremi kullanmak gerekiyor. Peki, güneş kremi nasıl kullanılır? Universal Bodrum Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Ragıp Hamulu güneş kremi kullanımı ve cilt korumaya dair bilgiler sunuyor. Koruyucu...
 3. gebeliğin kaçıncı ayında çatlaklar için krem sürmeli?

  gebeliğin kaçıncı ayında çatlaklar için krem sürmeli?

  Merhaba melekler. Ben 3 aylık gebeyim.Acaba ne zamandan itibaren karın çatlağına karşı krem sürmeliyim ?Tecrübelilerden bilgi rica ediyorum..
 4. Güneş Kremleri Markaları ve Fiyatları

  Güneş Kremleri Markaları ve Fiyatları

  en iyi güneş kremi hangisi,hangi güneş kremi daha iyi,güneş kremi fiyatları,en iyi güneş kremi markaları hakkında bilgiler Dış örtümüz olan cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için de güneş kremi kullanma vakti gelmiş oluyor. Genellikle tatillerini denizde geçirenlerin tercih ettiği güneş kremleri, günlük hayatta da kullanması gerekiyor. Özellikle hasas cilde sahip olan...
 5. piori güneş kremini kullananlar acill

  piori güneş kremini kullananlar acill

  Hanımlar cildim biraz hassas benim ayrıca bu sene artık muğlada yaşamaya başlayacağız ama geçen yıl tatile gittiğimizde bir ürün kullandım 4 gün kadar ama cildimde yanma oldu acaba hassas olduğum için mi yoksa bir süre kullansam geçer mi bu yanma bu ürün piori güneş kremi eczaneden almıştım.

Sayfayı Paylaş