Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Güneş Takvimi Hakkında Bilgiler

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  güneş takvimi nedir nasıl hesaplanır örnekler açıklamalar ile ilgili bilgiler burada melekler Her gün bir yaprak daha koparırız melekler..Ya da işyerindekine bir yuvarlak daha atarız..Takvimlerden bahsediyorum :) Hayat su gibi akıp giderken hiç düşündünüz mü bu takvimleri ,su gibi akıp giden zamanı belgeleyen takvimler nasıl çıkmış?Keşke hiç çıkmasaymış :) Şaka bir yana pek çok takvim çeşiti olduğunu ve bizim miladi dediğimiz gregoryen takvimi kullandığımızı biliyor muydunuz?Aşağıda ki makaleden, güneş takvimleriyle ilgili bilgi edineceğiz melekler,buyrun :)


  < Konu Resmi..>  Güneş takvimi, dünyanın Güneş'e göre dönme ekseninin açısını temel alan bir takvim türüdür (veya hareketli gök kürenin güneşe olan konumu ile eşdeğerdir).


  Dünyanın konumu (veya güneşin) hesaplanırken ,ekinoks dikkate alınır, sonra mevsim zamanları belirlenir. Bu tip takvimler tropikal güneş takvimleri olarak adlandırılır.

  Tropik güneş takvimleri;

  Gregoryen takvimi
  Jülyen takvimi
  Bahá'í* takvimi
  Coptic takvimi
  İran takvimi
  Malayalam takvimi
  Tamil takvimi
  Thai güneş takvimi

  Bütün bu takvimlerde bir yıl 365 gündür, bazı seneler bir gün fazla olur ,bu seneler artık yıl olarak adlandırılır.


  Yıldızlara Göre Güneş Takvimleri;

  Dünyanın konumu sabit yıldızlara göre hesaplanır, sonra güneş her hangi bir zodyak takım yıldızının yakınında bulunduğu zaman belirlenir. Bu tip takvimlere "yıldızlara göre güneş takvimi" denir.

  Yıldızlarla ilgili takvimin yılı, ortalama olarak bir takvim yılı kabul edilir.

  Hint Güneş Takvimi yıldızlara göre güneş takvimine bir örnektir. Genellikle 365 gün uzunluğundadır, fakat şimdi ve daha sonra fazladan bir gün ile artık yıl oluşur.


   
Güneş Takvimi Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. takvim yöntemi ile korunma hakkında bilgi rica ediyorum.

  takvim yöntemi ile korunma hakkında bilgi rica ediyorum.

  Arkadaşlarım bir siteden görmüştüm de gebelikten korunmak için takvim yöntemi ile korunmadan bahsediyorlardı. Bu takvim yöntemi ile gebelikten hamilelikten korunma olayı nasıl oluyor ? Bana bunu biriniz anlatabilirse sevinirim. Teşekkürler.
 2. Maya Takvimi Tarihleri Hakkında Bilgi

  Maya Takvimi Tarihleri Hakkında Bilgi

  Maya Takvimi Tarihleri Maya Takvimi Tarihleri Hakkında Bilgi Merhaba Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu sayfamızda Maya takvimi hakkında merak edieln tüm bilgileri sizlerle paylaşıyor ve merak ettiğiniz konuları bir nebzede olsa yanıtlıyoruz arkadaşlarım. Dünya belirgin bir değişim yaşıyor. Belki Maya'ların 21 Aralık 2012 fenomeni ile de ilişkilendirilebilecek bu...
 3. Çin Takvimi Yılları hakkında bilgi istiyorum

  Çin Takvimi Yılları hakkında bilgi istiyorum

  Merhaba arkadaşlar sizden çin takviminde her yılı temsil eden hayvanlar varmış işte o konuda bilgi istiyorum.
 4. Güneşi Beklerken Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler

  Güneşi Beklerken Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler

  güneşi beklerken dizisi güneşi beklerken dizisi konusu Sevgili melekler, Kanal D'nin yeni dizilerinden biri olan Güneşi Beklerken dizisi çok yakında ekranlarda olacak. Emre Kınya ve Hande Doğandemir'in başrollerinde oynayacağı dizinin konusu şöyle... Demet ve Derya, Bursa’nın Gölyazı ilçesinde mütevazi bir hayat süren anne-kızdır. Demet’in terzi dükkanında işler umduğu gibi gitmez ve...
 5. Güneş Gözlüğü Tipleri Hakkında Bilgiler

  Güneş Gözlüğü Tipleri Hakkında Bilgiler

  güneş gözlüğü tipleri, güneş gözlükleri, güneş gözlüğü tipleri nelerdir Sevgili melekler, sağlık açısından son derece önemli olan güneş gözlükleri uluslararası standartlarda üç kategoriye ayrılmıştır. Buna göre güneş gözlükleri 3 tiptir. İşte güneş gözlüğü tipleri ve açıklamaları... 1. Kozmetik amaçlı olan gözlükler açık renkli ve günlük kullanım için uygundur. UV-B’nin yüzde 70’ini,...

Sayfayı Paylaş