Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Gusül Abdesti Alırken Örtünmek mi gerekir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak acaba Gusül Abdesti Alırken Örtünmek mi gerekir dini konularda bilgi sahibi olan arkadaşlarım var ise bana bilgi versin.

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Gusül Abdesti Alırken Örtünmelimi  Gusül Abdesti Alırken Örtünmek Gerekirmi


  Değerli Müslüman Kardeşlerimiz Banyo yaparken ve gusül abdesti alırken avret yerlerini bir peştamal veya uygun bir şey ile örtmek banyo adabındandır.

  Gusül abdestri alırken örtülü olmak edeptendir.Gusül abdesti alırken Örtü olmadığı zaman günah işlenmiş olunmaz.Cin ve şeytan zaten insanların yanında olur her zaman ama besmele ile işlerine başlarsan sana zarar veremezler..

  Banyoda iken sesli olarak salavat, kelimei tevhid, dua ve zikir okumak adaba aykırıdır. Ancak sessiz olarak okunabilir.
   
Gusül Abdesti Alırken Örtünmek mi gerekir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gusül Abdesti Alırken Kusmak gusül abdestini bozar mı

  Gusül Abdesti Alırken Kusmak gusül abdestini bozar mı

  Merhaba hanımlar benim size bir konuda danışmam lazım acaba aranızda dini konularda bilgi sahibi olan birileri var iseGusül Abdesti Alırken Kusmak gusülü bozar mı bilgi verir mi bana?
 2. Gusül Abdesti Alırken Hangi Dua Okunur buyrun öğrenelim

  Gusül Abdesti Alırken Hangi Dua Okunur buyrun öğrenelim

  Gusül Abdesti Alırken Amentü Okunur mu Boy Adestinde Hangi Dua Okunur Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, az önce sizler ile salı günü duası paylaşımında bulunmuştuk. Şimdi ise boy abdesti alırken hangi dua okunmalı diyen arkadaşlarımızı düşündük ve gusül abdesti duası paylaşımında bulunma kararı aldık:) Namaz Abdesti alırken Amentü duası...
 3. Gusül Abdesti Alırken Nelere Dikkat Edilir biliyor musunuz

  Gusül Abdesti Alırken Nelere Dikkat Edilir biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar bana acil tarafından Gusül Abdesti Alırken Nelere Dikkat Edilir konusunda bilgi aktarırsanız çok sevinirim.
 4. Down sendromlu kız çocuğu adet olursa Gusül gerekir mi?

  Down sendromlu kız çocuğu adet olursa Gusül gerekir mi?

  Merhaba. Bizim Yakın bir komşunun down sendromlu olup bakımını annesi yapan bir kızı var. Kız adet olmuş Ve Adeti bittikten sonra Gusül alması gerekir mi diye merak ediyorlar.
 5. Gusül abdesti alırken idrar gelmesi durumunda ne yapalım ?

  Gusül abdesti alırken idrar gelmesi durumunda ne yapalım ?

  Gusül abdesti alırken idrar gelmesi durumunda ne yapalım ? Diyelim ki gusül abdesti alıyoruz tam çıkacağız ama çiş durumu var yani çiş yapmak gerekiyor. bunu ertelemek mi lazım gusülü bitirip sonra çiş yani idrarı yapmak mı lazım yoksa idrarı yapıp sonra mı gusül almak lazım. Diyelim ki namaz kılacam ve böyle bişey geldi başıma ne yapmam gerekiyor teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş