Gusul Abdesti

melegimsin

Hamiş Melek
Üye
Gusul Abdesti

Selam hanimlar.Sizlere bir soru sorcam umarim hemen cevablarsiniz . Bir kadin ve erkek iliskiye girdikden sonra gusul abdestini ne zaman almali ? Mesela ben ve esim cok yogun sekilde calisyoruz sabah erkenden kalkip ise cikiyoruz yani abdest almaya firsat kalmiyor.Aksam sadece yatakda goruyoruz birbirimizi .O kadar yani. Eve geldigmizde abdestimizi aliyoruz.Sizce bu gunahmi ? Allah gunahlarimizi affetsin:(:( :cry:

Günah bütün gün cünüp gezmis oluyorsunuz ve o haldede isinizin hayri bereketi olmaz ,bence ya gece gecde olsa güsül abdesti alip yatin tekrar yada sabah 10 -15 dak. erken kalkin.

ama siz nasil uygun görüyorsaniz öyle yapinda...

Selam hanimlar.Sizlere bir soru sorcam umarim hemen cevablarsiniz . Bir kadin ve erkek iliskiye girdikden sonra gusul abdestini ne zaman almali ? Mesela ben ve esim cok yogun sekilde calisyoruz sabah erkenden kalkip ise cikiyoruz yani abdest almaya firsat kalmiyor.Aksam sadece yatakda goruyoruz birbirimizi .O kadar yani. Eve geldigmizde abdestimizi aliyoruz.Sizce bu gunahmi ? Allah gunahlarimizi affetsin:(:( :cry:

gusül abdesti en kısa zamanda alınmalı arkadaşım cünüp gezmiş oluyosunuz ve Namaz kılan ve kılmayan herkes, bir namaz vaktini cünüp geçirirse, çok azap görür. cünüpken birşey yemek yada içmek caiz değildir mümkünse ilişkinizden hemen sonra yada 10-15 dk. dinlendikten sonra hemen gusletmek en güzelidir sünnet olnada burdur.

cok sagol canim cok buyuk gunaah haklisinn oyle bi durumda gezdim zaman butun gun aklimdan cikmiyor.. :(:( gece cok yorgun oldumuz icin useniyoruz ama bidaha olmayacak inslh............. birde biz baskalariyla yasiyoruz aslinda cekiniyoruz biraz dusa girme konusunda:S:S

cok sagol canim cok buyuk gunaah haklisinn oyle bi durumda gezdim zaman butun gun aklimdan cikmiyor.. :(:( gece cok yorgun oldumuz icin useniyoruz ama bidaha olmayacak inslh............. birde biz baskalariyla yasiyoruz aslinda cekiniyoruz biraz dusa girme konusunda:S:S
cnm hemen gusul abdestti alman gerekir .. başkasının yanında yaşıyorum diyorsun onlarda alıyordur gusul abdestti çekinmene gerek yok yani

canım seninle durumlarımız aynı bende çalışıyorum ve saat 7de evden çıkıyorum sabah. ama ben hiç abdestsiz gitmedim işe. ben öğretmenim ve okula o şekilde gidip çocukların karşısına o şekilde çıkamam içim rahat etmez. akşam en fazla 10 dk nı alır ilişkiden sonra gir duşunu al abdestini al yat. hem biliyorsunki abdestsiz gezmenin günahı ço büyük işlerin yolunda gitmez evine giren paranın hayrı ve bereketi olmaz canım:(((

Tabiki abdestsiz gezmenin günahı çok
birincisi cünüp iken yemek yemek fakirliğe sebep olur ikincisi cünüp iken bastığımız yer bizden kıyamet günü şikayetçi olu üçüncüsü cünüp insandan öyle bi koku çıkarki melekler o kokudan rahatsız olup kaçarlar yani cünüp insandan melekler uzak oluyo en geç sabah namazından önce gusül almamız şart acizane benim bildiklerim bunlar selam ve dua ile

Son düzenleme:
Cünüp olan bir kimse, namaz kılmak ve Kur’an okumak gibi ibadetleri yerine getiremez. Dolayısıyla, ibadetlerini yapmaya engel olan bu durumdan ilk fırsatta guslederek kurtulmaya çalışmalıdır. Öte yandan bu durumdaki bir kimse ihtiyaç halinde, herhangi bir namazın geçmesine sebebiyet vermemek kaydıyla, cinsel bölgesinin maddi temizliğini yaptıktan sonra abdest alarak ya da sadece el ve ağzını yıkayarak uyuyabilir, yiyip içebilir ve başka işlerle meşgul olabilir (Buhârî, Gusül, 27; Müslim, Hayz, 6 (21, 22, 24).

Geri