Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Gusülde küpe deliklerinin yıkanması şart mı bu konuda bilginiz var mı

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  arkadaşlar ben gusül abdesti alırken küpe takmıyorum acaba bu sorun olur mu Gusülde küpe deliklerinin yıkanması şart mı bu konuda bilgi verir misiniz?
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Küpe deliklerinin Gusül alırken yıkanması şart mı


  Kulaktaki küpe deliği kapanırsa, gusül abdestine mani olurmu

  Gusül abdestinde küpe deliklerine su girmesi için kesinlikle iğne vs. gibi bir şey kullanmayınız! Bu, dinen gerekli bir şey değildir. Çünkü kulak delikleri vücudun dışından sayılmaz.

  Yapmanız gereken şey gayet basittir. Gusülde kulaklarınızı yıkarken kulak yumuşaklarını elinizle hafifçe ovarsınız. Bundan fazlasını yapmanız gerekmez. Dinimiz kolaylık dinidir. Allah Teala abdest ve guslü tarif ettiği ayetin sonunda şöyle buyurmaktadır:

  Allah size (abdest ve guslü emretmekle) bir güçlük çıkarmak istemiyor. Ama sizi arındırmak ve size olan nimetini tamamlamak istiyor. Belki şükredersiniz. (Maide, 5/6)

  Bu ayet, Allah’ın güçlük çıkarmak istemediğini ama bizi arındırmak istediğini bildirmektedir. Kulaktaki küpe deliklerinin ıslatılması ile ilgili herhangi bir hüküm bulunmadığı için gusülde bu işlemin yapılması güçlük doğurur.
   
Gusülde küpe deliklerinin yıkanması şart mı bu konuda bilginiz var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Radyo Nasıl İcat Edildi bu konuda bilginiz var mı

  Radyo Nasıl İcat Edildi bu konuda bilginiz var mı

  Arkadaşlar Radyo Nasıl İcat Edildi bu konuda bilginiz var ise lütfen bana da acil tarafından Radyo Nasıl İcat Edildi yazarsanız çok ama çok sevinirim.
 2. Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz var mı

  Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz var mı

  Arkadaşlar ramazan da geldi geliyor derken geldi bile peki Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz ya da öneriniz var mı?
 3. Evlerde Enerji Tasarrufu Nasıl Sağlanır acaba bu konuda bilginiz var mı

  Evlerde Enerji Tasarrufu Nasıl Sağlanır acaba bu konuda bilginiz var mı

  Selam arkadaşlar acaba Evlerde Enerji Tasarrufu Nasıl Sağlanır bu konuda bilgisi olan varsa bana Evlerde Enerji Tasarrufu Nasıl Sağlanır yazsın lütfen
 4. oğlumun doğuştan pipisinde iki delik var bu durumu yaşayan var mı?

  oğlumun doğuştan pipisinde iki delik var bu durumu yaşayan var mı?

  merhaba arkadaslara bı sorum olacaktı benım 7 aylık bı oglum var dogustan pıpısınde 2 tane delık var kısa bır sure sonra amelıyatla o 2 delıgı kapatıp yenı bır delık acacaklar amelıyattan sonra ne yapmalıyız çok korkuyorum henüz çok küçük bebeğim yaşayan biri var mı cevap lütfennnn
 5. Küp şekerde katkı maddesi var mı?

  Küp şekerde katkı maddesi var mı?

  Çayı en çok tüketen ülkelerden biriyiz ve haliyle çayımızı şekerli içeriz.Şeker en çok tüktettiğimiz gıdalardan biri.Küpü çayda tozu ise keklerde,reçellerde tercih ederiz.Küp şekermi toz şekermi hangisi daha iyi ? Küp şekerde hayvansal gıdamı var ? Son yıllarda oldukça tartışılan ve merak edilen bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık.Şeker ile ilgili tüm çarpıcı detaylar yazımızın devamın...

Sayfayı Paylaş