1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Güvenli şekilde diş beyazlatma yöntemleri

  Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  diş beyazlatmak,doğal şekilde dişler nasıl beyazlatılır,diş beyazlatma yöntemleri,evde diş beyazlatma yöntemleri < Konu Resmi..>  Beyaz dişlere sahip olmanın güvenilir ve garantili yöntemlerini Uzman diş hekimi Onur Öztürk’e sorduk; diş beyazlatma yöntemlerini uzmanından öğreniyoruz!

  Diş beyazlatma, herkese aynı şekilde uyum gösteren bir operasyon değildir. Kimileri lise arkadaşlarıyla yapacağı bir buluşmada en iyi şekilde görünmek ister, kiminin ise son dakikada beliren buluşmalarda güzel ve parlak gülüş elde etmek için 24 saatten az vakti vardır.

  Sahip olduğumuz zaman aralığına göre dişlerini beyazlatmak için en iyi sonucu veren yöntemler mevcuttur. 5 dakika, 7 gün veya 1 ayınız olabilir. İşte benim en iyi diş beyazlatma yöntemlerimi içeren liste:

  5 DAKİKANIZ VARSA

  Dudaklarınıza ruj sürün. Dudaklarınızın rengi, dişlerimizin daha beyaz kontrastta görünmesini sağlar. Eğer dişleriniz sarı görünüyorsa; kiraz veya çiklet pembesi renkleri tercih etmelisiniz. Bu renklerin içerdiği mavi alt tonlar dişlerinizdeki beyazlığı açığa çıkaracaktır. Dişleriniz grimsi görünüyorsa bakır veya bronz tonlarını deneyin; bu renkler gri dişlerdeki beyazlığı ortaya çıkarır.

  Diş Hekiminizle görüşün. Diş temizliği sırasında hekim dişleriniz üzerinde doğal yollarla oluşan bir film tabakasını temizler ve biriken plak varsa bunlar da çıkar. Temizlendikten sonra dişler daha temiz, parlak görünür ve ışığı farklı yansıtır.

  Hastalarım evlenirken, küçük bir evlilik hediyesi olarak onları düğünden bir gün önce çağırıyor, dişlerini temizliyor ve hızlı bir cila yapıyorum. Bu sayede fotoğraflar için daha parlak gülüşlere sahip oluyorlar. Bu önemli etkinliklerden bir gün önce yapabileceğiniz bir şey. Endişelenmeyin, diş temizleme işlemi tamamen doğal bir işlemdir.

  Diş beyazlatma

  Sabah kahvesinden sonra su ile çalkalamak. Kahve ve çay dişlerdeki renklenmenin çok büyük sebepleridir ve su ile ağız çalkalayarak bu renklenme minimuma indirilebilir. Daha da etkilisi; çantanızda her zaman diş fırçası ve diş ipi taşımaktır. Böylece her kahveden veya çaydan ortalama 30 dakika sonra dişlerinizi fırçalayıp ara yüz temizliği yapabilirsiniz. Aksi takdirde kahvenin içindeki partiküller bir sonraki yemeğe kadar biofilme yapışır ve diş yüzeyinde renklenmeye sebep olur, ayrıca dentin içerisine de penetre olabilir.

  7 GÜNÜNÜZ VARSA

  Ofis tipi beyazlatma için hekiminizle görüşün.Bu beyazlatma haftada bir kaç kez ortalama bir saatlik seanslarla sağlanır. Hekiminiz dişlerinize %35’lik Karbamid Peroksit jeli 30 – 45 dakikasüreyle uygular. Bu uygulama dişlerinizin parlaklığında gözle görülebilir bir artışa neden olur. Bu beyazlatma size 1 hafta içerisinde çok daha parlak ve güzel bir gülüş verir.

  Elektrikli bir diş fırçası edinin. Elektrikli diş fırçasının sürtünme hareketi, renklenmeleri ortadan kaldırmakta ve dişlerin parlaklığını sağlamada çok efektif bir yardım sağlamaktadır. Fırçanın salınım yapan başlığını tutarak 2-3 dakika boyunca dişlerinizi fırçalayın. Bunu desteklemek için de diş beyazlatıcı bir macun kullanın bu konuda marka desteği için diş hekiminize danışabilirsiniz.

  Bu fırçayı kullandığınız takdirde 1 hafta içinde dişlerinizin parlaklığındaki değişimi fark edeceksiniz.

  Beyazlatma çubukları kullanın. Beyazlatma çubukları, dişlerinin şekli henüz bozulmaya uğramamış, yapısal bütünlüğü korunan gençlerde çok iyi sonuçlar vermektedir. Ancak beyazlatma çubuklarının dişeti ile temas etmemesine dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde dişeti dokusu ile reaksiyon yaratır. Bu sebepten ben herkese tavsiye etmiyorum.

  1 AYINIZ VARSA

  Diş Hekiminize ofis tipi diş beyazlatma ile birlikte evde de uygulayabileceğiniz ev tipi diş beyazlatma sistemi için özel beyazlatma plakları edinin. Bu yöntem güvenli ve en efektif yöntemdir. Dişlerinize uyumlu ve yıllarca kullanabileceğiniz bir plağa sahip olursunuz.

  Hekiminiz tarafından yukarda bahsettiğim ofis tipi diş beyazlatmadan sonra size verdiği plaklara%10 – 15’lik Karbamid Peroksit plak içerisine diş beyazlatma jeli uygulanır ve günde 1-2 saat kullanmanız gerekir. Kimi hastalar sonucu günler içerisinde görürken kimi hastada bu süre 2-3 haftayı bulabilir.

  Dişler yaşla birlikte sararma gösterir. Bu sebepten beyazlatma plakları ofis tipi diş beyazlatmayı destekleyici, kullanışlı ve işlevsel sistemdir. Aynı zamanda güvenli metottur. Beyazlatma jelinin ağız mukozasıyla teması daha sınırlıdır ama yine de kullanıcının jeli çok fazla uygulamaması ve tercihen yatarken takarak uyumaması gerekir.

  Kozmetik işlemlere başvurun. Bu son çare olmalıdır. Lamina Venerler (Yaprak Porselenler) ile kusursuz şekle ve renge, doğallığa sahip dişler elde edebilirsiniz. Lamina venerler ince porselen yapılıp dişe yapıştırılan restorasyonlardır. Çoğu ünlü kişi porselen laminalar sayesinde kusursuz gülüşe sahiptir.

  Onur öztürk

  Ancak porselen kaplamalar maliyetlidir ve ortalama 15 senede bir değiştirilmesi gerekmektedir. Bu seçeneğe çok hızlı geçmemek gerekir. Orijinal diş dokusu daima daha sağlıklıdır, bugünkü teknoloji ile dişleri aşındırmadan ya da minimum aşındırma ile uygulanabilen tarzda venerlerin tercih edilmesini öneririm.

  HAYATINIZIN KALANI BOYUNCA GÜLÜŞÜNÜZÜ KORUYUN

  Kendinize katı, kalıcı ağız hijyeni alışkanlıkları edinin. Genellikle 4 hafta alışkanlık edinmek için yeterli bir süredir.

  Eğer dişlerinizi 5 haftadan kısa sürede daha parlak hale getirmek istiyorsanız fırçalama ve ip kullanma alışkanlıkları edinmeniz gerekir. Diş fırçalama, ip kullanımı ve düzenli diş hekimine görünmek ile bakteri gelişimi engeller ve dişlerinizin beyaz kalmasını sağlarsınız.

  Ucuzu aramayın. Harcadığınız eforun ve paranın karşılığını alacağınızdan emin olun. Güzel bir gülüşe sahip olmak her şeye değer. Beyazlatma bunun sadece ufak bir kısmıdır.
   
 2. AyşeDurna

  AyşeDurna Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2015
  Mesajlar:
  3
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  teşekkürler, elinize sağlık. açıkçası kendi yöntemlerimizle mi yoksa bir diş hekimine mi giderek bu yaptırmak daha sağlıklı bilmiyorum. ama sanırım kendi kendimize evimizde de dişlerimizi beyaz ve sağlıklı tutmak için bir şeyler yapabiliriz.
   
  THESECRET bunu beğendi.
Güvenli şekilde diş beyazlatma yöntemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Diş beyazlatma yöntemleri hakkında

  Diş beyazlatma yöntemleri hakkında

  Diş beyazlatma Beyazlatma dişlerin yapısında bulunan boya ve renklenmeleri uzaklaştırma işlemidir. Bu işlem peroksit içeren özel ilaçlar ile yapılmaktadır. Dişlerin sararma ve grileşmesinde bir çok etken rol oynar -Kahve -Çay, kola -Sigara -Yaşlılık -Eski kaplamalar -Bazı antibiyotikler (tetrasiklin) -Fazla florid kullanımı Bu nedenlerin yanında diş renginin de göz rengi gibi kişiye özel...
 2. Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir...

  Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir...

  Evde Diş Beyazlatma Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Bembeyaz dişlerinizle, kendinize güvenerek gülümsemek istiyorsanız bitkisel yöntemlerle evde diş beyazlatma önerilerimizi uygulayın...Artık gülümsemelerinizi gizlemeden rahatça gülücükler saçın etrafınıza...Bu arada dişlerinizi düzenli fırçalamayı da ihmal etmeyin güzel meleklerim....A dan Z ye diş bakımı hakkında da bilgi alabilirsiniz......
 3. Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

  Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

  doğal yöntemlerle diş nasıl beyazlatılır,dişleri beyazlatmak için doğal yöntemler,dişleri beyazlatan besinler,evde diş beyazlatma,diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler Beyaz dişler ve ışıltılı bir gülümsemeye sahip olmak herkesin isteğidir. Ancak çay ve sigara gibi dış etkenler, dişlerin beyazlığını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu besinler diş beyazlatıyor Çilek: Güzel tadı...
 4. Evde diş beyazlatma yöntemleri

  Evde diş beyazlatma yöntemleri

  Parlak ve beyaz dişlerimiz olmasını hepimiz isteriz. Sararan ve gün içinde çay , kahve ile renk değiştiren dişlerimizi evde kendimiz beyazlatabiliriz. Bunun için yapılması gereken bazı uygulamalar ile ilgili bilgi verelim istedik. Dişlerin, sert fırça ile fırçalamak ve sert fırçalamak daha sarı olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle fırçalama işleminde orta sertlikte fırça kullanmak ve yukarıdan...
 5. Evde doğal yollarla diş beyazlatma

  Evde doğal yollarla diş beyazlatma

  Gülümseme, iki kişi arasındaki buzları kırmanın en kolay ve etkileyici bir yoludur. Sağlıklı, parlak dişler ile sevecen bir gülümseme en sıradan yüzleri dahi çekici yapar. Dişlere bakım yapılmaması sonucu kirlenen, soluk ve renksiz dişler ile gülümseme insanlar için bir sorun haline gelmektedir. Peki, parlak beyaz dişlere sahip olmak için ne yapılabilir? İnci gibi beyaz dişler elde etmek için...

Sayfayı Paylaş