Güzel Bir Balayı İçin Tüyolar

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Güzel Bir Balayı İçin Tüyolar
Balayı, yeni evli çiftlerin düğün sonrası hayattan kaçamak yaptıkları ve evliliklerini kutladıkları en özel ve karı-koca olarak çıktıkları ilk tatildir. Bu nedenle çiftlerin belkide evlilik merasiminde düğün kadar önem verdikleri bir başka noktadır. Peki, siz karı-koca olarak çıkacağınız ilk tatile hazır mısınız?

balayi-4782.jpg


İşte size bu kararda destek olabilmek için hazırladığımız birkaç püf noktası.
Birlike planlanmış bir balayı program işinizi kolaylaştıracak ve memnuniyetinizi arttıracaktır.

Karşılıklı konuşarak karar vermeniz gereken bazı sorular şunlardır;
* Balayımızı kendi ülkemizde mi yoksa yurt dışında mı yapacağız?
* Parasal açıdan dikkatli mi olacağız yoksa dağılacak mıyız?
* Karlı bir balayı mı, güneşli bir balayı mı?
* Balayımızda tembellik mi yapacağız yoksa aksiyon dolu bir maceraya mı atılmak istiyoruz?
* Balayımızda birlikte yapmaktan zevk alacağımız yeni bir şeyler öğrenmek istiyor muyuz?
* Balayı paket programlarını mı tur gezilerini mi yoksa yalnızca kendimize özel bir tur planımı yapmak istiyoruz?
* Balayı fantezi ve hayallerimiz neler?

İşte bu sorulara cevap verdikten sonra sırada nereye gideceğinizi belirleyen esas unsur yani bütçeyi oluşturmak kalıyor.Bütçenizi oluştururken son derece "gerçekçi" olmanızda fayda var!
Bütçenizi oluşturduktan sonra hayalinizdeki balayına bir adım daha yaklaştınız demektir. Sırada turizm şirketlerinden bütçenize uyan bir programı seçmek kaldı.
Balayı çiftlerinin genel olarak rezervasyon sırasında yaptıkları bir takım hatalar şunlardır;
* Çift yataklı bir oda ayırtmayı unutmayın. Hatta King Size istemenizde fayda var.
* Rezervasyonlarınızı yaptırırken balayı çifti olduğunuzu belirtmeyi unutmayın. Balayı çifti olarak iyi bir odaya upgrade şansınız olacaktır ayrıca odanızda sizi hoş sürprizler karşılayabilir.
* Acentanıza istediğiniz rezervasyon detaylarını belirtmeyi unutmayın. (Deniz manzaralı sigara içilmeyen oda gibi.)
* Konaklama konusunda cimrilik yapmayın. Odanızda çok vakit harcamayacağınızı düşünseniz bile özel bir odada kalmazsanız sonradan üzülebilirsiniz.
* Balayı bütçesi hazırlamayı unutmayın. Eşinizle balayına çıkmadan önce bütçenizi oluşturarak ona sadık kalmalısınız.
* Balayı programı ile birlikte ilgilenin. Her şeyden önce bu balayı ikinizin... Eğer yalnızca biriniz ilgilenirseniz bazı şeyler istediğiniz gibi gitmezse suçluluk hissedersiniz. Eğer hiç karışmazsanız belki de sonunda tatmin olmayacaksınız. Sonuç olarak balayınızın her kararını birlikte verin ve keyif alın.
* Uygun paket programlarını görmezden gelmeyin. Acenteniz ile mutlaka konuşun. Hayalinizdeki balayını uygun bir bütçeyle yaşayabilirsiniz.
* Balayında her anınızı birlikte geçirmeniz gerektiğini düşünmeyin. Belki bir kaç aktiviteye ayrı katılabilirsiniz; bir araya gelince tecrübelerinizi anlatmak çok hoş olabilir.
* Arkadaş ve yakınlarınızın önerilerini dinleyin ama kendinize göre uyarlayın. Unutmayın ki herkesin her konuda zevkleri farklıdır.
* Yurt dışına çıkıyorsanız rezervasyonunuzda kızlık soyadınızı da kullanmalısınız. Böylece pasaport kontrolünde güvenlik sebebiyle olabilecek sorunları ortadan kaldırmış olursunuz. Ayrıca evlilik cüzdanınızı yanınıza almayı unutmayınız.
* Yolculuğa çıkmadan önce gittiğiniz ülkenin bozuk paralarından yanınıza almalısınız. Belki de inişte ufak tefek acil harcamalarınız olacaktır. Ayrıca taksi ve otel bahşişlerini unutmamak gerekir
* Uçak rezervasyonunuzu düğününüzün ertesi günü erken saate yapmayın. Düğün gecenizde geç saatlerde yatacağınız düşünülürse havaalanına şişmiş gözlerle gitmek istemiyorsanız sabah uçuşlarını kullanmayın...
* Ufak tefek aksiliklerden dolayı canınızı sıkmayın.

Unutmayın hayatınızın en mükemmel tatilini geçireceksiniz. Yalnızca tadını çıkarın.
alıntı
 
Üst