1. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur

  Güzelleşmek uğruna çirkinleşmeyin

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

  Makyaj insanı vezir de eder rezil de!
  Bakım ve makyaj, doğru şekilde uygulandığında faydasından söz edilebilir. Ancak işin ucunda güzel olmak uğruna komik duruma düşmek de var. Neredeyse kat kat boyaların altından yüzler görünmüyor. Saç ve kaş ektirmenin üzerine bir de kirpiğe kaynak yapmak eklendi. Halbuki güzelleşmek amacıyla yaptığımız pek çok yanlış çirkin görünmemize neden oluyor. Güzellik uzmanı Gülten Şenşafak'la yapılan bu yanlışları konuştuk.

  Bronzlaşmak uğruna kavrulmayın: İnsanların bronz bir ten sahip olma talepleri artadursun bronzlaşmakla yanmayı birbirine karıştırmamak gerekiyor. Fazla solaryum hem itici bir görüntüye yol açıyor, hem de kansere davetiye çıkarıyor.
  Saçlarınızı ütülemeyin: Ütülemek saçları zayıflatır. İlk zamanlarda hoş bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Ancak birkaç ay sonra saçlarınızı hiçbir şekle sokamazsınız.
  Her gün kaşlarınızdan birkaç tel eksiltmeyin: Yüze ifadeyi veren kaştır. Kaşı incecik almak, tamamen kazıtıp kalemle çizmek ya da başka uygulamalar hem yüzünüzün doğal görünümünü bozacak, hem de çirkin bir görüntü verecektir. Kaşınızdan her gün bir tel koparmak yerine yatmadan önce kaşlarınızı kaş tarağıyla, yoksa eski bir diş fırçasıyla aşağı, yukarı, ters yöne ve dışa doğru fırçalamak kaşınıza daha düzgün bir görünüm kazandıracaktır. Bu uygulamayı yaparken birkaç damla badem yağından da yararlanabilirsiniz.

  Saç renginizi sıkıldıkça değiştirmeyin: Saçınızda boya varken sıkılıp yeniden boyuyorsanız ve birkaç kat boyayla dolaşıyorsanız saçınıza hiç acımıyorsunuz demektir. Çünkü farklı boyalar saçın doğal rengini yitirmesine neden oluyor.
  Uzun gözükmek için çok yüksek topuklar giymeyin: Yüksek topuklarla yürüyemediğinizde komik duruma düşersiniz. Her kıyafetin altına uymayan topuklar da rüküş görünmenize neden olacaktır. Kadınlar ayak ağrısından uyuyamadıkları halde topuklu ayakkabı giymekte ısrar ediyor. Halbuki daha kısa bir topukla da hoş görünebilirsiniz.

  Yanlış makyaj yapıp abartılı görünmeyin: Makyaj insanı vezir de eder rezil de. Makyaj az miktarda ve doğru yapıldığında yüze bir estetik kattığı doğru. Ancak bazı kadınlar, makyajda modayı körü körüne takip ettikleri için komik duruma düşüyor. Makyajı aşırılaştırmak, kat kat fondötenler, kapatıcılar sürmek sizi daha yaşlı, çirkin ve ifadesiz göstermekten başka işe yaramaz. En çok yapılan hata ten renginize uygun olmayan fondötenin yüzünüz ve vücudunuz arasındaki farkı ortaya çıkarmasıdır.
  Makyaj yaparken zehirlenmeyin: Makyaj malzemelerinde kullanılan kimyasallar özellikle de cıva vücutta birikiyor. Bu nedenle Amerika'da makyaj malzemelerinde cıva kullanımı yasaklandı. Cıva cilt tarafından emildiğinden bedende alerjik reaksiyonlara yol açabiliyor. Makyaj malzemelerinin üzerinde yeterince çalışma yapılmadığı için onların ne tür tehlikelere neden olabileceği konusunda bilgiye sahip olamıyoruz.

  Estetikten mümkün olduğunca uzak durun: En güzel güzellik zaten sizde olandır. Bir kere bunu her zaman aklınızda bulundurun. Estetik çoğu zaman güzelleştirmez. Doğallığınızı bozup sizin diğer kadınlarla olan farkınızı ortadan kaldırır. Dolgunlaştırıcı kozmetiklerle her gün yapılan uygulamalar ise başta güzel bir görüntü oluştursa da zamanla kalıcı bir kötü görüntü veriyor.

  Zayıflamak için her bitkiyi kullanmayın: Bitki deyince hanımlar zayıflamak için onlardan daha sağlıklı bir yol olmadığını düşünür. Halbuki bitkilerden bazısı bağırsakları fazlasıyla çalıştırdığı için zamanla bağırsak tembelliğine yol açar. İdrar artırıcı bitkiler de vücuttan sürekli su attığından suda çözülen mineraller de vücuttan atılır. Vücut su atmaya devam ettiğinde böbrekler hasar görür.
   
 2. baharkokusu

  baharkokusu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  herşeyin azı yarar çoğu zarar demişler, abartıya kaçmamak ve bilinçli olmak lazım
   
Güzelleşmek uğruna çirkinleşmeyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güzelleşmek az parayla mümkün....

  Güzelleşmek az parayla mümkün....

  güzelleşmek istiyorum güzellesmek istiyorum guzellesmek Güzelleşmek için dünyanın parasını harcamanıza gerek yok... Evinizde, kendiniz de güzelleşesilirsiniz... Üstelik çok ucuza... Nasıl mı; İşte böyle: - Fondöteninizin rengi çok mu açık? Yanaklarınıza ve kaş kemiğinizin üstüne aydınlatıcı olarak sürün. Çok mu koyu? Yanakları çukurlaştırmak, geniş burnu ince, çeneyi küçük göstermek için...
 2. Uğrunda Herşeyi!!!!

  Uğrunda Herşeyi!!!!

  BU DA TAM BENLİKMİŞŞ BE YAVVV:cry:
 3. Öleceğim uğrunda..

  Öleceğim uğrunda..

  Yırtılan bir mektup gibi ellerim. Kenarından ateşe verilmiş, ömrün yakamozuna akseden silik satırlar arasında yanıyor yürek.Parmak uçlarında küle dönecek ve küllerin de yeniden kendini yaratacak bir sevdanın çığlıklarıdır, alevine nefesini rüzgar yaptığın yanış.Koklama bu gülü / yandı ki yandığının resmidir sana bıraktığı tek gülüş. Şehrimin sokaklarındayım.Faydasız çamurların göğsünde...
 4. aşk uğruna......:(

  aşk uğruna......:(

  aşk uğruna din değiştirirmisiniz bana sorarsanız aslaaaaaaaaaaaaa değiştirmem
 5. Ne uğruna?

  Ne uğruna?

  Siyaseti hiç sevmem, hatta midemi bulandırdığı gerçek. Ancak vatansever bir insanım, nankör olmadım asla. Vatan uğruna canveren, gazi olan askerlerimin üstümde hakkı vardır, bilirim. Emanete sahip çıkmak derim buna. Ancak hiddetle anlamadığım şeyler var Mesela Cumhuriyet Bayramı için Ulus'ta düzenlenen kutlamalara müdehale edenler, Nevruz'da PKK ve Öcalan bayrakları açılırken neredeydi?...

Sayfayı Paylaş