1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Güzelliğe en duyarlı beyin kadın beyni

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Bildiğiniz gibi uzmanlar yemiyor içmiyor bir çok araştırma yapıyorlar.Özellikle de bu araştırmaları nedendir bilinmez ama hep kadınlar üzerine oluyor:)Meğer biz kadınların ne çok özelliği ve güzelliği varmış.Uzmanlar sayesinde kadınlığımız hakkında bilmediğimiz kalmadı.Daha neler var bilmediğimiz kimbilir.Sanırım bu bildiklerimiz sadece başlangıç bunların ardı arkası kesilmez.İşte onalrdan bir yenisi daha...
  [​IMG]
  Bilim adamları, erkeklerin güzel görüntüleri beyinlerinin sadece bir tarafıyla algıladıklarını, kadınların ise güzel bir şey gördüklerinde beyinlerinin her iki tarafını da kullandıklarını belirttiler.

  Guardian gazetesindeki habere göre yeni bir araştırmada, resim, fotoğraf gibi objelere bakan insanlara yapılan beyin taramasında, güzelliğin sadece bakan kişinin gözünde olmadığı ortaya çıktı.
  Buna göre, erkekler ve kadınlar güzel olduğunu düşündükleri bir şeye baktıklarında beyinleri farklı reaksiyon gösteriyor, kadın beyni erkeğinkinden daha faal hale geliyor.
  Madrid'deki San Carlos Kliniğinden bilim adamları, güzel bir resim gördüklerinde erkeklerin beyinlerinin sadece sağ tarafının, kadınların beyinlerininse her iki tarafının da daha aktif hale geldiğini saptadılar.

  [​IMG]
  Bilim adamları, bu farklı tepkinin, kadın ve erkeğin uzamsal bilgiyi işleme yöntemlerinin yanı sıra erkeklerin bir resme bütün olarak bakması, kadınlarınsa küçük detaylara bile dikkat etmesiyle bağlantılı olabileceğini düşünüyorlar.
  Proceedings of the National Academy of Sciences'da yazan bilim adamları, gösterilen resimlere her iki cinsin de 3000 milisaniye içinde tepki verdiğini, beynin en çok faaliyete geçen bölümünün parietal lobu olduğunu belirlediler. Erkeklerde ise bu faaliyet sadece sağ tarafta saptandı.
  California Üniversitesinden araştırmacılar, parietal lob insanlarla şempanzeler arasındaki ayrımdan sonra hızla evrimleştiği için, bu farklılığın atalarımızdan kaldığına inanıyorlar.


  Kadınlar olmasa bu erkekler ne yapar bilmiyor.Baksanıza birşeyi beğenirken bile beyinlerinin sadece yarısıyla algılıyorlar:D:D:Dİyi ki kadınız yahu:)

   
Güzelliğe en duyarlı beyin kadın beyni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hamile kadınların beyni

  hamile kadınların beyni

  bazı hanımlar belli bir konuya yoğunlaşamadıklarından ve hafızalarının zayıfladığından şikayet ederler.buna yeni bir açıklama getirildi.bir grup anestezi uzmanı ve radyolog hamilelik döneminin sonlarına doğru kadınların beyinlerinin büzldüğüne ve eski durumuna gelmesinin 6 ay sürdüğüne inanıyorlar.grubun lideri anestezi uzmanı Anita Holdcroft, bu gçzlemin bazı hamile kadınlarda ve yeni...
 2. Kadın Beyni... muhahahaa

  Kadın Beyni... muhahahaa

  kadın beyni . Hatice İsimli arkadaşımdan eposta gelmiş ve başlık kadın beyni......:)) şeklinde. Ben de Bu resmi gülmeniz için sizlerle paylaşıyorum.. Fakat söylenen özelliklerin kadın beynindeki kapladığı yere bakınca, çizene hak vermemek mümkün değil.. .
 3. Kadınların beynı güzellıklere daha duyarlı

  Kadınların beynı güzellıklere daha duyarlı

  Kadınların güzellikleri erkeklerden daha iyi değerlendirdiği belirlendi. Bilim adamları, erkeklerin güzel görüntüleri beyinlerinin sadece bir tarafıyla algıladıklarını, kadınların ise güzel bir şey gördüklerinde beyinlerinin her iki tarafını da kullandıklarını belirttiler. Guardian gazetesindeki habere göre yeni bir araştırmada, resim, fotoğraf gibi objelere bakan insanlara yapılan...
 4. Kadın - Erkek Beyni

  Kadın - Erkek Beyni

  Kadın ve erkek beyni arasında ki fark.... Meleklerim okuyalım ve anlayalım... Acaba kadın erkek beyni arasında ki fark nedir.. ?? Meleklerim sonuna kadar okuyalım.... :ang: Agir bir hasta hastahanede. Tüm ailesi bekleme odasinda doktorlardan haber bekliyor. Yorgun ve umutsuz bakisli bir doktor çikiyor 'Tek yasam sansi var oda beyin nakli. Böyle bir ameliyati ilk olarak...
 5. Kadınların Beyni Uyurkende Çalışıyor

  Kadınların Beyni Uyurkende Çalışıyor

  Kanada’nın Montreal Üniversitesi’nden Adrianna Mendrek ve ekibinin yaptığı araştırmaya göre kadınların beyninin dinlenirken bile çalışması sonucuna varıldı.Biz kadınların beynindeki sizir aktivesi erkeklerden daha fazla olduğu için erkeklerin beyninin daha fazla ve daha iyi dinlendiğini kanısına varıldı...Ve kadınlar dinlenirken ”kendi kendilerini değerlendirdiklerini” vurguladı....

Sayfayı Paylaş