güzelliğimize engel olan hatalar!!!

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
güzelliğimize engel olan hatalar!!!
Güzel ve çekici görünmek istiyorsanız, çok basit 8 hatayı asla yapmayın. Mesela, sivilcelerinizi sıkmayın...

Bazı hatalar güzelliği alıp götürüyor! İşte, sivilceleri sıkmak veya saçları sık boyamak gibi çekiciliği vuran 8 faktör.

Önlem alabilirsiniz
Her ay farklı konularda kadınları aydınlatan Cosmopolitan dergisi, Mayıs sayısında yine çok önemli bir konuyu ele aldı: Güzelliğin düşmanları. İşte güzelliğin 8 düşmanı ve alınması gereken önlemler...

1- Tırnak yemek
Neden yapılmamalı: Birçok uzman, tırnak etlerini kopartmanın şeytan tırnaklarına ve o bölgede enfeksiyonlara neden olduğunu savunuyor.
Öneri: Tırnak etlerini nemlendirerek, yumuşak tutmaya özen gösterin. Nemlendirici ve tırnak eti yağları ile tırnak diplerinize masaj yapın.

2- Saç rengiyle oynamak
Neden yapılmamalı: Saçlarda yapılan renk değişiklikleri bazen sizi güzelleştirebilir, ama çok sık tekrarlarsanız saçlarınız yıpranır.
Öneri: Saç rengi değiştirirken dikkat! Örneğin çok sarışın olabilmek için, 6 haftada bir saçınızı açtırabilirsiniz. Ama tek uygulamada sarıya ulaşmayı hayal etmeyin.

3-Yüzü temizlememek
Neden yapılmamalı: Göz makyajınızı silmezseniz, gözleriniz şişer ve enfeksiyon kapar. Ayrıca makyaj yoksa bile cilt temizlenmeli.
Öneri: Başucunuzda pratik temizleme mendilleri bulundurun.

4- Kavrulmak
Neden yapılmamalı: "Bronzlaşayım" derken, kavrulmayın. Çünkü, ultraviyole A ışınları ciltte yaşlanmaya neden olur.
Öneri: Yaz-kış mutlaka güneş koruyucu bir krem kullanmalısınız.

5- Sivilceleri sıkmak
Neden yapılmamalı: Sivilce sıkmak enfeksiyona yol açar.
Öneri: 2-3 gün boyunca sivilcenize benzol peroksit veya salisik asit içeren ilaçlardan uygularsanız, kuruduğunu ve iyileştiğini fark edeceksiniz.

6- Saçları yüksek ısıyla kurutmak
Neden yapılmamalı: Saçları yüksek ısıda şekillendirmek saçın yanmasıyla beraber uçlarının kırılmasına, kurumasına, sönmesine ve matlaşmasına neden olur.
Öneri: Saçlarınızı sadece haftada 2 kez fön makinesiyle kurutmaya dikkat edin. Jöle veya köpük kullandığınız zaman saçlarınızın esnekliğini kaybetmemesi için nemlendirici etkili şampuan kullanın. Ayrıca maske yapın.

7- Gereğinden fazla beyaz dişler
Neden yapılmamalı: Dişlerinizin rengi gözlerinizin beyazından ve kendi dişlerinizden daha üst tonlarda beyazlarsa, gülümsemeniz parlasa bile doğallığınızı kaybedersiniz.
Öneri: Bu konuda bir uzmana başvurmalısınız. Şayet beyazlaştırıcı ürünlele bu işlemi uygulamayı düşünüyorsanız, ürünün etiketini iyi okuyun.

8- Makyaj malzemelerinin deneme amaçlı ürünlerini kullanmak
Neden yapılmamalı: Makyaj malzemesi stantlarında tanıtım amaçlı yer alan deneme ürünleri, uçuk, bakteri ve mikrop kapmanıza sebep olabilir. Bu ürünlerin tanımadığınız birçok insan tarafından denenmesi rahatsız edicidir.
Öneri: Kozmetik alışverişlerinizi yaptığınız mağazaların hijyenik olduğundan emin olmalısınız. Sizden önce başkalarının denemiş olabileceği ve mikrop taşıyabilecek ürünleri denememelisiniz. Satın almadan önce üründen emin olmak isterseniz, bu konuda eğitimli danışmanlardan yardım almalısınız.
 

*LavinyA*

Yeni Üye
Üye
Cevap: güzelliğimize engel olan hatalar!!!

çok sağol bitanem meçhulcum çok faydalı bilgilert... emeğine yüreğine sağlık..
 
Üst