1. Julieт

  Julieт Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2009
  Mesajlar:
  561
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennemin dibi

  Güzelliğin için uzak durman gereken 5 şey

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

  göbek piercing zararları mıknatıslı küpenin zararları göbek piercingi piercinginin göbekte piercing < Konu Resmi..>

  . Dövme
  Sen de hayranı olduğun ünlüler gibi vücuduna dövme yaptırmak istiyor olabilirsin. Belki de sevgilinin ismini üzerinde taşımak istiyorsun! Ama önce dövmenin ne gibi sakıncaları olabileceğini öğrenmelisin. Tahiti dilindeki Tautau kelimesinden gelen Tatoo, yani dövme, vücut derisi üzerine iğne gibi sivri bir araçla yapılan yazı veya resim anlamına geliyor. Dövme, deri tarafından yok edilemiyor çünkü derinin en alt tabakasına işleniyor. Bu işlem pek de kolay olmuyor tabii. Bu tabakaya ulaşmak için kullanılan dövme makinesi, sivri ucuyla deride küçük delikler ve yarıklar oluşturuyor. Açılan bu delik ve yarıklara makine ile boya maddesi enjekte ediliyor! Tahmin edebileceğin gibi bu işlem biraz acılı! Ne derecede acı hissedeceğin ise tamamen senin ağrı eşiğine bağlı…


  Neden uzak durmalısın * Dövmenin hem temiz bir ortamda yaptırılması hem de kullanılan boyaların Dünya Sağlık Örgütü’nden onaylı olması gerekiyor. Eğer bu işlem steril şartlar altında uygulanmazsa, enfeksiyon kapma riski artıyor. Ayrıca kullanılan antiseptik ürünlere bağlı olarak alerjik reaksiyon da gelişebiliyor. Bu reaksiyonlar, kızarıklık ve kaşıntı ile başlayıp tüm vücuda yayılıyor.
  * Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahu Birol, dövme sonrasında, uygulanan boyaya bağlı alerjik durumların da ortaya çıkabileceğini söylüyor. Özellikle kırmızı boyalar, deride kabarıklıkların meydana gelmesine sebep olabiliyormuş.
  * Gençlik yıllarımızda fikirlerimiz ve zevklerimiz değişim gösteriyor. Bu yüzden şu anda hoşuna giden bir şekil, aradan yıllar geçtikten sonra tarzına uymayabilir veya sana saçma gelebilir! O zaman da dövme yaptırdığın için pişman olabilirsin!  < Konu Resmi..>


  2. Piercing
  Anne babalarımızın en çok kızdığı şeylerden biri kuşkusuz piercing. Hatta bu duruma o kadar karşılar ki, “takma öyle demirleri vücuduna”, “biri mıknatıs tutsa gideceksin” gibi şeyler söylüyorlar çoğu zaman:) Onların “demir” diye adlandırdıkları piercing, “Pierce” kelimesinden geliyor ve cilt altındaki yağ tabakasının ya da kıkırdağın delinmesi ile vücuda takılıyor. Göbek, burun, ağız, dil ve çene, piercing takmak için en sık tercih edilen bölgeler. Ama hepsinin getirdiği sıkıntılar da ayrı ayrı!

  Neden uzak durmalısın
  * Dövme gibi piercing de temiz ortamlarda yapılmazsa, enfeksiyona ve alerjik durumlara sebep olabiliyor.
  * Piercing sonrası nikel içeren küpelerin takılması ile nikel alerjisi gelişebiliyor.
  * En riskli bölgeler, kaş, göbek deliği ve ağız içi. Ağız içerisine takılan piercingler, yeme alışkanlıklarının değişmesi, diş eti travması, kan birikimi, tükürük salgısında artış, tat ve duyu kaybı, konuşma şeklinde değişiklik ve dişte kırılma gibi sorunlara yol açabiliyor.
  * Kan yoluyla bulaşan hastalıkları da es geçmemek gerek! Piercing ile hepatit, tetanos ya da HIV enfeksiyonu gibi bulaşıcı hastalıkların taşınma riski de bulunuyor.  3. Sigara
  İlk bulunduğu yıllarda pipo ile içilen, savaş sırasında pipo bulamayan bir Fransız askerinin tütünü kağıda sararak içmeyi keşfetmesiyle sigaraya dönüşen bu zararlı alışkanlık, hem içeni hem de dumanına maruz kalanları hasta ediyor! İşte bu yüzden artık dünyanın her yerinde sigaranın zararları anlatılıyor, “Dumansız Hava Sahası” gibi projeler oluşturularak içimi yasaklanıyor. Sen de meraktan veya arkadaşlarının ısrarından dolayı sigara içmeyi düşünüyorsan, sakın yapma!

  Neden uzak durmalısın
  * Çünkü sigaranın içinde bulunan nikotin maddesi, bağımlılık yaratıyor!
  * Ayrıca içinde nikotin dışında, arsenik, katran, böcek öldürücü ilaç, aseton gibi dört bine yakın zehirli madde bulunuyor!
  * Yapılan araştırmalar sigaranın içindeki zararlı maddelerin birçoğunun kanser yapıcı etkisi olduğunu gösteriyor. Uzun süre sigara içmek, bu maddelerin vücutta birleşmesine ve insanı yavaş yavaş öldürmesine sebep oluyor.
  * Gırtlak kanseri, akciğer kanseri, bağırsak ve mesane kanseri, kalp-damar hastalıkları, damar sertliği, damar tıkanmaları gibi hastalıkların oluşmasına neden olan sigara, mideye ve hormonlara da zarar veriyor.
  * Birçok gencin sigaraya başlama nedeni, kendini büyük gösterme isteği ya da arkadaşlarının sigara teklifine “hayır” diyememesi. Bu konuda Çocuk Psikiyatristi Uzman Dr. Arzu Önal Gökalp, gençlere kendilerine güvenmelerini, “hayır” demeyi bilmelerini öneriyor. Unutma, sen istemediğin sürece kimse sana bir şey yaptıramaz!


  4. Alkol
  Britney Spears’ın alkol yüzünden düştüğü durumları hatırlıyorsun değil mi? Alkol, bağımlılık yapan, insanların gülünç duruma düşmelerine sebep olan bir madde. Şişede durduğu gibi durmuyor. Sen de ilk içtiğinde vücudunun gevşediğini ve stresinin gittiğini düşünebilirsin, ama ertesi gün yanıldığını anlarsın! Üstelik sınırı aştıysan, kendine yeni sıkıntılar yarattığını da fark ediverirsin!

  Neden uzak durmalısın
  * Alkol alınmaya başladığından itibaren beyin ve sinir hücrelerini uyuşturuyor, kendimize olan hakimiyetimizi azaltarak sonradan utanacağımız ya da pişman olacağımız davranışlarda bulunmamıza neden oluyor.
  * Alkol alındıktan sonra hızla kana karışıyor. Kana karışan alkol miktarına göre beynin çalışması yavaşlıyor! Üstelik hiçbir yiyecek ya da içecek, onun etkisini azaltamıyor. Normale dönmek için vücudun alkolü tamamen atması gerekiyor.
  . Estetik
  Hepimizin vücuduyla ilgili mutlaka bir takıntısı var. Kimimiz Sienna Miller’ınki gibi bir burun istiyor, kimimiz de dudaklarını Angelina Jolie’ninkiler gibi dolgun göstermeye çalışıyor. Bunun için küçük makyaj hilelerine başvurmanın hiçbir zararı yok tabii, ama aklından estetik operasyon yaptırmak geçiyorsa, orada durmalısın! Çünkü estetik yaptırabilmek için öncelikle vücut ve kişilik gelişiminin tamamlanması gerekiyor!

  Neden uzak durmalısın

  * Gençlik çağında geçici heveslerle yaptırılan işlemler ileride onarılması zor problemlere yol açabiliyor! Bu yüzden bunun bir oyun olmadığını hatırlamalı ve sağlık problemin olmadığı sürece estetik yaptırmaman gerektiğini unutmamalısın.
  * Yapılan araştırmalar, en çok burundaki eğiklikler, ucunun aşırı düşük olması, kemerler, yüze göre büyük ya da küçük burun gibi sebeplerle estetik yaptırıldığını ortaya koyuyor. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Opr. Dr. Süreyya Şeneldir, zamanından önce yapılan burun ameliyatlarının, büyüme noktalarına olumsuz etki ettiğini ve burnun küçük kalmasına neden olabildiğini söylüyor. Eğer sadece daha güzel görünmek için ameliyat olmayı düşünüyorsan, kararını gözden geçirmelisin. Ancak doktorun da öneriyorsa ve sağılığın açısından şartsa, ameliyat olabilirsin.
  * Eğer göğüslerinin çok büyük olduğunu düşünüyor ve küçültmek istiyorsan, bu kararı sadece estetik kaygılarla vermemelisin. Ancak kamburluk, duruş bozukluğu, sırtta ve omurlarda düzleşme, meme altında mantar oluşumu gibi sıkıntılar yaşıyorsan ve doktorunun da öneriyorsa, ameliyat senin için bir çare olabilir. Ayrıca aşırı kilodan kaynaklanan meme büyüklüklerinde, kilo verilmeden ameliyat yaptırılmaması gerektiğini de bilmelisin.
  * Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Tezel, 20 yaş öncesi metabolizmamızın hızlı olması nedeniyle diyet ve sporla çok rahat kilo verebileceğimizi söylüyor. Bunun için “Liposuction” yani yağ aldırma gibi işlemleri bu yaştan önce yaptırmamak gerektiğini belirtiyor. Sen de kilo ve yağlanma gibi sorunlar yaşıyorsan, yağlarını aldırmayı değil, onları eritmeyi düşünmelisin.


   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Hiçbiri yok allaha şükür sigara alkol yok sevmem zaten diğerleride yok:)
   
 3. BihteR

  BihteR Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  25
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Aynen bende de yok hiçbirinden :S
   
Güzelliğin için uzak durman gereken 5 şey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Zayıflamak için kesinlikle uzak durmanız gerekenler

  Zayıflamak için kesinlikle uzak durmanız gerekenler

  patates kilo aldırırmı maden suyu kilo aldırırmı incir kuru incir domates Zayıflamak için düşük karbonhidratlı beslenme şarttır. Bu nedenle şekerli, unlu veya tatlı besinler ve beyaz ekmek yememek kilo vermede önemli bir adımdır. Zayıflama diyetinin düşük karbonhidratlı mı yoksa düşük yağlı mı olması konusu bilim adamlarının halen üzerinde tartıştığı bir konudur. Bu konuda son birkaç yıl...
 2. yapmanzı gereken 5 şey..

  yapmanzı gereken 5 şey..

  Beş şeyi yapmıyan, beş şeyden mahrûm olur: 1 — Malının zekâtını vermeyen, malının hayrını göremez. 2 — Uşrunu vermeyenin tarlasında, kazancında bereket kalmaz. 3 — Sadaka vermiyenin vücûdunda sıhhat kalmaz. 4 — Düâ etmiyen arzûsuna kavuşamaz. 5 — Namâz vakti gelince, kılmak istemeyen, son nefesde Kelime-i şehâdet getiremez. Bir hadîs-i şerîfde buyuruldu ki: “Namâzı özrsüz kılmayan kimseye,...
 3. Erkeklere yapmamanız gereken 5 şey :)

  Erkeklere yapmamanız gereken 5 şey :)

  Merhaba melekler uzun bir aradan sonra tekrar sizinle paylasımlarıma basladım işinize yarayacak bilgi olduğuna eminim :) Koç Başkasıyla flört etmeyin ona patronluk taslamayın. koç'un karşı safında yer almayın. av olmayı unutmayın. Boğa Asla istemediği bir şeyi yapmaya zorlamayın Aldatmayın Başkasıyla öpüşmeyi ya da ona söylemeyin ona aceleye getirmeyin tutarsız davranmayın...
 4. Trans Yağlar Hakkında Bilmeniz Gereken 5 şey

  Trans Yağlar Hakkında Bilmeniz Gereken 5 şey

  Trans yağlar son zamanlarda haberlerde daha çok yer almaya başladı. Bunun nedeni trans yağların doymuş yağlara göre daha zararlı olmasıdır ve trans yağ kullanımının azaltılması gereklidir.Bu makalede size trans yağlar hakkında bilmeniz gereken 5 şeyden bahsedeceğiz. Trans yağ kullanımını nasıl azaltabileceğiniz konusunda da bu makale sayesinde bilgileneceksiniz. 1. Trans yağ nedir?Trans...
 5. Hamiş Melekler Buraya Gebeyken Uzak Durmamız Gereken Kozmetik Ürünleri

  Hamiş Melekler Buraya Gebeyken Uzak Durmamız Gereken Kozmetik Ürünleri

  gebelikte kozmetik,gebelikte kozmetik kullanımı Sevgili hamiş anne adayları burada bebeğimize zararı olacak bazı kimsallardan bahsedilmiştir Bildiğimiz gibi bu tip kimyasal kozmetik ürünler gebeyken bebeğimize zarar verebilmekte..o yüzden dikkat etmemiz gerekmektedir..şimdi bunlar neymiş bir bakalım minicik bebişlerimize zarar vermeyelim.:bebem: Uzmanların uzak durulması gerektiğini...

Sayfayı Paylaş