1. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.608
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi

  Güzelliğinizi Test Edin.

  Konu, 'Kadınca' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

  güzelliğini test et kendimi test et kendinle ilgili testler kendimi etmek istiyorum ediyorum Güzellik konusunda bazı bayanlar, birçok bayanı kıskandıracak kadar kendine çok güvenir. Peki ya siz kendinize ne kadar güvenirsiniz? Hepimiz yaklaşık olarak fiziğimizde bir takım beğenmediğimiz yanlarımızın olduğunu söyleriz. İdare eder ile memmuniyetsizlik arasında bir noktada buluruz kendimizi..Peki kendinizi bu kategori dışında mı yoksa bunların içinde mi hissediyorsunuz? Bunu 8 soruluk testi çözerek değerlendirmeyi yapabilirsiniz.

  [​IMG]


  1) Estetik operasyonlara nasıl bakıyorsunuz?

  a) Daha önce bir kez estetik operasyon geçirdim veya görüntümde küçük değişiklikler yapmaktan hoşlanıyorum. Sadece bu konuda biraz çekingenim.

  b) Derin kırışıklıkları ya da yüzümdeki belirgin bir yara izini yok etmek için bir estetik operasyona hayır demem.

  c) Kimse mükemmel değildir. Tabii bu bıçak altına yatmak için bir neden olamaz.

  2) Diyelim ki, bir partide tüm gözlerin üzerinde olduğu bir kadın dikkatinizi çekti. Onun hangi görsel özelliği sizi hasta eder?

  a) Büyük kalçaları

  b) Fazla yüzeysel görüntüsü

  c) Abartılı kıyafeti

  3) Bu soruyu yanıtlamadan önce görüntünüzle ilgili sizi rahatsız eden detaylarınızı düşünün. Vücudunuzda kaç tane sevmediğiniz yanınız var?

  a) Beşten fazla

  b) İki ila beş arası

  c) Hiç yok ya da bir tane

  4) Çalıştığınız bölümde çok hoş görünümlü yeni bir bayan işe başladı. Ne düşünürsünüz?


  a) Hiçbir şey düşünmem. İşe yeni başlayan diğer arkadaşlarım gibi onunla nasıl başa çıkacağımın hesabını yaparım.

  b) Büyük bir ihtimalle işyerimizdeki erkek arkadaşlar onun için kendilerini paralarlar.

  c) Sadece güzelliğiyle değil iş tecrübesiyle de dikkat çekici biridir.

  5) Diğer kadınlarla yeni tanışmalarınızda onların görüntülerine dikkat eder misiniz?


  a) Bu konuyla ilgili hiç detaylı bir düşüncem olmadı.

  b) Sempatik insanlarsa dış görünüşleri beni hiç ilgilendirmez.

  c) Evet, benim için **** bombaları olmadıkları sürece bir sorun teşkil etmezler. Aksi halde yanlarında kendimi çirkin hissederim.

  6) Bir kutlamaya davet edildiniz ve biraz da geç kaldınız. Mekana vardığınızda diğer konuklar çoktan küçük gruplar oluşturmuş sohbetlerini derinleştirmişler. Ne hissedersiniz?

  a) Bu tür küçük olumsuzluklarda problem yaratmam hatta tadını çıkarmaya bakarım.

  b) Yanımda biri varsa zaten benim için önemli olmaz. Ancak tek başımaysam tüm gözler üzerimdeymiş gibi hissederim.

  c) Kendime kuytu bir köşe bulup oraya saklanmak isterim.

  7) Patronunuz sizi bir iş gezisi dolayısıyla güney Fransa'ya yolluyor. İlk düşündüğünüz şey ne olur?


  a) İnşallah o güne dek birkaç kilo almam. Çünkü diğer insanlarla birlikte gün boyu sahilde güneşlenmek gerekecek.

  b) Tanımadığım insanlarla birlikte bir ortamda bulunmaktan rahatsızlık duyarım. Oysa saklayacak fazla bir şeyim de yok.

  c) Sevinirim, en azından yeni kıyafetimi sergileme şansım olur.

  8) Aynaya baktığınızda kendinizi beğeniyor musunuz? Ne görüyorsunuz?

  a) Evet. Kendimi çekici buluyorum.

  b) Bir kusur gözüme çarpar. Ya popom fazla büyüktür, saçlarım dağınıktır. Ama herşeye rağmen kendimi çekici bulurum.

  c) Kendimi çıplak olarak aynanın karşısında görmek sinirlerimi bozuyor. Ama şık bir kıyafetle aynadaki görüntümden oldukça memnunum.

  [​IMG]
  [FONT=verdana, geneva]
  A'lar fazlaysa: Memnunlar
  Mükemmel bir orta yol bulmuşsunuz. Kendini beğenmiş değilsiniz ama bedeninizden hoşnut olduğunuz söylenebilir. Hatta bazı durumlarda kendine güveniniz daha da yoğun olabiliyor. Örneğin, kendinizi başka kadınlarla kıyasladığınızda ya da diğer bakışları başarıyla üzerinize topladığınızda mutlu oluyorsunuz.


  B'ler fazlaysa: Şüpheciler
  Kendinizi bedeninizin içinde hiç rahat hissetmiyorsunuz. Aynada kendinizi izlediğinizde gözünüze çoğunlukla güzellik kusurlarınız batıyor: Küçük göğüsleriniz ya da sarkmaya yüz tuttuğunu düşündüğünüz poponuz... Eğer yapabilseydiniz kesinlikle birkaç yerinizi değiştirmeyi yeğlerdiniz. Küçük bir teselli; kendinle barışık olmayan tek kişi siz değilsiniz. Almanya'da Landau-Koblenz Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada soru sorulan kadınların yüzde 16'sının görüntüsünden hoşnut olmadığını sonucu çıkmış.

  Oysa kendiyle ilgili iyi düşünceleri olmayanların çekici olmaları mümkün değil. Bununla ilgili çevreden alınan negatif geri dönüşüm de sizi üzebilir. Dolayısıyla kendinizi durmadan başka kadınlarla kıyaslamaktan vazgeçin. Tabii ki, sizden daha hoş kadınlarla karşılaşmanız olası. Ama bu topmodellerin bile problemi değil. Yüzde yüz emin değilseniz görüntünüzü bu kadar yoğun bir şekilde dikkate almayın. Bu alanı başkalarına bırakın.


  C'ler fazlaysa: İkna olmuşlar
  Kendinize o kadar güveniyorsunuz ki, görüntünüzle ilgili hiçbir şey sizi üzmüyor. Vücudunuzun en doğal halinden tam anlamıyla hoşnutsunuz. Bu yüzden başka kadınların da dış görünüşleriyle ilgili çok az olumsuz görüşlere sahipsiniz. Karşınızdak dünyanın en güzel kadını bile olsa sizi komplekse sokması mümkün değil. Bu yüzden gerçekten kıskanılacak bir kadın olduğunuz söylenebilir. Ama zaman zaman mutluluğunuz aşırıya kaçıyor. O dönemlerde kendinizi podyumlarda hayal ediyor olabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızın şaşkın bakışları arasında mini eteğiniz ve yüksek topuklu ayakkabılarınızla koridorda rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Ama bazı durumlara özellikle dikkat etmelisiniz. İşyeri için seçeceğiniz kıyafetleriniz fazla abartılı olmamalı. Kendinizi iyi hissettiğinizde abartılı giyinmenize gerek olmadığını göreceksiniz.


  Test sonucunda kendinizi hangi kategoride olduğunuzu görmüş oldunuz. Eğer istemediğiniz bir kategori ise degişimler için hemen hazırlıklar yaparak güzelliğinizi mükemmelleştirin.
  [/FONT]


   
 2. seerose

  seerose Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.858
  Beğenilen Mesajlar:
  60
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  yurt disi
  C ler cogunlukta.
   
Güzelliğinizi Test Edin. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kör noktanızı test edin

  kör noktanızı test edin

  sağ gözünüzü eliniz le kapatın siyah yıldıza bakarak monitöre yavaş yavaş yaklaşın kör noktanıza geldiğinizde kırmızı yıldız kaybolacaktır
 2. besinleri test edin

  besinleri test edin

  Yiyeceklerin içeriğindeki bazı maddeler uzun süredir şikâyet ettiğiniz alerjinizin sebebi olabilir. Eğer alerjiniz varsa alışveriş yaparken gıda maddelerinin içeriklerine göz atmanızda fayda var. Cuma günkü yazımda en sık görülen besin alerjilerini ve belirtilerini anlatmıştım. Ancak alerjiye sebep olan gıda maddesi belli olduktan sonra hazır gıda satın alırken daha dikkatli olmanız...
 3. Uyku kalitenizi test edin

  Uyku kalitenizi test edin

  VKV Amerikan Hastanesi Uyku Bozuklukları Merkezi Şefi Dr. Sabri Derman; insanlar için en önemli 3 ihtiyaç olduğunu vurguluyor ve bunları şöyle sıralıyor: “4-5 saatte yeterli geliyor” Herkesin beyni 8 saat uykuya ihtiyaç duymayabiliyor. 4–5 saat de yeterli gelebiliyor ve kişi 3 saat yatakta anlamsız bir şekilde dönüp duruyor. Bir insanın uyuması için gerekli zaman; ‘ertesi gün kendisini...
 4. Depresyondamiyim (Test edin kendinizi)

  Depresyondamiyim (Test edin kendinizi)

  depresyon, saglik testi, kontrol, önlem, nöroloji, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Depresyondamiyim (Test edin kendinizi)! Aşağıda gruplar halinde cümleler verilmektedir. Öncelikle her gruptaki cümleleri dikkatle okuyarak, BUGÜN DAHİL GEÇEN HAFTA içinde kendinizi nasıl hissettiğinizi en iyi anlatan cümleyi seçiniz.lütfen bunları bir kağıda...
 5. Gözlerinizi evinizde test edin !

  Gözlerinizi evinizde test edin !

  Gözlerinizin düzenli olarak bir göz doktoru tarafından muayene edilmesi önemlidir. Doktorunuza gitmeden önce hızlı testlerimizden birini kullanarak görüş kabiliyetinizi evde de test edebilirsiniz. Gözlerinizi şimdi kontrol edin. • Snellen testi • Yakını görme testi • Astigmatizm Testi Snellen testi nedir? Göz doktorlarının çoğu görüşünüzü test etmek için Snellen tablosunu...

Sayfayı Paylaş